nasiona marihuany

[AF][CFL 4000 lm][pcbox][Low Ryder#2]

Wyszukiwarka Forumowa:

BongoBaja

Member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
22
Buchów
0
Witam w mojej pierwszej fotorelacji:) Za sobą mam już 4 sezony outdoora, a to jest moja pierwsza uprawa indoor:)
-roślina: 1x Low Ryder 2 - Bulk Feminized
-Box: pcbox, wyłożony antyszronową matą na szybę samochodową,
-oświetlenia: 5x świetlówka 800lm=4000lm
-medium: doniczka balkonowa 40cm, ziemia "ATAMI JANECO LIGHT-MIX"
-wentylacja: 2 wiatraki komputerowe, u góry wyciągający, na dole wtłaczający
-nawozy: Ukorzeniacz: korzonek superstart, Weg: Biobizz Bio Grow, Flo: B'cuzz bloom stimulator (dostałem w growshoopie jako gratis, z chęcią poznam waszą opinie i rady co do nawozów)
-odmiana: Low Ryder #2 feminizowane
-warunki: uzupełnię na dniach
-ogólne: W gotowości mam też matę węglową do okapów a jak będzie taka konieczność to zakupię jonizator. Będę świecić 18/6 albo 20/4 jeszcze zobaczymy. Zakładam zdobyć trochę doświadczenia i wyciągnąć chociaż 10-15g
-trening: LST


Przy budowie pcboxa trochę zawaliłem i świetlówki umieściłem pod złym kątem, oraz nie dałem odbłyśnika;/
Mam nadzieje, że nie jest to jakiś duży błąd. Jeśli chodzi o odbłyśnik to myślałem nad jakimiś puszkami, ale żarówek już nie da rady przestawić;/
Może to tak zostać? Liczę na waszą pomoc:)


Oto mój box:



Nawozy:




Roślinka jest na poziomie kiełka i wrzuciłem go już do kubeczka z ziemią i czekam aż wyjrzy na świat:)


Mam nadzieje, że o niczym nie zapomniałem, pozdro:)
 
M

mlodygru

Guest
Powodzenia. Wygląda dobrze. Tylko pamiętaj o wilgotności. I byłoby chyba lepiej jakbyś miał wiatraki po przeciwnych stronach boxa.
 

BongoBaja

Member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
22
Buchów
0
Może i masz rację z tymi wiatrakami ale kurcze przypałowo wyglądałby pc z wiatrakiem z przodu zamiast stacji dysków xD Jak będzie potrzeba to zastanowię się nad jakimś małym mieszającym bo mam w środku jeszcze 1 gniazdko wolne:)
 

Pig pepa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2017
Postów
138
Buchów
1
moze do jednego zainstaluj rurkę elastyczną to powinno zwiększyć cyrkulację i przepływ powietrza w boxie :)

Powodzenia :harvest::spalony:
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Zią, nie lepiej byłoby gdybyś ustawił CFLki poziomo? Tak jak masz teraz wydaje mi się, że świecą na boki.
 

-SillveR-

Berrger
Rejestracja
Mar 20, 2016
Postów
1,109
Buchów
1
Co do żarówek weź płaską listowe wywierc otwory na oprawki i ułóż tak jak powinny być..

Pozdr
 

BongoBaja

Member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
22
Buchów
0
Kurcze Panowie wiem, że macie racje co do tych żarówek i zawaliłem to przy budowie boxa ale nie mam teraz możliwości tego zmienić bo wyjechałem na studia 300km od domu i nie mam tu żadnych narzędzi a boxa budowałem w domu;/ Postaram się zrobić odbłyśniki, żeby trochę zredukować ten błąd, albo zamienię świetlówki na mocniejsze;/ A na następną uprawę jak będę wracał do domu to go zabiorę i zrobię już tak jak powinno być. Mam nadzieję, że ten błąd nie odbiję się AŻ TAK na zbiorach:) Dzięki wszystkim za rady i z fartem :))
 

mniamniam

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2017
Postów
103
Buchów
0
Swiatło jak światło, Opieka i reka growera naj wazniejsza, a i na żarówki ledowe mozna zmienic ale czy jest sens? nie ma co miałczeć jak ten miał miał, prawda jest tak ze i tak bedzie rosło i kto wie czy nie lepiej :running-around-smil lets ride :teasing-with-poking 300g z PC boksa zycze bo 70 to juz widziałem zadna magia :smokee:
 

BongoBaja

Member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
22
Buchów
0
Mały up;p Mianowicie pare dni temu oberwała mi sie konstrukcja i przez jakieś 10h świetlówki leżały bezpośrednio na roślince a ta tego nie wytrzymała, ale nie poddajemy się i właśnie jestem w trakcie naprawiania boxa i jeszcze dziś nowa pestka ląduje w wodzie. Mam nadzieje, że reszta uprawy pójdzie już bezproblemowo, pozdro i z fartem :D
 

BongoBaja

Member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
22
Buchów
0
Siemanko wszystkim. Wracamy z fotorelacją. Dzisiaj moja mała wyjrzała na świat;p Wciąż jest to lowrider #2. Świecę jej 20/4 i podlewam na razie wiadomo, czystą wodą. Ukorzeniacza mam zamiar użyć dopiero przy przesadzaniu, bo tak zaleca producent:) Box naprawiony a po weekendzie z racji tego, że żarówki są pionowo i część z was mówiła, ze mogą one zbyt dużo światła dawać na boki to wymienię 1 albo 2 żarówki na mocniejsze, żeby nadrobić tę stratę. W środku jest ok. 27 stopni C i niestety ale tylko około 30% wilgotności;/ Muszę coś x tym zrobić, ale nie mam zbytnio pomysłu, bo cała powierzchnia boxa już jest wypełniona naczyniami z wodą;/

A teraz pare fotek:)






I na koniec mały dodatek, a mianowicie moje zbiory z outdoora z tego roku. Pochwalę się, chociaż efekt końcowy szału nie robi bo późno dojrzewały a padało sporo deszczy i musiałem ciąć ze względu na pleśń;/

 

BongoBaja

Member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
22
Buchów
0
Siemanko wszystkim, lecimy z upem:) Roślinka ma się dobrze. Cały czas leję tylko wodą, nawozy wjadą po 2tyg życia zaraz po przesadzeniu do donicy docelowej. Roślinka na drugim piętrze wykształciła z liścia coś na wzór tulejki i przestała rozwijać nowe liście i piętra jedynie liście pierwszej konsternacji się powiększały. Nic z tym nie robiłem, bo stwierdziłem że roślinka sama powinna sobie dać z tym rade i się nie myliłem :) Moja mała wykształciła 2 nowe szczyty, więc się nie martwię bo wyszło jej to chyba na dobre:) Merry jest dość niska bo stoi bardzo blisko lamp i nie przeszkadza mi to bo będzie jeszcze miała czas, żeby się wyciągnąć.

9 dzień życia

wspomniana "tulejka"



10 dzień życia(dzisiaj)




Wszelkie rady, uwagi i konstruktywna krytyka jak zwykle mile widziane:)
Mam nadzieje, że będziecie śledzić temat do końca i wspierać mnie dobrą radą:)
Z fartem:)
 

Jacula

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2017
Postów
326
Buchów
25
Hehe tulejka powiadasz i masz dwa szczyty teraz. Ja miałem kiedyś taki przypadek że jak roślinka wyszła z ziemi z kawałkiem skorupki na szczycie (odrazu niezauważyłem) to tak samo wypuściła dwa szczyty. Zobaczymy jak to u Ciebie się rozwinie
 

BongoBaja

Member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
22
Buchów
0
No myśle, że wyjdzie jej to na dobre;p Sama się wytrenowała można powiedzieć i teraz tylko czekać aż wystrzeli do góry :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół