nasiona marihuany

Amnesia Auto spowolniony wzrost i liście wygięte w dół

Wyszukiwarka Forumowa:

Bucik

New member
Rejestracja
Mar 17, 2019
Postów
2
Buchów
0
Witam mam problem z kilkoma roślinkami wczesniej nic mi sie takiego nie zdarzyło więc nie wiem jak mam sobie z tym poradzić ani co jest przyczyna przeszukałem forum ale cieżko mi dopasować cos do mojego przypadku. Zdjecie jest niestety jedno lecz postaram sie dodac niedługo inne lepiej pokazujące sytacje.
Z góry dzięki za pomoc

 

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
Tak wygięte liście w dół w 90% oznaczają przelanie lub przesuszenie. Jeżeli możesz wykluczyć inne problemy typu PH, przenowożenie , problemy z drenażem korzeniami itp to moim zdaniem powinieneś szukać problemów z podlewaniem .
 

Bucik

New member
Rejestracja
Mar 17, 2019
Postów
2
Buchów
0
możliwe ze jest to spowodowane PH lub przelaniem bo zaczęło sie to dziać dzień po podlaniu woda jest pobierana ze studni ph zmierzę dopiero w tygodniu, dawno nie zabierałem sie za uprawy i nie do końca pamiętam jak wszytko powinno przebiegać rośliny podlewane są co dwa trzy dni ilością 300-500ml na doniczkę 11L wcześniej nie sądziłem ze jest to przesuszenie bo ziemia z wierzchu jest wilgotna.
Teraz pytanie jeśli jest to przelanie to wystarczy teraz przeczekać i wszystko wróci do normy czy są na to inne sposoby
 

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
Z wierzchu ziemia wilgotna ... ale to może też być przesuszenie . Ja mam materiałowe donice i nie robiłem w plastikach to cięzko mi ocenic po ilości wody na 2-3 dni ale wydaje mi się że to i tak mało. Weż wciśnij palucha tam konkretnie i sprawdź czy niżej też jest wilgotno czy sucho bo inaczej się nie dowiesz. Drenaż masz tam jakieś dziury na dnie doniczki ? Ja u siebie myślałem że mam sucho i podlewałem bo donice suche z zewnątrz i od góry a się okazało potem że w środku stoi woda i za wcześnie podlewałem. U ciebie może być podobnie. Albo za mokro i dół donicy nie wysycha i stoi w wodzie albo w drugą stronę że susza i nie dochodzi woda na dół. Sądząc po ilości wody jaką lejesz obstawiam że jest sucho. Sprawdź paluchem a najlepiej jak masz opcję to zrób dziurkę jakąś w dolnej częsci donicy tak żebyś mógł wsadzić palucha tam konkretnie i sprawdzić czy sucho na wiór czy może stoi woda.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół