nasiona marihuany

(AF)OG-KushxAmnesia Ggs [Pc-box]

Wyszukiwarka Forumowa:

śmieszek :)

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2017
Postów
94
Buchów
2
Witam w mojej pierwszej fotorelacji indoor po niezbyt udanym otdoorze postanowiłem spróbować z PC boxem zobaczymy co z tego będzie :D
Odmiana- OG-kushxAmnesia od ggs automat.
BOX- Standardowe wymiary PC.
OŚWIETLENIE-Niestety nie pamiętam dokładnie jaką nazwę mają żarówki wiem że są to led każda ma po 11w i jakoś 1150lm każda to wychodzi ok 3450lm.
ZIEMIA-Verva podłoże do roślin zielonych czy jakoś tak pH 5.5-6.5
WENTYLATOR-Jest tylko jeden wypuszcajacy powietrze z boxa od komputera 12v.
NAWOZY-Weg-biohumus i florovit a na Flo jeszcze zobacze.
FOTOPERIOD-Ustawiony od paczotku do końca na 18/6.

Od razu z gory przepraszam za wszystkie błędy całą fotorelacje będę przeprowadzał z telefonu a nie jestem do tego za bardzo przyzwyczajony.
Dobra czas na parę zdjęć w razie pytań pytać śmiało.
Krzaczek ma aktualnie 2dni.



 
Ostatnia edycja:

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Będę obserwował - lubię mikro w PC! :D Na telefonie ciężko ogarnia się fotorelację - wiem po sobie. Wkradły Ci się dwa nic nie znaczące w zasadzie błędy: nawóz to BIOHUMUS, a cykl oświetlania to FOTOPERIOD. Powodzenia!

Pozdrawiam!
 

Cheech_Marin

Well-known member
Rejestracja
Cze 11, 2017
Postów
71
Buchów
0
Siemano! Z telefonu może być trochę kłopotliwe, ale napisz coś więcej!

Jaką barwę mają te żarówki?
Masz jakiś regulator obrotów do tego wiatraka czy hula na 12V? U mnie chodził na 6V, w gorące dni n a 7,5V max.
Jaki dokładnie ten florovit? Jest kilka różnych. Tak czy owak uważałbym z nim na weg - mało N, sporo PK. Za to na flo się sprawdzi ;)

Życzę powodzenia!
 

śmieszek :)

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2017
Postów
94
Buchów
2
Siemano! Z telefonu może być trochę kłopotliwe, ale napisz coś więcej!

Jaką barwę mają te żarówki?
Masz jakiś regulator obrotów do tego wiatraka czy hula na 12V? U mnie chodził na 6V, w gorące dni n a 7,5V max.
Jaki dokładnie ten florovit? Jest kilka różnych. Tak czy owak uważałbym z nim na weg - mało N, sporo PK. Za to na flo się sprawdzi ;)

Życzę powodzenia!

Żarówki mają zimną barwę 2700k.Wiatraczek chodzi na 12v tylko nie mam żadnych regulatorów obrotów niestety i tak na razie go wgl nie wlaczam chyba że te zrobić?
Co do florovitu to niestety nie ma na nim tego npk ale mogę napisać jego skład to ktoś może doradzi na co się na da czy na weg czy flo,a wiec tak.3,0% azot całkowity,2.3% azot amidowy.0,7% azot azotanowy; 2,0% potas; 70mg/l miedź calkowita.400 mg/l żelazo całkowite.170mg/l magnan całkowity.20mg/l molibden całkowity.150mg/l cynk całkowity.PH roztworu 3,3-4,3.
Pozdro.
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Wentylator lepiej żeby chodził cały czas na 12v niż wcale. Kup najtańszy nawet programator analogowy i niech załącza się co kwadrans lub co pół godziny - zależnie od rozdzielczości danego programatora. Z czasem i tak dasz zasilacz z regulacją napięcia, a programator przyda się do upraw sezonowych.

NPK to skrót: N (azot), P (fosfor), K (potas). W składzie masz podane ilości poszczególnych... N 3%, K 2%... brakuje danych fosforu. Na weg trochę azotu mało względem potasu ( ile ma fosforu?), a na flo też niezbyt. Masz masę info o nawozach na forum - nic tylko chłonąć wiedzę... :D

Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:

śmieszek :)

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2017
Postów
94
Buchów
2
No wiec wlaczylem wiatraczek będzie chodził cały czas od teraz.Zrobiłem zdjęcie składu tego florovitu żeby było wszystko jasne na co się nada bardziej? Od razu mówię że będzie to tylko dodatek bo główny nawóz to będzie bihumus a na flo jeszcze zobacze.Korzystając z okazji napisze coś o temperaturze w boxi,przy wyłączonym świetle jest to ok 16/17,5 spotnia a przy włączonym ok 23 wiec nie jest źle.
A oto zdjęcie tego składu
 

Cheech_Marin

Well-known member
Rejestracja
Cze 11, 2017
Postów
71
Buchów
0
Wentylator musi być! W moim przypadku (pcbox w pokoju) wystarczało 6V włączone cały czas. Przerobiłem więc zasilanie z 12V zasilacza z regulacją na 5V ładowarkę. W PCboxach z ledami w zupełności wystarcza.

Panie [MENTION=85304]Matsuda86[/MENTION] - wnoszę o częstsze używanie Vapo podczas przeglądania forum - akurat danych fosforu tam nie brakuje, 2,0% stoi jak byk <peace>
Ale zgodzę się, że brakuje danych - o zawartości potasu. Skoro szczegółowo jest tam wszystko opisane dedukuję, że tam potasu nie ma wcale, chociaż ciężko mi w to uwierzyć.

Nie prościej było wrzucić zdjęcie etykiety z przodu? <palacz> To ten specyfik, tak? http://www.florovit.pl/hobby/produkty/florovit-nawoz-uniwersalny1
Na Twoim miejscu panie Śmieszku wybrałbym jeden z nich na weg, skłaniając się ku florovitowi, który masz. Z kolei na flo kupić chociażby Burzę Kwiatów albo Florovit do roślin kwitnących - NPK 457. Ewentualnie któryś z florovitu jesienno-zimowego, któryś z nich miał 4-5-8, ale ciężko je dostać.

Barwa 2700K to barwa ciepła, optymalna na pcbox :) Zapytam jeszcze o wilgotność i trening - LST?

A co do temp. - jeśli nie spada poniżej 16 to nie myślę, że nie musisz się obawiać :)
I przekażę Ci radę, którą dostałem od pewnego pustelnika podczas podróży po Sierra Leone - sprawdzaj temperaturę pod sam koniec dnia i pod sam koniec nocy, najlepiej tuż przed wyłączeniem/włączeniem lampy. Będziesz miał pewność, że to są temperatury max/min.

Zdrowia! :jocolor:
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
[MENTION=85329]Cheech_Marin[/MENTION] Mea culpa!!! :flower: Oczywiście masz rację - było za mało lub za dużo vapa przy pisaniu! Dzięki za zwrócenie uwagi! Już poprawiam dla dobra potomnych! :freak:
 

śmieszek :)

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2017
Postów
94
Buchów
2
Witam mały up,nie ma co pisać w sumie roslinka rośnie według mnie dobrze i tyle.Co do wilgotności to niestety nie powiem jaka jest mam tam mokrą szmatke i papier a trening lst oczywiście będę robił a i tak się obawiam czy ją tam wgl zmieszcze.Dobra czas na zdjęcia.
A przenioslem jeszcze PC do innego pokoju jest tam trochę wieksza temperatura ale za to jest bezpieczniej.
7 dzień życia


 

śmieszek :)

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2017
Postów
94
Buchów
2
witam w kolejnym upie roslinka ładnie wygląda wczoraj zrobiłem na niej lst oraz podlalem nawozem dawka 50% temperatura w ciągu dnia trochę spadła jest teraz ok 25stopni teraz zdjęcia.
14 DZIEŃ ŻYCIA



 

śmieszek :)

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2017
Postów
94
Buchów
2
Kolejny up trochę szkoda że pisze już 3post rzędu ale trudno.Roslinka rośnie ładnie wydaje mi się że zaczyna kwitnąć ale to ocencie sami bo nie mam 100% pewności.Wlozylem do boxa talezyk z kawą bo w całym domu strasznie walilo ziolem teraz tego wgl nie czuć co mnie dziwi że to naprawdę działa :) Krzaka podlewam co drugi dzień ok 500ml z bihomusem 100% dawki.A i temperatura spadła w czasie święcenia żarówek ok 22stopnie a w czasie jak są wyłączone to 16stopni przy wyłączonym wiatraku a jak jest włączony to zaledwie 14 teraz mam go włączonego cały czas.Jak myslicie ta temperatura nie będzie za niska?
20 dzień życia





czy na tym zdjęciu są oznaki kwitniecia? Mam nadzieje że widać Włochy

Na każdym odroscie jest tak po 3/4 włoski
 

Danio93

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2016
Postów
316
Buchów
1
Tak kwitnie już.
Poniżej 15 stopni roślina wolniej rośnie wiec lepiej było by trochę podnieść. Pomysl tez o nawilżaczu bo liście pomarszone
 

śmieszek :)

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2017
Postów
94
Buchów
2
Witam kolejny up.Roślina się powoli nie mieści w boksie jeśli chodzi o wysokość a to dopiero tydzień flo.Musiałem zrobić filtr na szybko z węgla aktywnego bo kawa już nie pomagało i ***alo skunem w całym pokoju :) Zakupilem również plankton k i dzisiaj lub jutro podleje ją.Również pojawił się jakiś problem jakieś brązowe plamki się pojawiły na listkach co to może być?
Dobra czas na zdjęcia 27 dzień życia.






A i oberwalem jeszcze 2 liście wiatrakowe.
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Deficyt wapnia często wychodzi po przełączeniu na flo. Oprysk z calmagu da rade.
 

bws

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2017
Postów
130
Buchów
0
Albo spirulina bio . Dodawac do wody gdy lejesz bez nawozu tak 0.5g na litr i nie powinieneś mieć problemu z niedoborami innych związków mineralnych niż podstawowe NPK (Dostępna w wielu sklepach np netto)
Nie stosować do oprysku
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół