nasiona marihuany

Akwarystyka - czyli ryby w domu inaczej, niż na talerzu ;)

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gejseusz

Guest
Małe molinezje nie ruszą krewetek:)
A i jak będziesz miał odpowiednią ilość mchu to spokojnie dadzą radę, choć u mnie w jednym z baniaków przy dorosłych molinezjach red cherry się mnożą. A Ty masz balonówki, więc nie będą aż takie duże. Choć już samo trzymanie balonówek jest jak dla mnie wątpliwe... Czytałeś jak powstały?
 

kiedy_zbiory

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
903
Buchów
1
:-D tak czytałem trochę na ich temat, ale to była taka transakcja wiązana. bardzo się podobały żonie i mi teraz też, a fakt ich powstania nie powinien skazywać molinezji na traktowanie inaczej od innych. są ładne aktywne i pięknie się prezentują. mam nadzieję że będę mógł za jakiś czas przenieść je do większego baniaka.:spalony:
fajne jest to że szum wody z filtra zagłusza wentylatory
z fartem
 

grzdylll

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2013
Postów
356
Buchów
0
no wlasnie a co brzanki ......bo tez bym chcial krewety kupic,niewpie****a ich ??roslin mam dosc sporo jak co dal bym wiecej zeby mialy sie gdzie ukrywac przed tymi sk***ielami
 

grzdylll

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2013
Postów
356
Buchów
0
no i tu jest problem bo niewiem ale wlasnie kiedys wspominalismy ze to razej sumatrzanskie(w paski ,jedne jasne w czarne paski a inne czarne w ...bez paskow) plus jakies czerwone niewiem mieszkam za granica i ch*j wie jak to sie nazywa tu ale trzymali je razem wiec mysle ze to samo
 
G

Gejseusz

Guest
Jak sumatrzańska to polecam krewetki amano:)
albo poprostu wrzuć foty ryb
 

grzdylll

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2013
Postów
356
Buchów
0
spoko spoko sprawdzilem google wie wszystko te paskowane i ciene to sumatrzanskie a te czerwone szajsusy to niewiem kupila je dziewczyna (z reszta jak wszystkie moj jest tylko bialy czerwonoki nocny wyjadacz resztek)
no a co do ryb to w sklepie i tak zawssze mi mowia ze one moga byc razem itd wiec wolalem zapytac
 

Mały_Szary_Człek

Well-known member
Rejestracja
Lut 5, 2013
Postów
93
Buchów
0
Jeśli masz brzanki w paski to na 100 sumatrzańskie ale te ciemne to sa prawdopodobnie Brzanki mszate (jakoś tak sie to pisze) miałem je bardzo sympatyczne rybki :D ale z krewetkami mogą być ;) tylko że nie będą Ci małe krewetki rosły bo będą zjadane :) ale dorosłe na pewno będą spokojnie żyły <joint>
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Kostek a powiedz mi Ty jakie krewetki trzymasz ? Ja mam red cherry , i myśle nad Crystal Red i Crystal Black jakieś tańsze w gradacji sss maksymalnie <peace>, Bo chciałem blue pearl ale krzyżują sie z CR ;/

pozdro M_S_C! :yeahh:

Ja nie mam aktualnie akwa. Było u mnie w domu od zawsze, ale odkąd się przeprowadziłem kilka lat temu, tak zawsze są ważniejsze wydatki :p. Niedługo pewnie będzie. A miałem red cherry i jeszcze te zielone (nie pamiętam nazwy).

na pewno więcej ryb nie wsadzę :) już się nauczyłem przy roślinach że lepiej mniej ale utrzymać w dobrej kondycji. Z tego co wyczytałem to Moli będą skubać małe krewetki, więc wpuścić krewetki żeby siedziały zestresowane to nie jest rozwiązanie :bounce:

Za jakeś pół roku jak nauczę się utrzymywać akwa tak jak powinno być to, z tego 25l zrobię krewetkarium a kupię 100l.

Taki mam plan:yeahh:

Spokojnie, nic złego się nie stanie. Jak nie ma wiele roślin, to młode będą na początku zjadane, ale wystarczy, że roślinki podrosną i część zawsze przetrwa. Niech to będzie 10-20%, to i tak dużo, biorąc pod uwagę, w jakim tempie się rozmnażają. No i dodatkowo masz selekcję naturalną - przetrwają najsilniejsze :).

no wlasnie a co brzanki ......bo tez bym chcial krewety kupic,niewpie****a ich ??roslin mam dosc sporo jak co dal bym wiecej zeby mialy sie gdzie ukrywac przed tymi sk***ielami

Jak już wspominałem, krewetki poradzą sobie z KAŻDYMI rybami, byleby tylko miały jakiś gąszczyk w pewnej części zbiornika.

Jeśli masz brzanki w paski to na 100 sumatrzańskie ale te ciemne to sa prawdopodobnie Brzanki mszate (jakoś tak sie to pisze) miałem je bardzo sympatyczne rybki :D ale z krewetkami mogą być ;) tylko że nie będą Ci małe krewetki rosły bo będą zjadane :) ale dorosłe na pewno będą spokojnie żyły <joint>

Jak wpuszczałem krewetki do ryb drapieżnych (brzanki i nie tylko) to też na początku nie było widać efektów. Wpuściłem chyba ze 20 do 70 l akwarium i wcale nie można było ich zobaczyć przez jakiś czas. Ukrywały się przez długo, dopóki się odpowiednio nie rozmnożyły i nie poczuły pewniej. Potem "pasły się" zuchwale w każdym wolnym skrawku zbiornika, nie przejmując się zbytnio, że od czasu do czasu któraś padnie ofiarą rybki. Po kilku miechach chyba ze 300 ich miałem.
 
G

grzes

Guest
Chcialem zapytac czy lampy metalohalogenowe z balastami jakie sa do uprawy konopki to sa takiesame lampy jak te hqi do oswiatlania akwarium ? Dlaczego tamte sa takie drogie ?
Bo chce oswietlic baniak takimi 250takami z boxa Sa jakies przeciwskazania ,baniak bedzie roslinny 250x60x60 .
 

Mały_Szary_Człek

Well-known member
Rejestracja
Lut 5, 2013
Postów
93
Buchów
0
tam są chyba inne żarniki ale balast powinien być ten sam <coolpalacz>

Ja ruszam poo kosie z drugim akwa tym razem same krewety crystale :D ale to po :harvest: jak kaska bedzie ;) bo teraz same wydatki na oucik ;) a do wypłaty jeszcze troszke ;)
Obiecuje że będa zdjęcia :D !


pozdr M_S_C :yeahh:!
 
G

grzes

Guest
Co znaczy inne zarniki ,inny kasztalt i inne mocowanie ale mi chodzi o swiatlo ,chyba nie ma roznicy ,nawet lepiej ze te z upraw sa na gwint .Szukajac po sklepach widze ze te zarniki akwarystyczne sa nawet troszke tansze niz na E27 czy E40 .

Czy tu chodzi o barwe ? mi trzeba okolo 6500k .

Dodam odrazu jak moje teraz sie prezentuje .

 
Ostatnia edycja:

Mały_Szary_Człek

Well-known member
Rejestracja
Lut 5, 2013
Postów
93
Buchów
0
E no grzech mały Heniu bajka :D fajny dywanik :) No to raczej nie ma problemu jeśli wsadzisz żarówke 6500k to idealna do akwa <joint>
 

LordVoldemort

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2013
Postów
255
Buchów
1
Siemano,ładne bańki panowie może wstawie fotki mojej 720l

Pawiookie,ostronos,polypterus :) Jak porosną będzie grubo bo wszystkie rosną spore.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół