nasiona marihuany

[AF] BESTVALED FULL SPECTRUM [245W][80x80x180] - 5x AUTO LSD BARNEY'S FARM

Wyszukiwarka Forumowa:

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,723
Buchów
3,643
Odznaki
6
Możliwe, że za dużo naraz dostały wody - szybko podlewales, czy coś.. Korzenie szybko zużyły tlen i teraz się kiszą.. Poczekaj teraz, jak gleba będzie schła powinno się poprawiać... Oczywiście najlepiej jak się wypowie jakiś "fachowiec"

Z tego co tak sobie czytam, to pamiętaj przy następnej uprawie nie wrzucać od razu sadzonki do dużej doniczki, najlepiej mały kubek żeby korzenie mogły się dobrze rozrastać..Nie widziałem w regulaminie, bądź już nie pamiętam czy można wrzucać jakiś link z innej strony - jak nie, to zaraz usunę.. A chcę Ci wrzucić tutaj link odnośnie lania wody..

https://www.growweedeasy.com/drooping-over-water-cannabis-vs-under-water-cannabis
 
Ostatnia edycja:

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
Dzieki Zielony. Dziś już widać poprawę i liście "wstają" . Wodę leje raczej prawidłowo powoli bez pośpiechu. Zrobiłem też im w nocy 2x oprysk z CALMAG . Odnośnie wkładania w dużą doniczkę - Z tego co czytałem to automaty zalecają dawać od razu w docelową doniczkę żeby nie tracić czasu na adaptację po każdym przesadzeniu ale to tylko przy automatach. No ale ja i tak kiełkowałem to w EAZY PLUG i z tego pluga dopiero w docelową bo dla amatora ten plug to rewelacja jest 100% skuteczność moim zdaniem. Teraz robię drugi GROW i też jadę automaty bo mam akurat takie pestki + moje obawy że od zbyt częstego zaglądania po nocach i tych moich przesiadkach przeprowadzkach stresach jakie im fundowałem bałem się hermienia dlatego te moje początki robie na AF. A teraz kupiłem doniczki torfowe w których chcę wykiełkować w propagatorze podgrzewanym w glebie light mix i jak będą miały z 7-10 dni w tych torfowych donicach chce docelowo do dużych donic w ALL MIX i wtedy powinny dostać nawozy dopiero w 2-3 tygodniu życia. Mam nadzieje że moja wizja wypali i wyjdzie im to na dobre :) Pozdro i dzieki za buszka ;)
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,723
Buchów
3,643
Odznaki
6
Yhym..tak patrzę na swoją wcześniejszą fotorelację i widzę, że dziewczyny u mnie ruszyły w 1,5l doniczkach i dopiero po toppingu poszły do 9l..i jeszcze ziemia była lightmix w 1,5 a w 9 canna...hehe. Nie bój się, ja zrobiłem tylko raz afy, zobaczyłem w miarę z czym to się je i dalej fruuu...pzdr
 

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
Yhym..tak patrzę na swoją wcześniejszą fotorelację i widzę, że dziewczyny u mnie ruszyły w 1,5l doniczkach i dopiero po toppingu poszły do 9l..i jeszcze ziemia była lightmix w 1,5 a w 9 canna...hehe. Nie bój się, ja zrobiłem tylko raz afy, zobaczyłem w miarę z czym to się je i dalej fruuu...pzdr

No i teraz już zacząłem podobnie z nowymi sadzonkami. Tyle że próbuje te doniczki torfowe i w nich wsadzę docelowo do medium. W teorii powinny się od wody rozłożyć i korzenie swobodnie iść dalej z Light mix w All mix.

P.S. Dzięki za podesłany link. Fajna konkretna treść z przykładami przelewania lub przesuszenia gleby. Dałbym buszka ale jeszcze jestem za świeży na forum. Ja wcześniej też czytałem fajne artykuły na oficjalnej stronie DUTCH PASSION tam też maja blog i artykuły konkretne o niedoborach itp polecam :)
 

ChoryKrólik

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2020
Postów
176
Buchów
52
Co jakiś czas dobrze jest przesuszyć glebę trochę bardziej niż zwykle, a przeważnie krzaki same Ci mówią kiedy jest odpowiedni moment.
Jak donica lekka jak podczas regularnego podlewania, a liście sterczą i prężą się do góry to bez problemu ten dodatkowy dzień bez wody jej nie zaszkodzi.
Ot, takie moje małe obserwacje.
 

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
Witam,










Podjąłem decyzje o zrobieniu flusha 2 krzakom ponieważ po ostatnim podaniu CAL-MAG i Heaven jedna miała jeszcze bardziej zajechane liście co wyglądało na deficyt wapnia. Jednak liście wyglądały gorzej z dnia na dzień. Sprawdziłem wodę z podstawki po podlewaniu i wyszlo 7,5 i 7,4. Więc diagnoza moja że pomimo że każde podlanie robiłem wodą z PH 6,2-6,4 to ewidentnie moje wcześniejsze błędy poblokowały rośliny i wyszły problemy z PH.

I tu moje pytanie do was odnośnie flusha. Doniczki są 11L chociaż ziemi wchodzi napewno troche więcej ... Zrobiłem flusha wodą z kranu z zlaną do wiadra. Ustawiłem PH na 5,8-6,0 i robiłem flusha. Użyłem 4x wiaderko czyli ok 40-45 litrów na każdą z roślin. Na koniec PH i tak miałem 7.0 Nie wiedziałem czy powinienem lać jeszcze ze 100 litrów żeby zbić to ph w granice 6,3 ?? Czy to za dużo i zostawić po takim flushu a po nim przepłukując nawozy i sole PH ustabilizuje się w tydzień lub 2 przy każdym podlewaniu z ph bliskim 6,0 ??

Jedna roślina ta z zajechanymi liśćmi widać ewidentnie już po 2 godzinach że odżyła - liście wstały i nabrała wigoru. Druga nie miała takich brzydkich zmian na liściach ale ogólnie wyglada na karła. Jest niska ma dużo pąków kwiatowych ale liście są małe i cała oklapnięta. Żałuję że nie zdecydowałem się na flusha wczesniej - ze 2-3 tygodnie temu kiedy miały problemy. Niby woda potem je troche poprawiła ale jedno podanie CALMAG z heaven i złe PH zrobiło swoje.

---------- Post Zaktualizowany 18:09 ---------- Data pierwszego postu 17:56 ----------

1# Ta z zajechanymi liśćmi godzinkę po flushu. Na zdjęciu tak nie widać tych brzydkich liści ale są w większości wiatraki ze środkowej i wyższej partii :




2# karzeł



 

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
MAŁY UP - Po wczorajszym flushu ewidentnie dziewczyny pokazały chęć do rozwoju :


1# z pojaranymi liśćmi




2# karłowata






A tu ruszam z nowym grow, na dniach zrobię drugą fotorelkę. Jest lampa SPIDER FARMER SF4000 450 W do boxa 120x120
A tu wykiełkowane wszystkie 6/6 bez bawienia się w moczenie pestek waciki itp wrzucone od razu do gleby lightmix w torfowych donicach 3x AF AUTO ULTIMATE od Duch Passion oraz 3x AF Cindirella Jack też od DP. Pozdrawiam :)

---------- Post Zaktualizowany 12:58 ---------- Data pierwszego postu 12:56 ----------

A no i dziewczyny kiełkowane w podgrzewanym propagatorze. Na razie 100% skuteczność a dziewczyny wyszły z ziemi w odstępie czasowym między najstarszą a najmłodszą max 12h więc moim zdaniem za***iście bez rozjazdów. Propagator super sprawa polecam.


 
L

livi78.78

Guest
Tak śledzę Twoją fotorelkę,mimo problemów które miałeś lecisz dobrze i widzę ,że się rozpędzasz.Pozdrawiam.
 

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
Tak śledzę Twoją fotorelkę,mimo problemów które miałeś lecisz dobrze i widzę ,że się rozpędzasz.Pozdrawiam.

Dzieki livi78.78
Staram się wyciągać wnioski na maxa żeby się jak najwięcej nauczyć. Sprzęt kupiłem dobry więc warunki są fajne i muszę się nauczyć robić sobie pomidorki pierwsza klasa a nie jakieś bagno. Jestem ciekaw jak się ukończy ta uprawa jak bardzo odczuję te błędy na końcowym produkcie. Zależy mi najbardziej na jakości a nie ilości ale warto też wykorzystywać lampy ile się da G/WAT :)
 
L

livi78.78

Guest
U mnie też się dużo dzieje,z racji tego,że jestem "starą" outdoor'ówką i robię pierwszą uprawę in śledzę właśnie relki żołtodziobów co się zmagają pierwszy raz w tym najfajniejszym hobby-najpiękniejszą pasją,jeszcze pomyślę nad fotorelką.Chciałam na niemieckim forum,ale kolega miał przypał i wszystkie ślady tego przypału prowadzą właśnie do sieci.Tragedii nie było -tysiąc euro kary i po krzyku.Mam namiocik 2,88m2 do dyspozycji panele na clu058 -w sumie około 3000w-na razie planciki lecą pod 300setką skręconą na około połowę,może więcej ,dwadzieścia plancików już jest-z dziesięć jeszcze nie wylazło i jeszcze parę kiełkuję-zabawa przednia,co?Pozdrawiam chłopaku.
 

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
Robisz relacje z SF4000?

Zrobię Seto jak złożę boxa czyli jakoś na dniach. To będzie próba odtworzenia tego co zrobił na ostatnich swoich filmach MrCanucks na YT. Zainspirowało mnie jego grow. Aczkolwiek na start jest kilka różnic bo nie ma GAIA GREEN ORGANIC dystrybucji na Europę tylko Kanada i chyba US. On używa suplementów wolno uwalnianych w glebie w postaci proszków. A gleba to LIVING SOIL - ja mam BIOBIZZ wszystko no ale jak osiągnę 60 % tego co on to będę zadowolony na start. A szkoda że nie ma na EU Gaia Green może następnym razem spróbuję na biotabs. W kazdym razie mam te same pestki Z DP AF Cindyrella Jack i Auto Ultimate, tez duże materiałowe donice docelowe, tą samą lampę i rozmiar boxa. Zobaczymy jak moje amatorskie ręce się w tym odnajdą :p. Narazie cieszę się że kiełkowanie poszło sprawnie. Wszystkie pestki wyszły 6/6 100% i nad ziemią po ok 60-72 h bez moczenia wacików itp odrazu w ziemię i propagator. Niby Dutch Passion ma słabe opinie ostatnimi latami ale te AF są mocne i chyba faktycznie się na AF nastawili bo tu jest moc. Polecam kanał MrCanucks ostatnie filmiki są mega dobrze nagrane i chciałem wziąc to sobie za wzór. Pozdro

---------- Post Zaktualizowany 22:18 ---------- Data pierwszego postu 22:13 ----------

U mnie też się dużo dzieje,z racji tego,że jestem "starą" outdoor'ówką i robię pierwszą uprawę in śledzę właśnie relki żołtodziobów co się zmagają pierwszy raz w tym najfajniejszym hobby-najpiękniejszą pasją,jeszcze pomyślę nad fotorelką.Chciałam na niemieckim forum,ale kolega miał przypał i wszystkie ślady tego przypału prowadzą właśnie do sieci.Tragedii nie było -tysiąc euro kary i po krzyku.Mam namiocik 2,88m2 do dyspozycji panele na clu058 -w sumie około 3000w-na razie planciki lecą pod 300setką skręconą na około połowę,może więcej ,dwadzieścia plancików już jest-z dziesięć jeszcze nie wylazło i jeszcze parę kiełkuję-zabawa przednia,co?Pozdrawiam chłopaku.

No nie wiem jak ten przypał u niego się wydarzył. Ja mieszkam na wyspach więc mi to raczej nie grozi :) A swoją drogą 1000e kary to nie wielki wymiar kary :) jak dobry mandat :) mogliby w PL też w końcu uregulować to prawnie jak w wielu krajach już w EU i nie ganiać za krzaka na chacie na własny użytek. Gadałem ostatnio na ten temat z przyjacielem w PL to mówił że pandemia pozamykali granice i się źródełka pozamykały na fajne pomidorki z Hiszpanii i jak on to ładnie opisał : " U nas teraz tylko Bagniak Haze " :D:D
 
L

livi78.78

Guest
Mieszkałam w Hiszpanii dziesięć lat.Wtedy-nie wiem jak teraz-było prawo takie,że można było oporowo sadzić pod warunkiem,że plantów nie było widać z miejsca publicznego.W Niemczech kolega dostał właśnie tysiaka-pierwsza wtopa-druga nie wiem jak jest traktowana-lepszy minus tysiak jak w Pl parę lat puszki.
 

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
MAŁY UP


Witam,

2 dziewczyny tydzień temu dostały flusha po tym jak wypłyneło z podstawek PH 7,5. Generalnie wzrost się ruszył i zaczeły kwitnąć ale zrobiły się blade i pokazują oznaki wielu niedoborów. Po flushu ok 45 l na roślinkę podlałem na koniec ją z małą dawką nawozów więc coś tam dostały ale teraz nie wiem czy potrzeba mojej cierpliwości i czekać czy przy wzroście po prostu są głodne i je karmić ?



1# 55 DZIEŃ - najdłużej już kwitnie i pokazał się szron. Dostała dawkę 2ml BIO BLOOM i 1ml TOP MAX . Podawać jej dalej PK?





2# 49 DZIEN - Po flushu widać że mocno ruszył wzrost, zaczęła kwitnąć ale ma bardzo brzydkie liście. Od góry jak widać wszystko mocno blade i na wielu liściach chyba niedobory molibdenu bo wchodzą w kolor róż/fiolet . Niżej widać ładniejsze ciemniejsze liście i teraz nie wiem czy lać wodę obniżać dalej PH a to się wyrówna z wody z kranu czy dawać coś na szybko? Mam BIO HEAVEN , BLOOM , GROW , TOP MAX , CALMAG . Dodam jeszcze że po flushu PH i tak w granicach 7.0 więc na skraju przyswajania kilku składników .













3# 48 DZIEN - Najbardziej skarłowaciała i zarazem najbardziej rozkrzaczona. Do tego po flushu dłużej schła i widać że jest wolniejsza niż ta druga. Jest też bardziej blada, kwitnie ale pąki dosyć małe. Była też przelewana chyba przeze mnie i stąd też te problemy. Zaczyna się jej poprawiać pytanie teraz tylko czy lać wodę i czekać czy coś dawać ? Martwią mnie te mocno jasne liście.






WSZYSTKIE RAZEM : Fotki dzisiaj wrzucane są z ostatnich 2-3 dni pomieszane myślałem że będzie widać róznicę od flusha ale chyba slabo na zdjęciach jest...





No i na koniec moja druga opcja którą właśnie zaczynam. Dziewczyny na zdjęciu bodajże 7 dzień. Od dzisiaj w nowym boxie jeszcze kilka dni w tych doniczkach torfowych i wjeżdzają do docelowych. Na dniach zrobię osobną fotorelkę. Mam nadzieję że już będzie dużo prościej i bez takich problemów jak obecnie no ale nauka bezcenna. Tyle przerobić problemów - wszystkie kolory niedobory przelania przesuszenia full opcja :D









Proszę kilku doświadczonych kolegów o ocenę tych moich problemów. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
Witam,

Nikt nie odpisał nic więc postanowiłem działać sam. Od flusha mineło już 10 dni. Jedna pokazuje ogromne problemy na liściach ale o dziwo jest sprężysta, ładnie rośnie i kwitnie. Robiłem flusha 45 L wody i po podlałem z dawka BIO BIZZ GROW. Jak wspomniałem roślina idzie całkiem ładnie ale te liście są tragiczne. Potem lałem samą wodę bo czytałem różne info na temat flusha i miedzy innymi było napisane że podczas flusha mając wysokie PH wcale nie trzeba przelewać aż spadnie do pożądanej wartości tylko po prostu po przeplukaniu nawozów następne podlania robić z wodą o PH ok 6 jeżeli chce się zbijać w dół. No i dzisiaj przyszedł czas na podlanie więc stwierdziłem że już jej cos podam. Dostała 2 L wody z HEAVEN i BLOOM. W Heaven jest wszystko w niewielkich ilościach żelaza molibdeny wapn magnez itp. BLOOM ma NPK 2-7-4. Podlewałem do spływu no i sprawdziłem PH wody z podstawki. Wypłyneło 7,6 a po flushu było w ok 7,1. Już nie wiem o co kaman ? Przejmować się tym PH i flushować do 6,5 np ? Generalnie poniżej przysłonięte środkowe partie rośliny są ciemniejsze bliskie już prawidłowego koloru dla konopi. Ktoś pomoże ?







Dziewczyny oklapniete ale szykuja sie do snu i podlewane były więc tu troche przekłamane
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół