nasiona marihuany

Akwarystyka - czyli ryby w domu inaczej, niż na talerzu ;)

Wyszukiwarka Forumowa:
G

grzes

Guest
Ja bym wywalil filter na zewnatrz ,mialem taki sam i wywalilem go stawiajac z tylu akwarium w obcietej butelce i 2 rurki wystarczy podlaczyc ,moze zmiescic sie tam grzalka nawet . A ja uwazam ze malo roslin ,wsadz jakies tanie szybko rosnace rosliny na poczatek .
 
G

Gejseusz

Guest
Ja bym wywalil filter na zewnatrz ,mialem taki sam i wywalilem go stawiajac z tylu akwarium w obcietej butelce i 2 rurki wystarczy podlaczyc ,moze zmiescic sie tam grzalka nawet . A ja uwazam ze malo roslin ,wsadz jakies tanie szybko rosnace rosliny na poczatek .


Nie mam miejsca na takie zabawy, może i nie widać, ale baniaki stoją na komodzie, obok TV. Mało roślin? A miałbym wrzucać tyle, żeby za tydzień już je wyrzucać? Wystarczy poczekać z miesiąc i będzie to zupełnie inaczej wyglądało, a po 3 miesiącach będzie już ładnie.
 
G

grzes

Guest
Bede czekac na zdjecia za miesiac dwa i trzy :D bo sam jestem ciekawy jak to bedzie wygladac .
A te wezyki jeden do filtra a drugi z drugiej strony akwarium to do czego ? napowietrzasz wode ?
Gdybys chcial na podworku zasiac trawe to tez bys posadzil w jednym miejscu i czekal az sie rozrosnie ? Mozna powiedziec ze po co sadzic trawe na calym podworku jak za 2 tygodnie bede musial ja kosic :D Po to by np wygrac z glonami ,bo zeby trawnik rosl musi byc wysokie natezenie swiatla a to ciagnie reszte i ...
 
Ostatnia edycja:
G

Gejseusz

Guest
Tak napowietrzam wodę. Nie wiem jak jest z trawą, ale z "trawnikiem" w akwarium jest tak, że kupuje się koszyczek roślinki niskopiennej np. hemianthus i dzielimy ją na pojedyncze odnóżki, po czym każdą odnóżkę sadzimy w podłożu za pomocą pęsety. Tak też zacząłem robić, a że to był piątek i zeszło mi się bardzo długo aż Legia zaczęła mecz to nie każdą roślinkę udało mi się tak wsadzić. A co do glonów to mam problem z ich deficytem bo mam same krewetki.
 

Soldier24

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 25, 2011
Postów
668
Buchów
2
A to moje akwarium.
Sorki za jakość ale aparat coś nie ogarnia .
 
G

grzes

Guest
Jutro bede ciachac :D




Dla porownania dam fotke jakies 5 tygodni wczesniej - a tak sie staralem kamyczki poukladac :D a teraz ich nawet nie widac :D

 

James Woods

Member
Rejestracja
Gru 30, 2011
Postów
23
Buchów
0
Witam
to ja zapodam swój Akwapark
Akwarystyką interesuje się od 1985 roku
Moje dwa ulubione hobby to akwarystyka i ogrodnictwo.

300L
1.JPG


2.JPG


po przeróbce
3.JPG



mam jeszcze akwarium 240l i 60l <palacz>
 
G

grzes

Guest
Swietny baniak , ja bym zagescil roslinnoscia - jak kto lubi :D

Nie mialem czasu przykarczowac i zaroslo .



 

Dyslektyk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2012
Postów
1,030
Buchów
1,596
Odznaki
3
Qrwa kiedy ja się nauczę ładne zdjęcia robić :pl: :pl: :pl:?
No ale jakieś tam mam to pokaże:




i mieszkańcy z drugiego:



Mam nadzieję,że troche widać <lol>.
 
G

Gejseusz

Guest
Widzę wisienki z jajkami:D
Też mam w jednym baniaku obecnie młodzież red cherry bo u jednego mojego klienta się mnożą, ale ryby je zjadają, więc jak tam jestem to wyłapuję ile się da młodzieży do mnie na odchowanie, a jak urosną to wracają tam już podrośnięte na tyle, żeby przeżyły:)
 

Mały_Szary_Człek

Well-known member
Rejestracja
Lut 5, 2013
Postów
93
Buchów
0
No tak patrze na wasze Akwa też bym wrzucił swoje :D tylko tak myśle bo mam też fotki na forum akwarystycznym i się zastanawiam (ostrożności nigdy nie za wiele), a mam moją skromną 40 z krewetkami bym się pochwalił bo ostatnio coraz bardziej z jej wyglądu jestem zadowolony :D

pozdro M_S_C :yeahh:
 

kiedy_zbiory

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
903
Buchów
1
Hej panowie, z wielką przyjemnością pragnę was poinformować że założyłem akwarium :)<joint><joint>. Jest to zupełnie nowe doświadczenie w moim życiu a to tylko dla tego że miaszkam na swoim i mogę sobie wreszcie pozwolić :salut:
Na chwilę obecną jest to 25l, a w nim 2 kiryski spiżowe, 1 kirysek albinos, 4 młode molinezje balonowe :).
:jaraczz::jaraczz::jaraczz::jaraczz:
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Gratuluję. Na 25 litrów to chyba tyle rybek starczy - większość młodych akwarystów popełnia ten błąd, że przerybia zbiornik. Ja bym dał jeszcze krewetki :).
 

Mały_Szary_Człek

Well-known member
Rejestracja
Lut 5, 2013
Postów
93
Buchów
0
Kostek a powiedz mi Ty jakie krewetki trzymasz ? Ja mam red cherry , i myśle nad Crystal Red i Crystal Black jakieś tańsze w gradacji sss maksymalnie <peace>, Bo chciałem blue pearl ale krzyżują sie z CR ;/

pozdro M_S_C! :yeahh:
 

kiedy_zbiory

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
903
Buchów
1
na pewno więcej ryb nie wsadzę :) już się nauczyłem przy roślinach że lepiej mniej ale utrzymać w dobrej kondycji. Z tego co wyczytałem to Moli będą skubać małe krewetki, więc wpuścić krewetki żeby siedziały zestresowane to nie jest rozwiązanie :bounce:

Za jakeś pół roku jak nauczę się utrzymywać akwa tak jak powinno być to, z tego 25l zrobię krewetkarium a kupię 100l.

Taki mam plan:yeahh:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół