nasiona marihuany

[AF][LED 150W][0,49m2] Fast Eddy, HulkBerry, Northern Light [RQS][LST]

Wyszukiwarka Forumowa:

Rotbraun

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
94
Buchów
247
Witam wszystkich!

DZIEŃ 1

To mój drugi grow. Jestem zadowolony z ostatnich zbiorów, a najbardziej z całego okresu życia dziewczyn. Growing stał się dla mnie pasją, której nigdy nie miałem. Dobra. Koniec sentymentów. Do rzeczy!

Pestki AUTO od RQS:

1 x Fast Eddy (od pół roku używam olejku CBD i postanowiłem, że w spiżarni przyda się odmiana z zwiększoną jej zawartością)

1 x HulkBerry (dobrze na mnie działają mocne tematy ale z dużą zawartością sativy)

1 x Northern Light (gratis)

Box od MarsHydro 70x70x160cm, 0,49m2

Lampa LED 150W MarsHydro TS1000

11l materiałowe donice, na dnie drenaż z keramzytu, ziemia BioCanna (30% nowa) + perlit, wierzch przykryty keramzytem

Wentylator wyciągający 55W 322m3/h + filtr węglowy + elastyczny tłumik akustyczny

Wentylator mieszający 25cm, 2 biegi, 20W

Nawozy z serii BioCanna według dawek producenta, CalMag Agent Canna, tabletki CO2, +/- pH PLAGRON , woda filtrowana, pH utrzymywane na poziomie 6,2-6,5, (mam bardzo duże opóźnienia z pocztą i dlatego użyłem starej ziemi, da radę? doszły mi wczoraj Easy Roots - Mycorrhiza Mix od RQS i jest to granulat do mieszania z ziemią, czy mogę to podać rozcieńczone z wodą?)

Nawilżacz ultradźwiękowy 4L, 35W (na WEG)

Osuszacz TROTEC TTK29E 190W (uratował mnie na FLO)

Warunki na WEG to 21-22 stopnie, 80-90% wilgotność w nocy, 27-30 stopnie, 70-90% wilgotnoć, światło 18/6

Warunki na FLO zmienią się tylko co do wilgotności. Chcę utrzymywać między 40-60%

Na wszystkich pannach chcę zastosować LST, może ScrOG

Całą przygodę opieram na wiedzy zdobywanej na forum i wiki za co jestem wdzięczny i dziękuję!
Postaram na bieżącą dzielić się swoim doświadczeniem z tej relacji. Poniżej pierwsze zdjęcia:















Peace&Love
 
Ostatnia edycja:

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,725
Buchów
3,646
Odznaki
6
Dobrze to wygląda, będę wpadał..powodzenia. Buszek na początek..
 

JackHererLED

Active member
Rejestracja
Lis 24, 2020
Postów
25
Buchów
1
Czysto i schludnie :) oby tak do końca a będą efekty :)
rozumiem że Biocanna boost też jest ? :D:D:D

Pozdro i z fartem :smokee::smokee:
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Wywal keramzyt z powierzchni ziemi.
 

Rotbraun

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
94
Buchów
247
Wywal keramzyt z powierzchni ziemi.

Mógłbyś uzasadnić? Nie jest tak, że jest lepsza wilgotność gleby przy powierzchni i to jest dobre dla korzeni?

Cytat z wiki:

"Keramzyt - przy uprawie w ziemi stosuje się go do posypania wierzchniej jej warstwy, aby ograniczyc odparowywanie wody, oraz dodaje na sam dół, aby umożliwić dobry drenaż. Czasem miesza się go też bezpośrednio z mieszanką glebową.

Zyskujemy dzieki temu maxymalny rozwój korzeni, ziemia przesuszona nie jest dobra dla korzeni - potrzebują one wody. "
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 79633

Guest
Keramzyt jak jest na powierzchni to robi takie cudo że pH zwiększa się w medium. Jak nie wierzysz to poczekaj 2 tygodnie, papu się zablokuje i roślina nie będzie rosła, ja tak miałem, @zoe i [MENTION=92558]papa japa[/MENTION]
Obejrzyj ich FR i zobaczysz co się dzieje z czasem.
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,790
Buchów
10,100
Odznaki
9
Nigdy nie stosowałem, ale się wypowiem. :)

Na forach akwarystycznych też mają problem ze keramzyt podnosi ph wody. Ale nie wszyscy. Może to wina tego konkretnego keramzytu.
Można zrobić test. Zalać keramzyt z woda ze znanym ph. Potrzymać z dobę i potem zmierzyć ph tej wody.
 
U

Usunięty 79633

Guest
Mój keramzyt jest ciemniejszy i z czarnymi centkami. Mogę zrobić test na tym swoim. Zalać demineralizowaną wodę na jakiś czas, tylko na jaki? Bo moja woda ze studni jest, to się nie nadaje chyba.
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,790
Buchów
10,100
Odznaki
9
Mój też jest ciemniejszy.
Zrobiłem test na szybko do szklanki nasypałem keramzytu i płyn heliga zabarwił się bardziej na niebiesko niż przy samej wodzie.
Zostawiłem na dłużej zobaczę czy jeszcze się podniesie.
 

Rotbraun

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
94
Buchów
247
Keramzyt jak jest na powierzchni to robi takie cudo że pH zwiększa się w medium. Jak nie wierzysz to poczekaj 2 tygodnie, papu się zablokuje i roślina nie będzie rosła, ja tak miałem, @zoe i [MENTION=92558]papa japa[/MENTION]
Obejrzyj ich FR i zobaczysz co się dzieje z czasem.

Dzięki za argumenty. Dzisiaj poświęcę trochę więcej czasu na lekturę :oczy:

Nigdy nie stosowałem, ale się wypowiem. :)

Na forach akwarystycznych też mają problem ze keramzyt podnosi ph wody. Ale nie wszyscy. Może to wina tego konkretnego keramzytu.
Można zrobić test. Zalać keramzyt z woda ze znanym ph. Potrzymać z dobę i potem zmierzyć ph tej wody.

Używam keramzytu od Canna ( Aqua clay pebbles) Dzisiaj zrobię test i dam jutro znać ale po wypowiedziach sądzę, że macie rację.
 

Pan Japa

Well-known member
Rejestracja
Sie 2, 2019
Postów
233
Buchów
753
Widziałem, że tam na ostatnim FR niezłe pałki ci porosły. Siadam na widowni. Z tym keramzytem, to pyknij sobie ten test w wodzie i zmierz PH. Szkoda się potem wk***iać.

P.S.

Widzę, że masz spryskiwacz z Action.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Dobrą jazdę macie z tym keramzytem. :D

Tu miałem turbo grubą warstwę keramzytu na dole, na górze i w środku warstwy na zmianę z ziemio i jeszcze przeźroczysta butelka. Pewnie wg. waszych teorii to nie miało prawa rosnąć. :)


normal_100_1593.JPG
normal_100_1728~0.JPG
normal_100_1860.JPG
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół