nasiona marihuany

Auto Mass Monster #2 / 30x30x70 / Ledam 35W

Wyszukiwarka Forumowa:

DarthNihilus

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2020
Postów
53
Buchów
147
Odznaki
1
Witam, za Waszą namową postanowiłem założyć relkę, opinie doświadczonych ogrodników zawsze mile widziane :tiphat:

Roślina: Auto Mass Monster #2 od holenderskiskun
Box: RoyalRoom 30x30x70
Oświetlenie: Panel od Ledam 35W
Medium: Ucięta donica materiałowa 8l (teraz to pewnie z 5-6 max), BioBizz lightmix
Wentylacja: Kanałowy 100mm bodajże jakieś 90m3/h, filtr Croco Filters 80-120m3/h
Nawozy: BioBizz Bloom. TopMax i CalMag
Trening: Bieda, amatorskie LST w wykonaniu kompletnego beztalencia
Fotoperiod: 18/6

Aktualnie młoda ma 15dni, wykiełkowana bezpośrednio w ziemi (parę razy tak robiłem i wg mnie najlepszy sposób, 5dni i nasionko się przebija). Przedwczoraj wlałem coś koło 300ml wody z kapką calmaga, nie wiem czy przy następnym podlaniu dać jej znowu bo liście na głównym szczycie są po przebarwiane, może ktoś się wypowiedzieć od czego to może być.

Na razie wentylator nie chodzi, zapach nie wydostaje się na zewnątrz namiotu i zawsze wilgotność trochę większa.


 

Udyr

Oi, ya dafty !
Rejestracja
Lis 28, 2021
Postów
488
Buchów
1,735
Coś wiesz o jakości wody ? Trochę mi te liście złym pH zalatują. Sprawdź w jakiś sposób, najlepiej miernikiem.
W tak wczesnym stadium nic innego nie przychodzi mi do głowy.
 

DarthNihilus

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2020
Postów
53
Buchów
147
Odznaki
1
Coś wiesz o jakości wody ? Trochę mi te liście złym pH zalatują. Sprawdź w jakiś sposób, najlepiej miernikiem.
W tak wczesnym stadium nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Woda z kranu przefiltrowana w czajniku ala brita z filtrem. Dorwę miernik to sprawdzę. Zobaczymy z czasem, myślę, że trochę calmag'a nie zaszkodzi, w końcu rośnie pod LEDami.
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,149
Odznaki
4
Nie rozumiem jaki jest sens stosowania tych donic materialowych... woda tylko szybciej odparowywuje. Wyglada jakby byla przesuszona... jak czesto i w jakiej ilosci ja podlewasz ?
 

DarthNihilus

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2020
Postów
53
Buchów
147
Odznaki
1
Nie rozumiem jaki jest sens stosowania tych donic materialowych... woda tylko szybciej odparowywuje. Wyglada jakby byla przesuszona... jak czesto i w jakiej ilosci ja podlewasz ?
Niedużo, generalnie przez pierwszy tydzień tylko zraszałem, potem delikatnie po jakieś 50-100ml co 2dni, przedwczoraj bodajże dałem jej z 250ml z minimalnym dodatkiem calmaga.
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,149
Odznaki
4
Niedużo, generalnie przez pierwszy tydzień tylko zraszałem, potem delikatnie po jakieś 50-100ml co 2dni, przedwczoraj bodajże dałem jej z 250ml z minimalnym dodatkiem calmaga.
Przesadz ja najlepiej do normalnej donicy i podlewaj stopniowo, np po 100 ml co godzine do momentu jak wyplynie dolem
 

DarthNihilus

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2020
Postów
53
Buchów
147
Odznaki
1
Szybki up.

Dziś mija 17 dzień, wk***iał mnie jeden liść bo zasłaniał odrosty, próbowałem go wygiąć w dobrej wierze, niestety koniec końców dziad się ułamał. Na szczęście był to zwykły wiatrak, więc tragedii chyba nie ma, ale trochę się pewnie zestresowała. Wlałem też szklankę czystej wody.



Zaznaczone gdzie był liść, a go nie ma. Pierwszy indoor także pewnie nie ostatni fuckup.
 
U

Usunięty 82915

Guest
Jak gleba przeschnie to dognij główny szczyt tak jak Ci pisaliśmy w poprzednim wątku. Skieruj go na tą wolną przestrzeń.
Niepokoi mnie trochę kolor młodych liści. Nie stosowałeś żadnych nawozów? Bo głodna to ona na bank nie jest, dla pewności kontroluj pH wody, którą lejesz, chociaz podobno lightmix sobie sam wyrównuje pH to jednak podejrzanie to wygląda.
 

Udyr

Oi, ya dafty !
Rejestracja
Lis 28, 2021
Postów
488
Buchów
1,735
Jak kolega ma wodę z kranu ph8 + to ziemia sama nie zbuforuje tego.
 

DarthNihilus

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2020
Postów
53
Buchów
147
Odznaki
1
Wodę leje przefiltrowaną z czajnika z filtrem. Raz dałem jej dosłownie kapkę calmaga ale te przebarwienie były już przed tym. Jak przeschnie to spróbuje dogiąć główny szczyt w stronę tego czerwonego kółka, delikatnie bo stracić liścia to jeszcze ale główny szczyt to by była tragedia. Potem dam jej z 500ml wody, żeby przeleciała do samego dna, może pomoże. Nie mam miernika niestety, muszę gdzieś ogarnąć.

Dzięki za doglądanie, z fartem :tiphat:
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Na szczęście był to zwykły wiatrak, więc tragedii chyba nie ma, ale trochę się pewnie zestresowała
Zwykły-niezwykły bo odgrywa bardzo dużą rolę w fotosyntezie ale jeden liść mniej nie zestresuje rośliny ?
A wodę lepiej sprawdź rzeczywiście bo mam wrażenie że blokady zaraz złapie A to przy automatach krok do trumny. Test ph kropelkowy znajdziesz niemalze w każdym ogrodniczym takze przypilnuj sobie jej lepiej.
 

DarthNihilus

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2020
Postów
53
Buchów
147
Odznaki
1
Witam.

Dziś mija 21 dzień i ogólnie roślinkę po***ało, nie rośnie, a zapie****a :ROFLMAO: Przebarwień na liściach też jest coraz mniej, chyba CalMag zadziałał z opóźnieniem. W miarę moich niezbyt wyrafinowanych umiejętności ponaginałem ją trochę, na razie nie podlewałem, trochę wilgoci jest. Myślę. że poczekam do jutra, ponaginam jeszcze coś jak mi się uda i dostanie już z 0.5l albo i 0.7l wody, nie wiem czy dać jej trochę calmaga jeszcze czy biobloom'a, mile widziane opinie na ten temat.

Przed:


Po:


Nie obyło się bez ofiar:


Dzięki za doglądanie, opinie i słowa otuchy, z fartem ogrodnicy :tiphat:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Coś wiesz o jakości wody ? Trochę mi te liście złym pH zalatują. Sprawdź w jakiś sposób, najlepiej miernikiem.
W tak wczesnym stadium nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Któryś dzień z rzędu piszesz jakieś brednie. Jak nie wiesz co powiedzieć to lepiej nic nie pisz. Roślina jest przenawozona azotem.
 

DarthNihilus

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2020
Postów
53
Buchów
147
Odznaki
1
Któryś dzień z rzędu piszesz jakieś brednie. Jak nie wiesz co powiedzieć to lepiej nic nie pisz. Roślina jest przenawozona azotem.
Dzięki za diagnozę. Dziwne, lałem jej tylko raz calmaga, a tak tylko czysta woda. Wychodzi na to, że LightMix jest nakokszony.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół