nasiona marihuany

[AF] PC-BOX [0.05m2] [LED 40W] Auto White Russian

Wyszukiwarka Forumowa:

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Keramzyt płucze się kilkukrotnie przed użyciem. :p

Czyli np. wrzucić keramzyt do innej doniczki z ziemią i płukać tak długo, aż w odpływie będzie wodą o np. pH 6,5? Zastosuję keramzyt pod koniec FLO i chciałbym wiedzieć jak to najlepiej zrobić.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
O boże, nie sprawdzam pH, nie jestem aż takim świrem. Wrzucam do donicy i leje woda z prysznica,tak długo, aż przestanie lecieć syf z niego, a uwierz że dużo błotka potrafi wylecieć z niego.
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
O boże, nie sprawdzam pH, nie jestem aż takim świrem. Wrzucam do donicy i leje woda z prysznica,tak długo, aż przestanie lecieć syf z niego, a uwierz że dużo błotka potrafi wylecieć z niego.

Przed pierwszą uprawą naoglądałem się sporo fotorelacji na forum i widziałem, że sporo osób miało problemy przez złe pH, więc każda woda, która trafia do rośliny jest odstana i z odpowiednim pH. Może jestem świrem, ale lubię mieć takie sprawy pod kontrolą :) Poza tym u mnie kranówka ma pH8 - 8,5. Nawet jak wodę przefiltruję przed filtr DAFI to po 24/48h wraca do poziomu pH8, więc ciągle muszę mieć to pod kontrolą.

Dzięki wielkie za poradę ;) Ciągle ktoś na forum mi uświadamia jak mało jeszcze wiem w temacie uprawy konopi :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Dafi jest do dupy, w zależności od zużycia filtru daje różne pH. Jak lecisz organicznie to wystarczy odstana kranówka, a jak ja napowietrzyss zwykła pompka akwariowa kilka godzin przed to już w ogóle super. :)
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Dafi jest do dupy, w zależności od zużycia filtru daje różne pH. Jak lecisz organicznie to wystarczy odstana kranówka, a jak ja napowietrzyss zwykła pompka akwariowa kilka godzin przed to już w ogóle super. :)

Póki co jestem zadowolony z dafi. Za każdym razem woda ma pH 6,5. Niestety po odstaniu pH rośnie i nie wiem czemu tak się dzieje. Może dafi nie jest jakieś super, ale i tak znacznie ułatwia mi sprawę. Do obniżania pH używam środka z zoologicznego pH/KH minus z firmy SERA. W przypadku kranówki muszę obniżać pH stopniowo przez 2/3 dni, aby uzyskać optymalny poziom, a wodzie z dafi wystarczy jeden taki zabieg i pH już nie wzrasta.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Ktoś mądry mi kiedyś napisał, gdzieś w mojej fotorelce, że woda z filtra w medium może zmieniać pH.
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Ktoś mądry mi kiedyś napisał, gdzieś w mojej fotorelce, że woda z filtra w medium może zmieniać pH.

Tak jak pisałem woda po 24/48h zmienia pH na około 8, ale po dodaniu pH minus trzyma swoją wartość. Sprawdzałem to na wodzie, którą trzymałem odstaną ponad tydzień - każdego dnia to kontrolowałem i po obniżeniu pH już nie wzrasta. Natomiast bez pH minus pH w wodzie z dafi rośnie.
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Aktualizacja
Dzień 24 / WEG 18 / FLO 6

Cześć ;)

Dzisiaj znalazłem chwilę wolnego czasu, więc postanowiłem zrobić aktualizację mojej fotorelacji. Według mojej opinii roślina jest w nienajgorszej kondycji. Widać oznaki przenawożenia, ale jakoś dramatycznie to nie wygląda.

Zgodnie z zaleceniem zoe roślina od 15 dnia życia ma regularne światło 18/6 - podłączyłem lampy pod programator czasowy (dzień zaczyna się o 22:20, noc o 16:20). Postanowiłem również, że użyję keramzytu. W ostatnich dniach jest deszczowa pogoda przez co wilgotność na FLO wzrasta mi nawet do 56%. Wczoraj przepłukałem keramzyt zwykłą wodą kranową, następnie przez noc trochę przesuszyłem na balkonie i dziś trafił on na ziemię.

Od początku FLO warunki w boxie są następujące:
- najwyższa odnotowana temperatura 28,5*C, najniższa 22,9*C
- najwyższa odnotowana wilgotność 56%, najniższa 44%
*Jeśli pomimo dodania keramzytu wilgotność nadal będzie wynosiła ponad 50% do dołożę wentylator mieszający.

Z początku myślałem, że będę miał problem z zapachem, ale się myliłem. Póki co roślina w pokoju jest praktycznie niewyczuwalna. Czasami tylko jak leżę i oglądam TV to poczuję lekki powiew zapachu konopi. Mam nawet wrażenie, że na WEG była mocniej wyczuwalna.

Dodam, że w 21 dniu życia (FLO 3) podlałem roślinę z nawozem Planton K (1/4 łyżeczki na 1L wody).

Roślina dzisiaj została podlana wodą 400 ml odstaną 3 doby o pH 6,5. Sprawdziłem pH wody, która wypłynęła na podstawek i wynik był równy 7. Podejrzewam, że pH mi wzrosło od tego, że kilka dni temu dosypałem trochę ziemi i pewnie jej pH było wyższe. Następne podlanie planuję zrobić wodą o pH5-6 ze względu na to, że keramzyt zapewne podniesie pH. Płukałem go wodą kranową o pH 8-8,5 i w momencie wysypania go na ziemię był jeszcze wilgotny, więc zapewne podniesie mi pH ziemi.

Dzisiaj również poprawiłem LST - 4 największe szczyty odgiąłem tak, aby doświetlić 3 mniejsze.

Przed LST









Tutaj widoczne skutki przenawożenia






Po LST










Na dziś to wszystko :) Zapraszam do komentowania. Chętnie przyjmę rady oraz opier*ol, jeśli coś źle zrobiłem :)

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ;)
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Dobrze idzie, możesz ustawić sobie zegar żeby w nagoretszy czas dnia była noc tzn np 12-18. Ale póki co upałów nie ma więc nie trzeba się tak spinac.
O przenawożeniu wiesz, weic nie trzeba mówić.
Uważaj na to pH z keramzytem.
No i z farcikiem. :)
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Dobrze idzie, możesz ustawić sobie zegar żeby w nagoretszy czas dnia była noc tzn np 12-18. Ale póki co upałów nie ma więc nie trzeba się tak spinac.
O przenawożeniu wiesz, weic nie trzeba mówić.
Uważaj na to pH z keramzytem.
No i z farcikiem. :)

Też mi się wydaje, że dobrze idzie. Po ostatnim LST ładnie wystrzeliła - od soboty do niej nie zaglądałem i dziś lekko się zdziwiłem :). O przenawożeniu wiem, ale mam pytanie. Jak zapewne wiesz przenawoziłem ją biohumusem. Według mnie Planton K mogę dalej lać normalnie co drugie podlewanie, czy może się mylę? pH mam w miarę pod kontrolą. Ostatnio lekko wzrosło od dosypanej ziemi i pewnie dodatkowo wzrośnie od keramzytu, dlatego na jutro szykuję wodę o pH około 5 - 6.
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Ja bym nie lala, z tego co widzę tam jest sporo azotu. Ja bym się wstrzymała z nawozami na razie.
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Ja bym nie lala, z tego co widzę tam jest sporo azotu. Ja bym się wstrzymała z nawozami na razie.

Ogólnie to nie widzę żadnych większych skutków przenawożenia. Ale mas rację, póki co się wstrzymam, przynajmniej na jutrzejsze podlewanie :) Ponownie dzięki za pomoc!
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Aktualizacja
Dzień 27 / WEG 18 / FLO 9

Dziś taka szybka fotorelacja. Moim zdaniem roślinka ładnie odbiła po ostatnim LST :)

Przy okazji mam kilka pytań:

1. Czy usunięcie kilku liści zaszkodzi roślinie? Z tego co czytałem to różne są opinie, szczególnie jeśli chodzi o automaty. Kilka liści kompletnie zasłania mniejsze odrosty, dlatego chciałbym je usunąć. I tak je usunę, po prostu chciałbym poznać Wasze opinie ;)

2. Może tutaj będzie głupie pytanie, ale wolę zapytać :D Najwyższej trochę się pośmiejecie :D Czy podlewając roślinę lać wodę bezpośrednio na keramzyt czy wyjąć go i wtedy podlać? Trochę mnie to zastanawia, bo keramzyt ma zatrzymywać wilgoć, ale czy uzyskam taki efekt, kiedy zostanie on polany wodą?

Dzisiaj roślina miała być podlana, ale po wadze doniczki i sztywności łodyg stwierdziłem, że poczekam do jutra z podlewaniem. Dodatkowo w tygodniu roślina dostanie wentylator mieszający, bo ten keramzyt coś słabo sobie radzi ze zbijaniem wilgotności :p

A oto Królowa niniejszego wątku ;)






Pozdrawiam :)
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Wyjmowanie keramzytu to raczej niepotrzebne dodawanie sobie roboty, powinien on w kilkanaście minut przeschnąć po podlaniu. Poza tym na bank podczas wyjmowania byś martretował liście w pewnym stopniu :kot:

Co do liści. Jak wspomniałeś, ludzie różnie do tego podchodzą z podobnym wynikiem ( uogólniając oczywiście ), więc raczej to zależy od twojego oka, bo to ty widzisz w pełni roślinkę, jeżeli te szczyty zasłonięte mają potencjał do wyrośnięcia to może i warto by było usunąć kilka listków ( choć jeżeli się da to lepiej je wygiąć/zglebić ).
Roślinka z dolnych liści pobiera składniki odżywcze jeżeli jest do tego zmuszona, co u ciebie chyba się dzieje więc tym bardziej skłaniał bym się do odginania ich a nie wycięcia.:uff::bal:
 

Konopny

Active member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
38
Buchów
1
Wyjmowanie keramzytu to raczej niepotrzebne dodawanie sobie roboty, powinien on w kilkanaście minut przeschnąć po podlaniu. Poza tym na bank podczas wyjmowania byś martretował liście w pewnym stopniu :kot:

Co do liści. Jak wspomniałeś, ludzie różnie do tego podchodzą z podobnym wynikiem ( uogólniając oczywiście ), więc raczej to zależy od twojego oka, bo to ty widzisz w pełni roślinkę, jeżeli te szczyty zasłonięte mają potencjał do wyrośnięcia to może i warto by było usunąć kilka listków ( choć jeżeli się da to lepiej je wygiąć/zglebić ).
Roślinka z dolnych liści pobiera składniki odżywcze jeżeli jest do tego zmuszona, co u ciebie chyba się dzieje więc tym bardziej skłaniał bym się do odginania ich a nie wycięcia.:uff::bal:

Trochę tego keramzytu wrzuciłem, więc by mnie chyba ch*j strzelił, gdybym musiał przy każdym podlewaniu go wyciągać, tym bardziej, że jakiejś wielkiej roboty przy zbijaniu wilgotności nie robi. W takim razie będę lał bezpośrednio na keramzyt.

Zobaczę czy uda się jakoś sensownie odgiąć te liście - a jeśli się nie uda to będę ucinał. Jeden duży liść dosłownie leży jak czapka na dwóch mniejszych szczytach i zasłania im całe światło :/
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół