nasiona marihuany

[ AF ] [ CFL DUAL 300W ] [ 0,48m2 ] Royal Gorilla, Green Gelato, Fat Banana od RQS

Wyszukiwarka Forumowa:

dawidshorty

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
112
Buchów
0
Jeśli masz zamiar dokładać światło, to rób to już, bo kwiaty wyglądają u Ciebie nieciekawie. Proponowałbym poczyścić doły roślin, by impet szedł w kwiaty, skoro dajesz organikę to warto by zainwestować w jakiś dedykowany dla organiki nawóz , stricte PK

Dzisiaj będę dokładał lampę, chcę dzisiaj dać Green sensation mam też pk 13/14.
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Ale mieszasz organikę z mineralnymi? to słaby pomysł.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Możesz dać więcej czegoś z PK i samo Green Sensation do tego wystarczy. I skoro nadal bledną tylko na dole, to wciąż ok, biorą składniki na resztę rośliny. Możesz też zwiększyć dawkę tego, co masz na flo, bo chyba ostatnio nie dawałeś pełnej. Ja robiłem tak, że na zmianę dawałem Alga Bloom i Green Sensation.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jak dla mnie to nie sa klasyczne niedobory, predzej blokada czy problemy z ph. Liscie powyginane i ciemnozielone (na wczesniejszych fotach), popalone koncowki, popalone wlosy - na tym etapie powinny byc snieznobiale. Ladowanie kolejnych nawozow imo poglebi problemy, ale nie moj cyrk. Mr Beasto, ty to ogarnij swoj ogrodek i dopiero sie bierz za doradzanie ;)
 

dawidshorty

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
112
Buchów
0
Włosy popalone wydaje mi się od temperatury :/ ostatnio tak się w chacie nagrzało, że i w szafie musiało być gorąco.
pH z odpływu 6,5 mierzone w niedzielę, przedostatni pomiar 6,2, więc to chyba nie jest problemem.

---------- Post Zaktualizowany 12:05 ---------- Data pierwszego postu 12:00 ----------

Jak dla mnie to nie sa klasyczne niedobory, predzej blokada czy problemy z ph. Liscie powyginane i ciemnozielone (na wczesniejszych fotach), popalone koncowki, popalone wlosy - na tym etapie powinny byc snieznobiale. Ladowanie kolejnych nawozow imo poglebi problemy, ale nie moj cyrk. Mr Beasto, ty to ogarnij swoj ogrodek i dopiero sie bierz za doradzanie ;)

Co masz na myśli mówiąc o blokadzie? Czym może być spowodowana? Jakieś podpowiedzi? Może jakieś inne foto zrobić jeszcze? Dodam ze Fat Banana tez ma takie włoski przesuszone częściowo, ale liści żółtych nie ma. Nawozy dostają te same. Royal Gorilla jest największy i ma najwięcej szyszek, więc może potrzebować, aż tyle papu?

---------- Post Zaktualizowany 12:31 ---------- Data pierwszego postu 12:05 ----------

20200522_120826.jpg

Widzę, że odcień zielonego zależy od tego jak się aparat ustawi. To zdjęcie najbardziej odwzorowuje kolory.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
[MENTION=85529]Honza[/MENTION], fakt, nie spojrzałem do góry na zdjęcia całych. Rzeczywiście mocno cemne, na tym jednym nie było tego widać. No i nie sadziłem, że dalej taka mieszanka leci. To idę do siebie xD
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Włosy popalone wydaje mi się od temperatury :/ ostatnio tak się w chacie nagrzało, że i w szafie musiało być gorąco.
pH z odpływu 6,5 mierzone w niedzielę, przedostatni pomiar 6,2, więc to chyba nie jest problemem.

---------- Post Zaktualizowany 12:05 ---------- Data pierwszego postu 12:00 ----------



Co masz na myśli mówiąc o blokadzie? Czym może być spowodowana? Jakieś podpowiedzi? Może jakieś inne foto zrobić jeszcze? Dodam ze Fat Banana tez ma takie włoski przesuszone częściowo, ale liści żółtych nie ma. Nawozy dostają te same. Royal Gorilla jest największy i ma najwięcej szyszek, więc może potrzebować, aż tyle papu?

---------- Post Zaktualizowany 12:31 ---------- Data pierwszego postu 12:05 ----------

20200522_120826.jpg

Widzę, że odcień zielonego zależy od tego jak się aparat ustawi. To zdjęcie najbardziej odwzorowuje kolory.




Nie jest ze mnie żodyn spec ale ja bym się kierował bbardziej w przenawożenie niż braki, liście zaczynają się wykrecać i żółkną od końcówek plus popalone włoski.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
No te liscie wygladaja na glodne potasu, ale... przenawozenia prowadza do niedoborow i innych problemow. Sytuacja u ciebie jest nieoczywista, bo lejesz tych specyfikow w ch*j, do tego raz mineralne, a raz organiczne. Ph masz ok, czyli nie tu problem. Moim zdaniem przenawoziles rosliny (N, Ca, Mg), co doprowadzilo do niedoboru innych skladnikow. Poczytaj o przyswajaniu pierwiastkow i wplywie jednego na drugi, linkiem nie podrzuce, bo nie chce mi sie szukac. Jak mialbym obstawiac to sytuacji nie wyprostujesz przez wczesniejsze dzialania i juz do konca tej uprawy bedziesz mial problemy i nieoczywista diagnoza. Pokaz jeszcze cale krzaki, zeby bylo widac jaki kolor maja liscie na gorze, a jaki na dole
 

dawidshorty

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
112
Buchów
0
20200522_132535.jpg


20200522_132530.jpg


20200522_132526.jpg


---------- Post Zaktualizowany 14:38 ---------- Data pierwszego postu 13:32 ----------

No te liscie wygladaja na glodne potasu, ale... przenawozenia prowadza do niedoborow i innych problemow. Sytuacja u ciebie jest nieoczywista, bo lejesz tych specyfikow w ch*j, do tego raz mineralne, a raz organiczne. Ph masz ok, czyli nie tu problem. Moim zdaniem przenawoziles rosliny (N, Ca, Mg), co doprowadzilo do niedoboru innych skladnikow. Poczytaj o przyswajaniu pierwiastkow i wplywie jednego na drugi, linkiem nie podrzuce, bo nie chce mi sie szukac. Jak mialbym obstawiac to sytuacji nie wyprostujesz przez wczesniejsze dzialania i juz do konca tej uprawy bedziesz mial problemy i nieoczywista diagnoza. Pokaz jeszcze cale krzaki, zeby bylo widac jaki kolor maja liscie na gorze, a jaki na dole

Z tego co sprawdzałem puki co wszystko bio daję, pure zym i power roots jest też bio.

---------- Post Zaktualizowany 18:08 ---------- Data pierwszego postu 14:38 ----------

Dajcie znać co robić, bo już teraz sam nie wiem, czy walczyć z Green Sensation, czy lać tylko wodę bo dzisiaj dałem 250ml wody, żeby mieć jeszcze trochę czasu, ale jutro już muszę podlać tak normalnie.

---------- Post Zaktualizowany 18:10 ---------- Data pierwszego postu 18:08 ----------

[MENTION=85529]Honza[/MENTION], fakt, nie spojrzałem do góry na zdjęcia całych. Rzeczywiście mocno cemne, na tym jednym nie było tego widać. No i nie sadziłem, że dalej taka mieszanka leci. To idę do siebie xD

Już nie leci tak jak ostatnio. Teraz w sumie sporo wody dostają.

---------- Post Zaktualizowany 18:15 ---------- Data pierwszego postu 18:10 ----------

CalMag poszedł tylko raz w oprysku 0,4ml na 0,75l wody.
Problemem może być Sugar Royal, na opakowaniu było podane 2ml/l. Okazuje się, że zawiera sporo azotu 8-0-0. Na stronie producenta jest 1ml/l. Aż dziwne, że na etykiecie co innego i co innego na stronie producenta.
Jeśli to nadmiar azotu jak najlepiej zareagować?

---------- Post Zaktualizowany 19:23 ---------- Data pierwszego postu 18:15 ----------

Foto po rozchyleniu łodyg

20200522_190429.jpg


Od boku

20200522_190353.jpg



displayimage.php


Z góry


20200522_190343.jpg


Z flashem

20200522_190407.jpg
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Możesz zrobić im flush, wypłukać wszystko i zobaczysz co będzie dalej, nie zdechną od tego a może pomóc, obserwuj.
Będziesz je golił czy zostawiasz taki busz? Powodzenia
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
Możesz zrobić im flush, wypłukać wszystko i zobaczysz co będzie dalej, nie zdechną od tego a może pomóc, obserwuj.
Będziesz je golił czy zostawiasz taki busz? Powodzenia

I tu mnie wyprzedziłeś, z sugestią ... mam podobne zdanie, flush taki konkretny potem wyczyścić doły z tymi problematycznymi liśćmi i czekać co pokaże roślina..
 

dawidshorty

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
112
Buchów
0
Myślę, że obejdzie się bez flusha. Podlewam sama woda i już wracają do siebie, zaczęły wyrastać duże ilości świeżych, śnieżnobiałych włosków. Puki co robię wszystko wg. strategii "Honza" :)

A propos trymowania, dzisiaj lub jutro pousuwam żółte liście.
Pytanie nasuwa mi się co z dolnymi topkami, które i tak raczej nie dojrzeją, usuwać? Czy nie warto?
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
No właśnie o to się pytałem, jak dla mnie najlepszy czas jest teraz tak do 2-3tyg flo żeby ogolic z niepotrzebnych topkow
 

dawidshorty

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
112
Buchów
0
No właśnie o to się pytałem, jak dla mnie najlepszy czas jest teraz tak do 2-3tyg flo żeby ogolic z niepotrzebnych topkow

Muszę jeszcze doczytać trochę, żeby nie wyciąć za dużo :)
A mam kilka małych, może kilkanaście na samym spodzie, włoski długie, ale topik średnica może 3-4 mm, po pracy jak nie zapomnę, wrzucę foto czy takie wycinać czy zostawić.
 

dawidshorty

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
112
Buchów
0
Rg 32 flo, fb 31 flo, gg 26 flo

Siemanko !!!

Wydaje mi się, że sytuacja powoli wraca do normy. :) Mam nadzieję, że się nie mylę.

Wróciło dużo białych włosków, więc cieszy bardziej oko :)

Obejrzyjcie fotki i proszę powiedzcie jak się sprawa ma :)

Podlewane wodą od około 10 dni.

Pozdrowionka, buch z Wami :)


20200528_170538.jpg


20200528_170803.jpg


20200527_185559.jpg




---------- Post Zaktualizowany 21:32 ---------- Data pierwszego postu 20:13 ----------

Takie listki zrobiły się na Green Gelato po dzisiejszym podlaniu wodą.
Czy to wyssane liście czy też nadmiar, bo ja już zgłupiałem.

20200528_212608.jpg
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół