nasiona marihuany

[AF][LED80W-CLF125][60X60][Lowryder#2,BigBud]

Wyszukiwarka Forumowa:

botbot1

Active member
Rejestracja
Mar 9, 2021
Postów
31
Buchów
28
40 dzień
Witam ponownie. Minęło parę dni a roślinki dalej rosną. Mam nadzieje że zahamują bo będzie problem z miejscem. Na razie dostarczam nawozy raz w tygodniu a reszta sama woda. Nie wiem czy to widać było ale były one nieco (znacznie) ciemniejsze. Z obserwacji równoległych fotorelacji widziałem odpowiedzi że przyczyną takiego zjawiska jest nadwyżka azotu (o ile teraz nie pomyliłem). Tylko że u mnie pociemniały ale gdy podałem im MagXtra od AN, takie moje subiektywne odczucie. Zrobiłem wtedy oprysk i resztę ze zbiornika wylałem do ziemi normalnie. Jeżeli ktoś by miał wiedze i chęci to sprostować będę wdzięczny. Chyba że to faktycznie z innych nawozów się nazbierało. Obecnie stan jak na zdjęciach.














 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
573
Rozwiązań
1
Buchów
415
No ładnie rosną. Mam właśnie też ten problem i u mnie jest podejrzenie nadmiaru azotu, tylko kwestia jest taka że u siebie podlałem ją tylko 2 razy z BioBizz grow dawką 1/4 zalecanej... Od początku ogólnie te liście u mnie są bardzo ciemne.
 
U

Usunięty 79633

Guest
Trzeba wziąć pod uwagę to że ziemia którą się kupuje posiada nawozu do 4 tygodni. Dolewając do tego nawóz na wegetację zwiększamy jeszcze bardziej poziom nawozów w glebie. Roślina przez to ciemnieje.
Przy krótkiej wegetacji najlepiej w ogóle nie dawać nawozów na wegetację używać tego co jest w glebie.
 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
573
Rozwiązań
1
Buchów
415
Trzeba wziąć pod uwagę to że ziemia którą się kupuje posiada nawozu do 4 tygodni. Dolewając do tego nawóz na wegetację zwiększamy jeszcze bardziej poziom nawozów w glebie. Roślina przez to ciemnieje.
Przy krótkiej wegetacji najlepiej w ogóle nie dawać nawozów na wegetację używać tego co jest w glebie.
I zapewne nawet zwykła ziemia kwiatowa również posiada nawozy na 4 tyg? Niestety u siebie na opakowaniu ziemi nie mogłem się za dużo doszukać
 

botbot1

Active member
Rejestracja
Mar 9, 2021
Postów
31
Buchów
28
47 dzień
Witam wszystkich.

Ciąg dalszy moich zmagań z miejscem. Roślinki dalej rosną. Mam wielką nadzieje ze w końcu się zatrzymają bo już musiałem skrócić mocowanie lampy LED żeby była wyżej. Jeśli kiedyś powtórzę eksperyment z sadzonkami w takim małym boxie, bardzo mocno wezmę pod uwagę tą technikę z podwiązywanie roślin na leżąco i stosowanie siatki. Na chwile obecną uważam że mało mam miejsca na dwie roślinki (jedna była by optymalnym maksimum).

Ze spraw technicznych: lampa podniesiona już wyżej niż zakładałem, uznałem że światło będzie za słabe do dalszego rozwoju moich roślin. Miałem na stanie starą (mało używaną) lampe CLF 125W, Pozbyłem się odbłyśnika bo nie miałem żadnego sensownego pomysłu jak ją tam zamontować. Więc pogwałciłem wszystkie normy i została zamontowana pionowo z góry na dół a nie poziomo.



Dziwne i nie po kojące ślady na liściu (w pobliżu lampy CLF). Wystąpiło to tylko w tym jednym miejscu. Załączam zdjęcie. Mogę tylko zgadywać i podejrzewać przyczynę że to od tej lampy i po prostu przygrzała ona roślinę za bardzo. Czy był by ktoś w stanie mi to jakoś wyjaśnić albo coś podpowiedzieć?



Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie mała przestrzeń i brak siatki skutecznie ogranicza dostęp światła to niektórych miejsc. Czy dopuszczalne waszym zdaniem będzie pozbycia się nadmiaru liści wiatrakowych? Jeśli tak to czy jest na to jakaś reguła kiedy będzie optymalnie taki zabieg przeprowadzić.



Ze spostrzeżeń i moich wniosków: różnica wieku roślin BigBud i Lowryder#2 to jeden dzień. Więc praktycznie żadna. Zdziwiony jestem obserwując oznaki kwitnięcia. Ponieważ BigBud dużo szybciej się rozwija. Lowryder dopiero w tym tygodniu jako tako ruszył. Czytałem trochę o tym Lowryder podczas wybierania pestek. Ale jakoś nie widzę tego spektakularnego tempa.





 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
573
Rozwiązań
1
Buchów
415
Mogę tylko zgadywać i podejrzewać przyczynę że to od tej lampy i po prostu przygrzała ona roślinę za bardzo.
Tak by było, mam podobnie przy szczytach, z czasem dochodzi do siebie biorąc pod uwagę że dasz wyżej światło, u ciebie to poszło trochę dalej bo liść zaczyna już brązowieć, u mnie jedynie co to są końcówki żółte :)
 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Co to za cfl jaka moc?Miałem 125 duala i z doświadczenia powiem Ci że dopóki roślina nie dotknie bezpośrednio lampy nic sie nie stanie.
Mogłbyś to wszystko ładnie poukładać rozsunąć te rośliny na boki dać pomiedzy od dołu cfl(coś w stylu verta) a od góry smażyć ledem
Liści nie tnij
 

botbot1

Active member
Rejestracja
Mar 9, 2021
Postów
31
Buchów
28
55 dzień

Razem:



BigBud:














Lowryder#2:













Rośliny wydają się stabilne. Nie widzę jakiś niespodzianek. Mam nadzieje że tak zostanie. Wzrost około 90cm. Nawożenie raz w tygodniu. Zapotrzebowanie na wodę wzrosło odczuwalnie. Na niektórych łodygach liści pojawił się czerwonawy kolor. Co to może oznaczać?
 
Ostatnia edycja:

botbot1

Active member
Rejestracja
Mar 9, 2021
Postów
31
Buchów
28
62 dzień

Roślinki prezentują się tak. Mało miejsca jednak się zrobiło. Trening LST był by nie zastąpiony, przyznaje. Lowryder w poruwnaniu do BigBuda zdecydowanie słabiutko. Może to kwestia pestki po prostu. Czas pokaże dopiero na koniec efekty.



Lowryder:








BigBud:







 

botbot1

Active member
Rejestracja
Mar 9, 2021
Postów
31
Buchów
28
69 dzień:

Udało się zrobić jedno moim zdaniem ładne zdjęcie BigBud-owi. Lowryder#2 zdecydowanie odstaje pod względem potencjalnego plonu. Tak na moje oko gdyby to był już koniec topy Lowrydera po ususzeniu może by miały po 1,5g wiec słabizna. Zastanawiam się czy by nie użyć za tydzień na Lowryderze: Overdrive od Advane Nutrients. Skoro i tak to forma eksperymentu. Nie chce całkowicie popsuć smaku z tych automatów więc na koniec i tak pójdzie flush z FalwlessFinish AN. BigBud na pewno dłużej poczeka na te nawozy. Decyzje co do Lowrydera podejmę w przyszłym tygodniu ponieważ chce go wyrównać i ściąć w tym samym momencie ponieważ boks zamieni się w suszarkę.

BigBud:


Lowryder:

 

botbot1

Active member
Rejestracja
Mar 9, 2021
Postów
31
Buchów
28
76 dzień:
Witam ponownie. Mija właśnie 5 tydzień kwitnienia. Liczę średnio od 34-40 dnia ich życia.
Średni czas kwitnienia z tego co podaje Internet odmian: Lowryder#2 to miedzy 5-7 tygodni, BigBud podobno 7-9.
Duża rozbieżność się zapowiada.
Wrzucę parę zdjęć by pokazać co i jak.


Lowryder:















BigBud:







 

botbot1

Active member
Rejestracja
Mar 9, 2021
Postów
31
Buchów
28
83 dzień:

Kolejny tydzień za nami. Dzisiaj mała zabawa w fryzjera. Powoli myślę o końcu. W dwa tygodnie chciał bym wyrobić się ze ścinką. Ale to zobaczymy.


Lowryder:












BigBud:






 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Ale jest teraz łysa.W mojej opini wycięcie takiej ilości liści to błąd będzie tylko dłużej dochodziła i topy nie będą miały z czego sie budować
 

Puchałke_91

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2021
Postów
573
Rozwiązań
1
Buchów
415
W mojej opini wycięcie takiej ilości liści to błąd
Właśnie dlatego ja u siebie praktycznie nic nie wycinałem, dopiero jak same uschły to je delikatnie odrywałem, dzięki temu mimo że jest jakiś problem to topy dalej się budują i puchnął kosztem liści ;)
 

botbot1

Active member
Rejestracja
Mar 9, 2021
Postów
31
Buchów
28
90 dzień:

Dzisiaj w skrócie, pojedyncze zdjęcia tylko. Leci Flawless Finish. Reszta nawozów odstawiona. Niech dziewczyny wyciągną wszystko z ziemi co można w tym tygodniu. Potem ciemnia na dwa dni. I ścinka. Nie chce przedłużać zbędnie.








 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół