nasiona marihuany

[AF][LED 90W][50X56X80 0,28m] - Zkittels, Gelato, Critical Jack, Blueberry - euzeBio`wy ogrodek

Wyszukiwarka Forumowa:

euzeBio

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2020
Postów
47
Buchów
0
Czesc wszystkim!

Od wielu wielu lat zbieralem sie zeby sprobowac tego zaszczytnego i niestety nielegalnego hobby i oto voila!

Rośliny: :

Green Gelato RQS; Zkittels FastBuds; Critical Jack Dinafem, Lemon OG Haze, BlueBerry Generic seeds
Jesli ktos zastanawialby sie dlaczego taki wybor to po prostu chcialem sporobowac klasykow albo inne popularne na poczatku. Oraz sprawdzone odmiany ktore nie sa ryzykowne w uprawie przez amatora i indoor.


Lemon OG Haze niestety nie wyszedl z dwoch nasion... Ogole ta cala nirvana jest dla mnie do dupy, juz 3 raz probuje je wykielkowac i za kazdym razem konczy sie zgnilym nasionkiem. Lacznie poszlo sie je**c juz 5 nasion..

Nas.PNG



Box:

szawka kuchenna 50x56x80 cm co daje 0,28m3, obita folią refleksyjna, Wiatraki PC: 14cm wtlaczajacy, 14cm wyciagajacy, 12cm mieszajacy 3 biegowy, wejscie/wyjscie przez rury spiro 120mm, na wylocie filtr Croco filters jakis najmniejszy,

Oświetlenie:

Panel DIY na CLU048 w zestawieniu 2x 4000K 1x 3500K, ustawione na 93W, tyle się da najmniej, zakres regulacji to 93-230W (poboru zasilacza..) nie wiem ile efektywnie na Ledy, pewnie niecale 200W. Panel na potrzeby tego grow podzielilem na 3 osobne sekcje, kazda jest chlodzona 80mm wiatraczkiem PC. Lampa wydaje mi sie za mocna do tego boksa, nawet na najnizszej mocy. Zasilacz MeanWell

Medium:

Donice PVC 8L, Wsypane 7L ziemi PLARGON LightMix, dno podziurawione dosc srogo zeby ulatwic odplyw wody


Wentylacja:

Jak w opisie boksa 3 wentylatory PC: 14,14,12 cm: 14 + 14 cm polaczone szeregowo a do nich 12 cm rownolegle, podpiete do zasilacza z regulacja 12-30V co przy takim setupie podlaczenia daje super mozliwosc regulacji a mianowicie kazde 2V daje mi roznice 1*C w boxie, aktualnie ustawione na 15V daje 25*C a 17V to juz tylko 23*C i im wiecej V tym chlodniej w boxie, tak moge zejsc do min 19*C. Przy wylaczonej wentylacji w boxiku robi sie max 34*C tak ze i tak sporo jak na Ledy

Nawozy :

Trypack + CalMag, Ocet z winogron do regulacji pH,woda o pH 7,2 zbijana do 6,2 - 6,5
Warunki: temperatura stoi na 25*C, moge latwo redukowac/podnosic, nie spodziewalem sie ze w zimie bedzie mi z tym latwiej, wilgotność niestety juz nie tak kolorowo od 40% do 60%. Przy zgaszonym siwetle powinna byc ok
Ogólne: Mam jeszcze miarke, strzykawki do odmierzania nawozow, miernik pH, dodatkowe termometry,


Trening:

Topping + Lst

Ogolnie:

Mam nadzieje ze cos z tego bedzie bo jak wiemy rosliny sa nieprzywidywalne i czesto nie wiadomo co je boli. Milo by bylo na wiosne miec swieze jaranko jak dalej wyjdziemy z lockdownow i innych ogrnaiczen. Uwielbiam fakt jak rosna, jak sie zmieniaja, jak ich genetyka sprawia ze reaguja i zachowuja sie w zaleznosci od czynnikow zewnetrznych ktorych im dostarczamy. Botanicznie jest to bardzo fajny temat i sprawia on wielka przyjemnosc nawet bez fazy...

A to moje Malizny:

DZIEN# 1 WEG

Wyszlo Gelato i tyle co tyle Zkittels, z tylu do wyjscia szykowal sie Critical Jack. Lemon byl jeszcze na wacie, pecznial ale nie chcial wyjsc...



1_dzien.PNG




DZIEN# 5 WEG

Critical wyszedl z ziemi, nasiono Lemon napuchlo ale nic nie wyszlo, na koncu zgnilo... 5 z rzedu. Wrzucilem wiec BlueBerry od Generic Seeds bo wiedzialem ze poprzednie szybko wylazily z ziemi i nie pomylilem sie, rano wrzucilem nasionko tylko na wilgotna wate a na drugi dzien juz wylazila skubana z ziemi :D

5_dzien~0.PNG


DZIEN# 9 WEG




9_dzien.PNG



Co ciekawe kazda Zkittelz, Gelato i Critical Jack maja taki sam defekt na lisciu :D :

9_dzien2.PNG


I bonus: przychodzaca na swiat BlueBerry:

9_dzien_bonus_BB.PNG


I tyle na ten moment

Konstruktywna krytyka mile widziana ! Biore na klate.

Oby jakos to szlo!

Pozdrawiam wszystkich Blessss Ya!
 
Ostatnia edycja:

Rotbraun

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2020
Postów
94
Buchów
247
Witam! Zasiadam z zainteresowaniem. Fajne pestki wybrałeś, szczególnie Gelato :zjarany: Życzę satysfakcji z wychowywania dziewczyn i wielkiego plonu :harvest:
 

euzeBio

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2020
Postów
47
Buchów
0
Dzieki wszystkim za doping.

Ten Lemon Haze to auto?

Tak, auto auto. Znalazlem na jakis anglojezycznych forach ze tez miewaja problemy z nasionami od nirvany.. Nastepnym razem poszukam od innego seedbnaku.

Pozdrawiam,
Yo
 

Czarna2905

Active member
Rejestracja
Gru 17, 2020
Postów
32
Buchów
9
Zasiadam i będę zaglądać. Mam w takim samym stadium maluchy (4sztuki ) I rozmiar boxa 50/50/100 i cfl. Ja maluszki tylko zraszam powodzenia!
 

euzeBio

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2020
Postów
47
Buchów
0
Czesc wszystkim :)

Czas biegnie do przodu nieublaganie... ale na szczescie razem z biegiem czasu czasu rosna roslinki :D

W moim ogrudku, powolutku, ale do przodu!

Po ostatnim update przesadzilem do wlasciwych doniczek trzy planty: Zkittelz, Gelato i Critical Jacka. Z Fuckupow to tylko jakies dziwne zoltawe plamy, glownie na Gelato ale na innych tez je widac. Roslinki sa dosc mocno nabite azotem z ziemi i moze dlatego jasniejsze miejsca wygladaja na zolte. Nie wiem jeszcze nie wszczynam alarmu. Wazna sprawa do jakiej zmienilem podejscie to podlewanie: otoz siewki podlalem raz! Tak, raz. Przed przesadzaniem podlalem puste doniczki z ziema woda o pH 6,3 i po kilku dniach przerzucilem ta ziemie zeby sie wymieszala i napowietrzyla i do takiej ziemi przesadzilem planty. Niestety bez mikroryzy ale uwaga, nawet bez podlewania przyjely sie slicznie. Nie widac bylo po nich zadnego stresu, ba! ziemia byla na tyle wilgotna ze nie podlewalem przez kolejny tydzien az do dnia w ktorym zrobilem Topping i LST ale o tym po pierwszej dawce zdjec. W boxie bez wiekszych zmian. Podlaczylem wiatrak 12CM jako mieszak. Temp 24-25*C stala. Swiece nadal 24h.

Zdjecia

Dzien 15WEG​
BlueBerry Dzien 7​

Wszystkie:

221.PNG


BlueBerry Dzien 7 WEG

225.PNG


Gelato

222.PNG


Zkittelz

223.PNG


Critical Jack

224.PNG



Kilka dni pozniej jak juz widzialem po 6 odrostow postanowilem ze czas na Topping i LST.
Ucialem jak najmniej inwazyjnie sie dalo stozek wzrostu, podlalem ziemie zeby woda wsiakla (pH 6,3) i delikatnie zglebilem moje malizny. Polozyly sie bez gadania i aktualnie leza na ziemi. Wyglada to tak:

Zdjecia

Dzien 18WEG​
BlueBerry Dzien 10​

Przed Toppingiem i LST:

441.PNG


Zkittelz

331.PNG


Critical Jack

332.PNG


Gelato

333.PNG


BlueBerry

334.PNG


No i po LST

Wszystkie

445.PNG


Critical Jack

444.PNG


Zkittelz

442.PNG


Gelato

443.PNG


I to by bylo na tyle. Dostaly podlanie, mysle ze cokolwiek bedzie widac za tydzien. Podlewac tez bede dopiero za tydzien bo jak widac planty wcale sie nie domagaja za duzo jak sa takie male.

Dziekuje wszystkiem za zagladanie i obserwacje.
Wszelka krytyka jak zwykle mile widziana !

Pozdrawiam wszystkich rolnikow i konsumentow!
Bless
 

euzeBio

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2020
Postów
47
Buchów
0
Czesc zjaruchy!! :D

Dziekuje wszystkim szanownym kolegom i kolezankom za doping w postaci buszków - pozwole sobie zatem te buszki sciagnac :]

Do rzeczy:
Czas ogolnie rzecz biorac zapie****a ale ze czas to pojecie wzgledne to moja obserwacja jest ze w boksiku leci jakos leniwie, wolniej ... :] Roslinki zaczely odbijac po polozeniu ich na glebie. Przepraszam za drutoze ale musze liczyc kazdy cm wysokosci dlatego musze moje malizny narazie siedziec najnizej jak sie da. Od polozenia NIE podlewalem, donice dopiero zaczely robic sie lekkie, myzle ze za 2-3 dni podleje co da 10 dni od ostatniego podlania. Moze wydawac sie dziwne ale planty sa gibkie i nie wykazuja na brak, moze po prostu wielkosc donicy robi ze wilgoc utrzymuje sie dluzej.. Mniejsza o to :D Z wiekszych rzeczy to przesadzalem BlueBerry ale niestety poszlo to totalnie choyyowo i rozsypala mi sie bryla korzeniowa :jprd: Ale roslina dala rade. Drugi bol dupy to zlamana jedna odnoga Zkittelsa, nie zauwazylem dopiero po paru dniach jak poprawialem LST :jprd::jprd: Wiecej grzechow nie pamietam...

Warunki:
24*C i 40%Rhd


A teraz sedno galerii: galeria :]


DZIEN 26 WEG

Zktittelz - jest jakis taki uposledzony troche chyba :freak2::D dziwacznie nierowno sa te odrosty, ciezko go naprowadzic, zawsze jak wracam idzie w dupy strone. Dam mu teraz troche czasu, niech sam wybierze dorge - ufam mu hehe :] Pozatym jest maly jak na 26 dzien patrzac na inne galerie ale coz, moze za duzo trenowania..

Zkit.PNG


Critical Jack - Mialem wczesniej amnesie od Dinafem i pieknie rosla i teraz ten Critical tez ladnie sobie idzie i nie marudzi. Nic do zarzucenia na ten moment bo za wczesnie. Tez daje juz spokoj LST bo biedne sa zestresowane strasznie.

Critical.PNG


Gelato do RQS - Najladniejsze sposrod wszystkich, tez ladnie sie ulozylo i idzie do przodu. Ma gdzieniegdzie biale plamki na lisciach ale nie panikuje.

gelato.PNG


BlueBerry - Dzien 18 WEG - Przesadzona i niestety zgwalcona od pasa w dol przez rozsypanie sie 2/3 bryly korzeniowej :jprd::jprd::jprd: Jakims cudem, bez zadnej pomocy szybko sie pozbierala i za 2-3 DNI robie topping i glebe.

BB.PNG


No i Laidies razem:

all.PNG


Musze im dac teraz porosnac bo jak kazdy powtarza nadgorliwosc gorsza od wiadomo czego i dalem sie jej poniesc :czacha: Trzymam kciuki zeby jakos to szlo.

Dzieki wszystkim odwiedzajacym za zainteresowanie - Pozdrawiam Bless!
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Siema. Fajny projekt. Poka fotę całego boxa bo nie widziałem a ciekaw jestem. Mam Critical Jacka AF po samym topping, na weekend będą nowe foty bo coraz lepiej wygląda. Zkittlesa będę miał w kolejnej rundzie to też będę sobie zerkał. Co do LST to puść roślinkę niech odbiją odrosty do góry i potem zostanie tylko wyrównywanie ich wysokości. A na koniec to widzę tylko foty Zkittlesa i blueberry, reszta chyba Ci się nie wkleiła.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół