nasiona marihuany

[AF 3x] Żyrandoled 78w ( Black Mazar, Lemon Skunk, 60day grapefruit) (0.17m2)

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Cze 5, 2022
Postów
11
Buchów
3
Witam. Jest to moja pierwsza fotorelacja. Zakładam ją by nabyć doświadczenia. Oraz rozwikłać problem.

Growbox szafka 35x50x120
Wlot pasywny z wiatrakiem, dwa mieszające, dwa wylotowe. (8x8, 8x8 i 12x12, 8x8 i 12x12 cm)
Box wyłożony mylarem.
Lampa to CFL 200w Grow ( na flo mam na flo)
Doniczki około 5,5l
Ziemia canna Terra, plus jakąś z Brico. pH (6.6, oraz 5.5-6-5)
Temp. Dzien- 24-30.1, wilgotność. 40-52%
Noc. 19.8- 21-8, wilgotność 52-63%

Mam problem z Black Mazarem. Liście już ostatnio były wykręcone, ale dzisiaj postanowiłem dać ja na słońce. I wszystkie wywijają się do góry, poza tym jest to jej 7 i 10 dzień. Pojawiają się odrosty na dolnej partii. I widać kolejne. Ale boje się że będzie jak z poprzednią na którą się wkurzyłem i wyrzuciłem..
Podlałem lekko Żywiec Zdrój wymieszaną z szczyptą dolomitu. Wyczytałem że może to być brak Mg...
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Gdzie jakieś fotki?
A masz filtr jakiś coś?
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
wymieszaną z szczyptą dolomitu
Jak na 7 i 10 dzień to za wcześnie podajesz cokolwiek. Daj im sie zaklimatyzowac bo rzeczywiście zaraz ja wyrzucisz.
I ta cfl najlepiej sobie wymień. Masz mały metraż to możesz wrzucić sobie 6 żarówek philips 13w 1521lm i będziesz miał światła w nadmiarze. Patrząc na same koszty prądu zostanie Ci parę groszy na inne rzeczy. 200w cfl A w philipsach niecałe 100w to dwa razy mniej. Na weg też nie potrzebujesz aż 6 a te cfl napie****a oporowo.
 
Rejestracja
Cze 5, 2022
Postów
11
Buchów
3
Jak na 7 i 10 dzień to za wcześnie podajesz cokolwiek. Daj im sie zaklimatyzowac bo rzeczywiście zaraz ja wyrzucisz.
I ta cfl najlepiej sobie wymień. Masz mały metraż to możesz wrzucić sobie 6 żarówek philips 13w 1521lm i będziesz miał światła w nadmiarze. Patrząc na same koszty prądu zostanie Ci parę groszy na inne rzeczy. 200w cfl A w philipsach niecałe 100w to dwa razy mniej. Na weg też nie potrzebujesz aż 6 a te cfl napie****a oporowo.

Czyli myślisz że lepsze światło będzie z tych kompaktowych żarówek?
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Na braki jest za wcześnie, nie podawaj nawozow. Trzymaj je w boxie, nie kombinuj. Wykręcanie liści może być spowodowane temperatura 30C.
Jak wyżej, zmień sobie oświetlenie na philipsy.
Ogarnij na później jakiś filtr.

Wg mnie nic tym roślinom nie jest.
Najlepiej dawaj tu updaty co tydzień i tyle.
 
Rejestracja
Cze 5, 2022
Postów
11
Buchów
3
Na braki jest za wcześnie, nie podawaj nawozow. Trzymaj je w boxie, nie kombinuj. Wykręcanie liści może być spowodowane temperatura 30C.
Jak wyżej, zmień sobie oświetlenie na philipsy.
Ogarnij na później jakiś filtr.

Wg mnie nic tym roślinom nie jest.
Najlepiej dawaj tu updaty co tydzień i tyle.
W takim razie zrobię jak mówisz. Jest To 1 z 3 panien. Lemon już na powierzchni, wygrzewa się w boxie. Jutro pewnie BB ujrzy pierwsze światło :) Także w sobotę dodam jakieś kolejne zdjęcia jak wyglądają tamte dwie . Mam jeszcze pytanie, jaka odległość ustawić lampy od roślin, przez te parę dni gdy nie kupię Philipsów? Obecnie jest to jakieś 20-25cm.
 
Ostatnia edycja:

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Cfl trzyma się stosunkowo blisko. Wsadź rękę centralnie nad rośliny i trzymaj z minutę. Jak Ciebie nie parzy to jest git. Jak parzy podnieś trochę i sprawdzaj do skutku.
 
Rejestracja
Cze 5, 2022
Postów
11
Buchów
3
Cfl trzyma się stosunkowo blisko. Wsadź rękę centralnie nad rośliny i trzymaj z minutę. Jak Ciebie nie parzy to jest git. Jak parzy podnieś trochę i sprawdzaj do skutku.

Taka mam wysokość, to już ostatnie zdjęcie, az do update'u. (Myślę że będzie to sobota/niedziela). Jeszcze pytanie, czy 20/4 jest odpowiednim fotoperiodem?

Jeszcze tych zdjęć nie umiem dodawać, masakra..


 
Ostatnia edycja:

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Jak nie grzeje im za bardzo to jest dobrze. A 20/4 przy auto mam zawsze i wydaje mi się to najlepsza opcja.
 
Rejestracja
Cze 5, 2022
Postów
11
Buchów
3
Jak nie grzeje im za bardzo to jest dobrze. A 20/4 przy auto mam zawsze i wydaje mi się to najlepsza opcja.
Jest git. Jest optymalnie bym powiedział :D muszę ogarnąć jakąś złodziejkę do przedłużacza to podłącze drugi mieszający, a żarówki myślę że kupię w tym tygodniu, na razie może być? Na flo mam barwę 2700k tu jest 6500k i każda po 9k lm. Więc te philipsy mogłem kupić odrazu ale akurat miałem siano to coś mnie poje***o. Ale cóż. Uczę się na błędach. Ogólnie zapomniałem pisać że kazda panna na dole donicy ma keramzyt, około 3cm, i jest wymieszana ziemia z perlitem plus szczypta dolomitu już skruszonego. Jutro będzie miernik pH. Ogólnie pytanie z dupy. Bo nie czas na to. Ale kupiłem nawozy, trypack biobizz ale outdoor, byłem już dość skopcony, że nie zauważyłem. I zamiast biogrow, mam fish mix, pytanie. Lać później na weg, biohumusa czy właśnie fish mix? Czy może jakieś homemade?
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Póki co to swiatlo może być. Tak naprawde na tym tez dadza rade ale cfl malo oplacalne przy dzisiejszych nowosciach technicznych. I ten fish Mix lepszy bedzie.
 
Rejestracja
Cze 5, 2022
Postów
11
Buchów
3
Zacząć ja lekko naginać? Czy poczekać aż będzie większa? Planuje lst, chciałem chociaż od dołu łodygę drutem by w przeciwną stronę szła.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół