nasiona marihuany

[AF][HYDRO][HPS 250W][0,45m2] Growdrobe vol.2

Wyszukiwarka Forumowa:

Antek

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2013
Postów
308
Buchów
0
A jak sprawa ma sie z woda twarda tj. kranowka.

Wtedy stosuje tak samo 2:1 bloom: micro do hard water?

Mam tez RO ale na 100l mam 400l odpadu wiec moze przejsc na kranowke i micro do twardej i troche zaoszczedzic
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Ja robiłem hempy z 50 na 50 kranówa i RO, robiłem też z samą kranówą. Nie widzę różnicy. Może szybciej PH leci ale ja i tak zalewałem co dwa dni nową pożywkę. Zostaje przy samej kranówie.

W przypadku Majstra, gdzie nie ma go przed dłuższy czas przy roślinach używanie RO ma sens. Stabilne PH przez długi czas.
 

Majster

...robi swoje...
Weteran
Rejestracja
Gru 1, 2013
Postów
1,028
Buchów
5
ŻNIWA


Finisz. Pierwsza laska poszła pod nóż w 77 dniu życia a półtora pozostałe w 79.

Nie wyszło tego bóg wie ile ale jak na takie turbulencje to naprawdę przyzwoicie. Od zmiany nawozów nic nie spie****iłem a to dobry znak na przyszłość.

Na pierwszy ogień plancik z fenotypem szerokolistnym.


h2.JPG



h5.JPG


I korzonki.



I wąskolistne.


h8.JPG

h9~0.JPG



Na jakieś podsumowanko pokuszę się jak będę znał wagę.

Uszanowanko.

 

WRX

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2013
Postów
228
Buchów
0
O stary no naprawdę pięknie to wszystko wygląda aż tylko pozazdrościć takich plonów ;)
 

Ktoś.tam

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2015
Postów
183
Buchów
0
77 dni i takie Ci porosły.. zazdroszczę, czekam na kolejny projekt :).
 

Majster

...robi swoje...
Weteran
Rejestracja
Gru 1, 2013
Postów
1,028
Buchów
5
PODSUMOWANKO​


Hmm...może zacznę od tego, że jestem szalenie zaskoczony - pozytywnie zaskoczony!



Z trzech roślin otrzymałem uzysku odpowiednio:

INDYJKA - 139,4g, <lol>
SATIVKA I - 82,9g,
SATIVKA II - 18,8g,
co daje w sumie 241,1g.

To co przeżywałem podczas ważenia indyjeczki można opisać jedynie jako radość z niedowierzaniem w proporcjach 50:50.
Po tych niemal 140g po cichu liczyłem na pierwsze 1g/W ale co się odwlecze...;)

Taka - według mnie - wysoka waga wyniknęła głównie z tego, że topy są niesłychanie żywiczne. Jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, żeby nie szło trymować, bo nożyczki nie dają rady i się sklejają a boby nie chcą odchodzić od rękawiczki. Jeszcze został nie ważony cały garnek popkornu na # ale już bez przesady, chu*a się z kręgosłupem nie mierzy;p

Korzonki też dałem do suszenia. Będę je ważył i po kilku cyklach będę mógł wyciągnąć jakieś wnioski na temat tego czy istnieje a jeśli tak to jaka zależność między wielkością korzenia a plonowaniem. "Na oko" zdecydowanie, zgodnie z ilością suszu, największe korzenie miała indyjeczka a resza odpowiednio. Bryła tej co dała 18,8g waży faktycznie tyle co nic.

Co by tu jeszcze...nowe kule poszły do wody w sobotę a dziś trafiły do wełny. Geny są trochę eksperymentalne ale jak nie okażą się tragicze to myślę, że pyknie w końcu ten 1g/W...tfu tfu.

Na koniec troszkę cuksów:
IMG_2219.JPG

IMG_2221~0.JPG

IMG_2218.JPG



to fakt ale te korzenie wyglądają jakby nie było prądu jakiś czas

Tu się z Tobą zgodzę i nie, przyjacielu. Jedna fotka korzeni zrobiona była dzień po harveście i wyłączeniu pomp a druga dwa dni po. Nie zmienia to jednak faktu, że nie wyglądają wcale tak źle jak na korzenie w pełni dojrzałych do ścięcia roślin. Widywałem znacznie gorsze.

Trza było się słuchać wujka Izaka jak dobrze radził Za kare proszę się grzecznie wypowiedzieć o Lucasie w tym wątku:
www.forum.haszysz.com/showthread.php?104929-Lucas-Formula-szybko-prosto-i-skutecznie

Typowego wodniaka tam jeszcze nie ma więc był bym wdzięczny za wszelkie Twoje sugestie.

A no masz tu całą rację i wręcz mi głupio;) jak bym wcześniej wrzucił Lukasa to zaoszczędził bym sporo stresu i kasy.
Nie mam jednak pomysłu nad tym co miałbym napisać w tym wątku. Na dobrą sprawę, sedno ujęte w pełni...hmm...zastanowię się jeszcze i spróbuję się czymś podzielić.


Dzięki wszystkim za udział, wsparcie, buszki i patrzenie na ręce!:D
Do następnego.​
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Wyszło naprawdę w pytkę. Majstersztyk można by rzec ;) Co wrzucasz na następny raz?
 

Majster

...robi swoje...
Weteran
Rejestracja
Gru 1, 2013
Postów
1,028
Buchów
5
Tajemnica;) ale też AF
od 3 do 5 sztuk bo jedną pestkę pogryzłem jak debil.
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Po cichu liczyłem że tym razem bez automatów polecisz. Mówi się trudno, we mnie kibica masz zawszę.
 

Majster

...robi swoje...
Weteran
Rejestracja
Gru 1, 2013
Postów
1,028
Buchów
5
Po cichu liczyłem że tym razem bez automatów polecisz. Mówi się trudno, we mnie kibica masz zawszę.

Dzięki:)
Me serce też przeszywa smuteczek. Nie przepadam za automatami ale do mojego systemu sprawdzają się jak ulał.
Do tego muszę się zabezpieczyć do nowego roku tymi dwoma uprawami a osatnie sezonówki jakie miałem to wszystkie miały być szybkie indyjki a kwitły po kilkanaście tygodni:(
No i jeszcze jedna kwestia. Bez chillera myślę, że mógłby być problem z pythium przy takim długim cyklu.

Jak jakimś cudem zdobędę do września/października wiarygodne pestki albo klony to wierz mi, że z przyjemnością pożegnam się z autofloweringiem.

5!
 

1

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2013
Postów
652
Buchów
0
Za***iście stary, co tu dużo pisać, tym bardziej, że to są AF, nie ukrywam, że byłem lekko zszokowany tym faktem, dzięki za odpowiedź, z tego co wniskuje to nie ma co ciąć kosztów hydro....Ale mam pytanie co do tego chillera, czy to urządzenie jest do zmniejszania temperatury pożywki ? Bo jeżeli tak to są patenty, które będe musiał pewnie u siebie zastosować bo nie wydaję się tani ten cały chiller,

P.S. Tak jak chłopaki piszą, skoro Ty z AF tyle ściągasz zioła to bierz sie za sezonówki.

pozdrawiam
 

Majster

...robi swoje...
Weteran
Rejestracja
Gru 1, 2013
Postów
1,028
Buchów
5
Dzięki:)

Ale mam pytanie co do tego chillera, czy to urządzenie jest do zmniejszania temperatury pożywki ? Bo jeżeli tak to są patenty, które będe musiał pewnie u siebie zastosować bo nie wydaję się tani ten cały chiller,

Ano. Najpopularniejszy model to Hailea 100A. Jeszcze nie tak dawno widziałem za 700-800zł nówki ale ostatnio zniknęły mi z horyzontu. Metody chałupnicze są mało skuteczne a za to pracochłonne (na przykład ciągle trzeba wymieniać lód w beczce) i zabierają dużo miejsca.

Jeśli nie kupisz chillera to najtańszy i najskuteczniejszy sposób to obniżenie temperatury w boxie, zrobienie dobrego wieka (polecam styropian na alu ramie) i chłodzenie powietrzem. Ja w ten sposób uzyskałem nieco ponad 20'C (bez wentylatora chłodzącego 22,3'C). Da się

P.S. Tak jak chłopaki piszą, skoro Ty z AF tyle ściągasz zioła to bierz sie za sezonówki.

Z sezonówek więcej nie zdejmę tylko więcej czasu mi to zajmie ale za to jakość może być potencjalnie wyższa.

Jestem po pierwszych testach nowego sortu i jestem mega zadowolony. Ma bardzo mocny aromat gleby i bliżej nie określony zapach owoców. Siecze jak klasyczna indyjka. Już teraz oceniam susz na 8/10 nawet nie chcę myśleć co będzie za 2 miesiące.

Vapuję a nie palę więc nie wiem, czy ocena jest wymierna ale nie czuję żadnego "chemicznego" posmaku czy czegoś w tym rodzaju.
W niczym nie wstępuje paleniu z gleby.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół