nasiona marihuany

Aparaty fotograficzne

Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 12614

Guest
@lex luggah - ty przeszedłeś przez to wszysto, zrobiłeś kilkadziesiąt tysięcy zdjęć i umiesz to robić poprawnie za każdym otwarciem migawki, ale dla początkujących najlepsza jest cyfra bo mogą powtarzać do skutku i szybko uczyć się na błędach

no i poka poka efekty z tego analoga ;)
 
G

Gość

Guest
no i poka poka efekty z tego analoga ;)

jak pokaże ci portfolio to ty i cała ta okolica będziecie mieć moje imie nazwisko telefon i mail na dłoni - czego wolał bym uniknąć z wiadomych przyczyn :lol3:



ale dla początkujących najlepsza jest cyfra bo mogą powtarzać do skutku i szybko uczyć się na błędach

i tu się mylisz :) cyfrówka zwalnia "początkujących" z myślenia bo ogranicza ich jedynie pojemność karty pamięci.. Działasz wedle zasady "zrobie 100 zdjęć może jedno dwa wyjdą , a jak nie wyjdą to zrobię następne 50.."

Dlatego w szkołach fotograficznych uczą procesów klasycznych / tradycyjnych / analogowych -> masz 1 / 12 / 36 zdjęć [w zależności od formatu] i myśl nad światłem , kompozycją nim zwolnisz migawkę :)


dla mnie liczy się wygoda i jakośc, szybka cyfrówka:smokee:

jeśli chodzi o wygodę [ergonomię] to lustrzanki analogowe i cyfrowe są praktycznie takie same jeśli mówimy o małym obrazku :)

jeśli chodzi o jakość - hasselblad był w kosmosie i robił zdjęcia amerykańskim kosmonautom jak wieszali flagę na księżycu - zatem jakość musiała być "niekiepska" - do dziś te aparaty działają bez zająknięcia zatem to o czymś świadczy..
jeśli mówisz o jakości plastycznej obrazka - to żadna nawet najdroższa cyfrówka nie sięga do pięt plastyką zawartą w analogowych zdjęciach..

jeśli chodzi o szybkość - fakt cyfra jest szybsza bez dwóch zdań - ale szybkość potrzebna jest jedynie w sporcie i reporterce - w całej reszcie masz swój czas na ustawienie wszystkiego..



reasumując - jeśli lubisz fotografię , wkręca cię fotografia - kup analoga.. jeśli aparat potrzebny ci jedynie by porobić zdjęcia "u cioci na imieninach" lub "chcesz zamieścić fotorelacje z uprawy" wystarczy tania cyfrówka lub aparat w telefonie :)
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 12614

Guest
i tu się mylisz :) cyfrówka zwalnia "początkujących" z myślenia bo ogranicza ich jedynie pojemność karty pamięci.. Działasz wedle zasady "zrobie 100 zdjęć może jedno dwa wyjdą , a jak nie wyjdą to zrobię następne 50.."
tak robia tylko <censored>
sam uczyles sie na cyfrze, bo chyba nie powiesz ze zaczynales od kieva i sie przesiadles na d70 ;) wiec twoja teoria sie nie potweirdza. Gdybys od poczatku robil na analogu w ciagu roku robil bys tylko stowke, (jesli nie paredziesiat) i doswiadczenie bylo by duzo ubozsze. Nie zgodze sie z tym ze poczatkujacy lustrzankowcy cyfrowi nie mysla i wala jak leci, wystarczy poczytac fora fotograficzne - ludzie pytaja, chca wiedziec jak sie robi zdjecia, ciekawskich tyle ile puszek.


Dlatego w szkołach fotograficznych uczą procesów klasycznych / tradycyjnych / analogowych -> masz 1 / 12 / 36 zdjęć [w zależności od formatu] i myśl nad światłem , kompozycją nim zwolnisz migawkę :)
Znam kilka osob po szkole foto i nie zauwazylem zeby sie czyms wyrozniali, wrecz przeciwnie, odstaja kunsztem od przecietnych fotografow( tu mowie o fotografach a nie o ludziach, ktorzy kupili lustro i sie zwa) z wypracowanym warsztatem, ktorzy zaczynali od pierwszych cyfrowek. To samo w studio, zabawa swiatlem wymaga doswiadczenia kilkuset pstyrykow zanim bedzie "za***iscie". Wtedy jak najbardziej, mozna przesiadac sie na analoga.

jak pokaże ci portfolio to ty i cała ta okolica będziecie mieć moje imie nazwisko telefon i mail na dłoni - czego wolał bym uniknąć z wiadomych przyczyn
nie gadaj ze nie masz niczego dobrego czego nie opuplikowales?:crazy:
 
G

Gość

Guest
tak robia tylko <censored>
sam uczyles sie na cyfrze, bo chyba nie powiesz ze zaczynales od kieva

uczyłem się na zenicie :) później olympus OM :)
to że przerobiłem sporo cyfrowych puszek nie znaczy że na nich się uczyłem :)
jak zaczynałem zajawkę z fotografią to aparatów cyfrowych nie było jeszcze w planach :)



Znam kilka osob po szkole foto i nie zauwazylem zeby sie czyms wyrozniali
albo chodzili do kiepskiej szkoły , albo spali na lekcjach :)

To samo w studio, zabawa swiatlem wymaga doswiadczenia kilkuset pstyrykow zanim bedzie "za***iscie". Wtedy jak najbardziej, mozna przesiadac sie na analoga.
wklep w google AVEDON / NEWTON / - jak pracowali w studio to najwięksi wizjonerzy nawet nie śnili o fotografii cyfrowej :) Dziś na ich fotografiach uczą się cyfrowi pstrykacze :)

nie gadaj ze nie masz niczego dobrego czego nie opuplikowales?:crazy:
niestety nie mam :)
 

king61

Alko-Blanto-Sexo-holik
Weteran
Rejestracja
Lip 10, 2010
Postów
1,839
Buchów
8
reasumując - jeśli lubisz fotografię , wkręca cię fotografia - kup analoga.. jeśli aparat potrzebny ci jedynie by porobić zdjęcia "u cioci na imieninach" lub "chcesz zamieścić fotorelacje z uprawy" wystarczy tania cyfrówka lub aparat w telefonie :)

Własnie chyba idę na ilośc jezeli chodzi o zdjęcia- zrobię 10 cyfrówką i do wykasowania jest 7, ale 3 fajne zostana, moja żona używa aparatu podobnie więc cyfrówka się sprawdza na codzien. Mam możliowośc ustawien manualnych ale cięzko szło mi opanowanie tych funkci więc korzystam z gotowych trybów:joker:
 

the-smoker

Banned
Rejestracja
Kwi 13, 2011
Postów
547
Buchów
0
no ale generalnie nikon zmiażdżył innych wypuszczajac d4 i d800 :)
ja osobiscie na teraz kupilbym np. d2x , d200. mialem d70 i jest zbyt ubogi w funkcje. foty swietne robi.
 
G

Gość

Guest
Mam zamiar zakupić aparat do 500 zł i chciałem abyście zaproponowali mi coś.
Chodzi mi głównie o dobre makro. Wiem, że internet jest, google i allegro też ale chciałem zapytać bardziej doświadczonych fotografów, a nie zasięgać opinii z niewiadomych źródeł.
 
U

Usunięty 12614

Guest
Za 500-600zł można czasem wychaczyć lustro. Sony a100 wraz z 18-55mm który jako kit jest całkiem dobry do macro bo ma skalę odwzorowania 2:1. Jeżeli chodzi o kompakta to ostatnio canon g9 poszedł za 500zł na alledrogo. Oczywiście używki.

Z nowych Canon PowerShot A3300 IS, FUJI FinePix S2950HD, Canon PowerShot SX130 IS lub Canon IXUS 115 HS z naciskiem na Canon IXUS 115 HS ;)
Żeby jeszcze bardziej zmącić w głowie popatrz na: http://www.optyczne.pl/index.php?test=set&test_set=13

Wszystko zależy czy chcesz się roziwjać w fotografii, czy będzie to już twój ostatni przystanek ;)
 
D

delete

Guest
lemon.haze - ja niedawno kupiłem sobie lustro Canona 350D z kit'owym obiektywem 18-55mm, kartą 2gb za 630zł (używka) - do tego chcę dorwać przynajmniej pierścień odwrotnego mocowania i już można jakieś tam makro robić + dokupić pierścienie pośrednie.., ale serio mówiąc, to całkiem niezłe makro strzela mi kompakcik Canona PowerShot A450 w trybie Super Macro, a taki używany nie powinien wiele kosztować. Zygmunt pewnie wymienił wyższe modele od niego, ale na kompaktach Canona nie powinieneś się zawieźć. Warto pomyśleć również o statywie. <peace>
 
G

Gość

Guest
Może jednak przystopuje z zakupem i uzbieram na coś lepszego tak do 1000 maks ale to trochę później. Statyw bardzo by się przydał,a aparat to inwestycja na dłuższy czas więc może szkoda kupować po taniości.
 
G

Gość

Guest
Na sb polecono mi NIKON D3100 którego można wychaczyć na allegro za 1400zł. Sek w tym, że ma być to aparat na lata. Żaden ze mnie fotograf, chciałem tylko pykać piękne makro. Poprosił bym o pare propozycji aparatów na topie (ewentualnie droższych).

Rozumiem, że decydując sie na nikona nie strace. Sam doczytałem, że podobno jeden z lepszych aparatów na początek.
 
Ostatnia edycja:

grasser

Well-known member
Rejestracja
Sie 12, 2012
Postów
103
Buchów
0
Na sb polecono mi NIKON D3100 którego można wychaczyć na allegro za 1400zł. Sek w tym, że ma być to aparat na lata. Żaden ze mnie fotograf, chciałem tylko pykać piękne makro. Poprosił bym o pare propozycji aparatów na topie (ewentualnie droższych).

Jak do makro - zdecydowanie lepiej zaawansowany kompakt z manualnymi nastawami. Duzo ludzi ceni sobie Canony serii G w tej kwestii ;) Uprzedze kolejne pytanie ktore moze zabrzmiec: Dlaczego? A wlasnie dlatego ze kompakt ma mniejsza matryce, dzieki ktorej glebia ostrosci nie jest na 0,5mm tylko np 10mm ;) To powazna roznica, i nawet znani swiatowi fotografowie przyznawali sie do uzywania kompaktow do makro ;)

Rozumiem, że decydując sie na nikona nie strace. Sam doczytałem, że podobno jeden z lepszych aparatów na początek.

Stracisz, nie stracisz, zalezy od tego w jakim kierunku pojdziesz z fotografia. Jesli tylko w kierunku makro to czekaja Cie powazne wydatki, lub dupna jakosc. Tak samo w przypadku Canona, Sony, Pentaxa i innych luster. Lustro do makro = lustro + obiektyw makro lub kombinacje, ktore i tak zawsze koncza sie na obiektywie makro ;)

Kupujac lustrzanke warto patrzec na ceny obiektywow, bo to one buduja system. Lepsze zdjecia mozna zrobic Canone 300D z za***istym obiektywem, niz np. 5D mkII albo d700/d800 z chujowym szklem ;)
 

Wirusozwierz

Active member
Rejestracja
Lis 21, 2012
Postów
43
Buchów
0
Stracisz, nie stracisz, zalezy od tego w jakim kierunku pojdziesz z fotografia. Jesli tylko w kierunku makro to czekaja Cie powazne wydatki, lub dupna jakosc. Tak samo w przypadku Canona, Sony, Pentaxa i innych luster. Lustro do makro = lustro + obiektyw makro lub kombinacje, ktore i tak zawsze koncza sie na obiektywie makro ;)

No i trzeba wziąć poprawkę, że nawet nie patrząc na cene korpusu. Za dobry obiektyw makro trzeba dać sporo.. minimum te 2000pln.

Kupujac lustrzanke warto patrzec na ceny obiektywow, bo to one buduja system. Lepsze zdjecia mozna zrobic Canone 300D z za***istym obiektywem, niz np. 5D mkII albo d700/d800 z chujowym szklem ;)
Nie tylko obiektywów. Ale także dodatków, czasem pierdółek, ale jednak. Jako czynny posiadacz Canona i Pentaxa, mam dlatego że Pentaxa uwielbiam za ergonomie ( k20d i k100d ) i szkła typu 35/2.4 i 70/2.4, czysto hobbystycznie.
A Canon ze względu na imprezy kulturalne i sportowe, użytek sprzętu do strobo i jasnych stałek, dodatków jest tańszy i jest nieporównywalnie większa dostępność.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół