nasiona marihuany

AF/Led QB 200W/Powrót do pasji-Pierwsza Relacja

Wyszukiwarka Forumowa:

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Ave Wszystkim !
Z zasady nie jestem skłonny do ekshibicjonizmu ale w tym przypadku przełamałem się , więc pokażę
Trafiłem na # kilka lat temu i dzięki niemu doprowadziłem do końca,z różnymi efektami bodajże 4 grow,jednak oprócz paru fotek i kilku postów,niewiele miałem do pokazania.To mój pierwszy growlog i będę wdzięczny za porady i obiektywną krytykę.
Ostatni grow zamknąłem 3 lata temu , było to 9 AF w boxie 120x120x200,MH/HPS600+ i z przyczyn osobistych musiałem na jakiś czas zapomnieć o uprawie.
Ale stara miłość nie rdzewieje i tako to wygląda:
-rośliny
Gorilla Glue Femi/FastBuds/x2szt + GSC/BioGeneticSeedsx2szt(jako gratisy)/---z Quakemind.pl
-box
DIY zrezygnowałem z dotychczas fabrycznego,ponieważ musiałem niejako wkleić boxa w pomieszczenie dla konspiry,wymiary 90x74x140cm z nieregularnym sufitem,styrodur 4cm,sklejka wyklejony mylar diamond-koszt może ok 100 pln(część materiału miałem)-polecam styrodur do takich wynalazków.
-oświetlenie
do końca 18/6 pierwszy tydzień MH250W 6000K,do 15 dnia MH400/400+ 6000K,obecnie DIY QB Samsung LM301B 200W 3500K zapięte pod ściemniacz/programator
-medium
ziemia Canna Terra Professional+donice 9l
-wentylacja
wyciąg PrimaKlima 800m3 z regulacją obroty/temp,wlot pasywny,mieszający 15cm EcoFan 4W,nawilżacz "żaba"
-nawozy
AdvancedNutrients-Grow,Bloom,Micro,Nirvana,BigBud,Revive
Growth Technology-Nitrozyme
Plant Succes-Micoryza w proszku
Intermag-Tytanit,Optysil
-odmiany-wybrałem AF,bo nic innego nie miałem i po przerwie w życiorysie nie chciałem eksperymentu,miło wspominam pestki z FastBuds,100% kiełkowalności i duży,szybki plon.Ale następny grow tylko sezon i organicznie.
-warunki-temperatura 28/22 wilgotność 60-80%
-trening-ostrożnie i tradycyjnie lekkie LST
dodatkowo-termometry,higrometr,programatory,miernik mocy,regulator temp do wentylacji pokoju,"bimbrownia CO2"

Uprawa dla przypomnienia "fachu",zasad dlatego z lekką ostrożnością 4 planty i bez eksprerymentów.Nowością są dla mnie tylko podstawowe nawozy od AN,wcześniej korzystałem w większości z Canna.
Warunki staram się zapewnić"książkowe".Temp i wilgotność,kontroluję na bieżąco z apki kamerką wi-fi,pokój wentylowany automatycznie przy osiągnięciu zadanej temp.Filtra nie będzie bo nie ma takiej potrzeby.W pokoju jest oczyszczacz ale bardziej dla ruchu powietrza :).
Jutro będzie nowy wentyl PrimaClima PK-160-2,bo ten mam z demobilu.I sterownik-ściemniacz z symulacją wschód-zachód do led.
Oświetlenie zmieniłem ok 15 dnia na własnej konstrukcji QB(szczegóły w zakładce "warsztat")-aktualnie puszczone na ok 170W 30cm nad plantami.Na flo o ile czas i $ pozwoli planuję dołożyć 2700K drugie tyle z pełną regulacją na tych samych diodach.
Ogólnie nie mam ciśnienia na rekord plonu.Robię to bo lubię :)
To tyle szczegółów.
3 panny wykiełkowały po ok dobie,poszły w ziemię do małych doniczek i po następnej dobie pokazły głowy.Czwarta roślina dokoptowała 2 dni później ale liczymy wszystkim start od 25 X.
Foty będę wrzucał z krótkimi opisami.
Pozdro:yeahh:


2 dzień-Jedna Gorilla zamula,koszykarka w głębi to dosadzona GSC
Warunki ok 26 st 70-80% wilg.

6dzień-warunki bez zmian,ziemia tylko zraszana odstaną kranówą ph 6,5 światło MH250W 6000K

8 dzień Nic się nie dzieje.Koszykarkę ciągnie do światła,Gorilla opóźnia..

11 dzień Bez zmian.Fota przy wyłączonej lampie.2 dni wcześniej zmiana na MH400W 6000k

14 dzień Wyrównałem szczyty plantów-obniżyłem"koszykarkę" i poszły pod QB ustawione na ok 170W 25 cm-za nisko i za dużo mocy !!!

Widok na boxa z QB-tu już chyba podniesione do ok 30cm i 160W,nie znam ledów i trzeba je potestować,niestety kosztem roślin :jprd:

15 dzień Planty też chyba zdziwione nowym światłem,zwolniły i "koszykarka nieco opadła...Na pojedynczych liściach jakieś wybarwienia,chyba czas przesadzać.Jeszcze pod MH dostały nocny oprysk z Tytanit+Optysil...Żadnych nawozów.

16 dzień Po nocnym przesadzeniu do 9l. Miały stresa,to dostały Mikoryzę w dołki i oprysk Tytanit+Optysil+Nitrozyme po ok 1ml na 1l letniej wody z oczka,staram się pryskać głównie spód liści...Podlane po ok 1l taką samą,wyregulowaną cytryną.I doszła bimbrownia 1410 w 5l butli,bardziej z nudów ale mam jeszcze 50l keg z kolumną,także....

18 dzień Planty jakby się wzmocniły,przebarwienia zostały ale jedziemy dalej..Lampa na 160W...Ziemia mokra.Wstrzymuję się z nawozami do następnego podlania..Ale aż się proszą o LST-mam niski box,przesuszę i pomyślimy.

19 dzień Nocne LST-ziemia jeszcze dość mokra i planty "sprężyste" dlatego lekkie LST

21 dni Krzaki cały czas lekko doginane,odsłaniane nowe odrosty...Ziemia nie całkiem przeschła ale dostały po 0,5l grow+bloom+micro (niecałe 2ml na 2l wody).

Zastanawia mnie barwa nowych liści na Gorylach..może ten typ tak ma? Nie wiem...
23 dni

Nic specjalnego się nie dzieje.Lewa Gorilla przepłukana 20l ph6,5 , bo wydawało mi się ,że pokazywała jakąś "blokadę"
Wszystkie dostały oprysk z AN Revive (3ml na 1l letniej wody).
Doszedł wentyl PK160-2 ale wciągnąłby tego boxa na 1 biegu,na niskich obrotach "buczy" nieprzyjemnie-temat do ogarnięcia.
I ledy podpięte pod ściemniacz,teraz krzaki mają niemal naturalny wschód i zachód słoneczka:)...Taki bajer.

26 dni
Nic się nie dzieje...i chyba dobrze.Wczoraj był nocny deszcz i dzisiaj też będzie ale z Tytanitem.Lampa na ok 180W poszła do góry mniej jak 10cm,bo chcę je trochę wyciągnąć.
 
Ostatnia edycja:

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Aktualizacja w nowym poście,bo tasiemców nikt nie lubi :troll:

Wczoraj był nocny oprysk z Optysilem.Robię im deszcz praktycznie codziennie,na zmianę Tytanit,Optysil raz w tygodniu a w pozostałe dni (noce) samym Nitrozyme-tak się nauczyłem :) i rośliny chyba też..
Progres jakiś tam jest,wg mnie trochę małe,przyziemione są,może przez MH w początkowej fazie a później mocne światło z QB?
Ale to chyba dobrze..
Progres-tydzień różnicy
21 dni

28 dni

Lewa góra to "koszykarka" wsadzona 2 dni później i najwcześniej zaczęła kwitnąć.Prawy dół to Gorilla "opóźniona" i jest w tej chwili największa

pozdro:weed-2:
 

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Up trolling:troll:

Od 2 tyg jestem w chaupie tylko w weekendy-taka robota,a wiadomo: pańskie oko konia...
Planty wołają o nawozy,bo daje pełne dawki na ok 7l tylko w poniedziałek rano i w piątek wieczorem...
Opryski w weekendowe noce na zmianę:Revive,Nitrozyme,Tytanit,Optysil.
Mogło być lepiej ale coś tam z nich będzie.

36 dzień podlane pełną dawką na 7l Micro+Blow+Grow i BigBud


42 dzień po lekkim "fryzjerze" i nocnych opryskach,temp 28 st. wilg 50%,światło podkręcone na 70%-ok 200W
 
Ostatnia edycja:

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
49 dzień
Warunki w pudle bez zmian-podniesiona jedynie lampa ( już na max) na ok 40 cm od najwyższego topa i moc 100%-pobiera teraz 230W.
Podlewane ok 8l na zmianę nawozy albo melasa+Nirwana,nocne opryski od piątku do niedzieli.
Dziewuchy coś tam boli,przypalone pojedyncze końcówki liści,jakieś pojedyncze wybarwienia ale nie mam czasu na reakcję i w sumie trochę olewam to,bo jakoś tam zwiększają masę i może najszybciej za 2-3 tyg dojdzie pierwsza-ta najmłodsza GSC.Zobaczymy...Ogólnie kończę z automatami.To tyle.
Następna wrzuta za tydzień.
pozdro


 

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
up trolling...
Wrzuta zza światów ��... Jestem w terenie ale podgląd na pudło jakiś mam...
GSC śpieszą się do kosy i widać żółte liście, tylko nie wiem czy z nadmiaru czy wręcz z niedożywienia... Ciężko mi teraz diagnozować, bo zbyt dużo zmiennych. Zmieniłem boxa, nawozy, światło.. Na tym areale (0,67m2) powinno pęknąć z 0,25 suchego, ale będzie dużo mniej, z tego co widzę.Cóż,automaty nie wybaczają błędów. Dlatego następne będą sezony i natura-organiczne papu...
Teraz dostają:
-po 20ml miscro+bloom+grow+bb+malassa na 7l wody
-nirwana+melasa na 7l wody
-oprysk 4 noce na zmianę:revive, nitrozyme, optysil+tytanit
Dużo tego...sama chemia, za tydzień, dwa-robię flusha największym i podlewam tylko z melassą. Potem się zobaczy... Ogólnie jestem średnio zadowolony.
53 dzień
I dupa... nie umiem dodać foty z fona... wrzucę z domu, chyba że ktoś podpowie.
***any android
 

Tribulus

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
350
Buchów
675
Fredi a ty gdzie przepadłeś ?
Dawaj foty co te nasze lampki robią !
U mnie ci powiem grow życia haha
Choć nie tylko lampa się do tego przyczyniła ( zakup mierników tds ec ph nowa ziemia itd.)
Zaktualizuje w tygodniu w temacie budowy lampy to zobaczysz sam jestem pod wrażeniem xd .
Pozdrawiam .
 

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Ave.
Życie znowu zweryfikowało moje plany...
Zaktualizuję relację w sobotę.
Pozdro.
 

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Jestem i z miejsca przepraszam za ciszę w temacie ale niestety uprawa nie potoczyła się tak jak powinna...
W skrócie:przedłużył mi się wyjazd służbowy a "opiekunka" boxa nawaliła i rośliny padły...prawie.
Konkretnie uschły w doniczkach.Zareagowałem natychmiast po powrocie ale nie były podlewane od 8 dni i wyżarły wszystko z liści i tak już zostały.Topy zasuszyły się na badylach - przykry widok...W pierwszym odruchu złości miałem ochotę wszystko wyrzucić,razem z boxem !Ale o ile GSC przelałem jeszcze przez parę dni wodą z melassą to Goryle zostawiłem już w tym stanie do spożycia.Ściąłem razem z łodygami,usunąłem większe liście i wyszło tego jakieś 20l wiadro,podejrzewam ,że kiepskiego w smaku siana.Nie wiem bo podarowałem to kumplowi,bardziej potrzebującemu :)
GSC,zrobiłem zgodnie ze sztuką(nie sprawdzałem tylko koloru trichomów)-co dało dwa 1 litrowe słoiki nawet niezłego,cytrusowo-sosnowego palenia.To tyle.Wnioski i naukę na pewno mam z tego grow,które oceniam raczej do nieudanych ! Niestety...
Do następnego ! I pozdrowionka !
edit:foty wrzucę jak znajdę czas....bo na nowym silniku jest chyba inaczej
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół