nasiona marihuany

Automat Podlewający Bezobsługowy indoor.

Wyszukiwarka Forumowa:
A

asics

Guest
Witam
zadko bywam w domu i pomyslalem nad maszyna do podlewania moich drzewek
troszeczke sie rozejzałem i u mnie w miescie w Praktikerze wynalazłam mala pompke do oczka wodnego ktora przerabia 200l na h popka jest na prad i mozna ja podlaczyc przez wyl czasowy dwa razy w tygodniu np po 15 min
od tej pompki musi byc rozprowadzony wezyk z rozgałeznikami do kazdej doniczki bezposrednio ta pompa byla by w jakims wiaderku i z tamtad pobierala by wode , woda by odstala troche czasu byla by wraz z jakimis nawozami....
tylko zastanawiam sie czy od pierwszego rozgałezienia jakie mam rurki pociagnac do doniczek bo jedna doniczka jest blizej a druga dalej i wydaje mi sie ze ta doniczka co jest dalej dostanie mniej wody wiec zastanawiam sie nad rurkami o jednakowej dlugosci do wszystkich doniczek...

jesli mozecie to napiszcie ile podlewacie i w ktorej fazie ???

doniczki :

0,5 l

3l ?

5l ?

7-10l ?

Zapraszam do wypowiadania sie
 
S

Sed

Guest
asics napisał:
jesli mozecie to napiszcie ile podlewacie i w ktorej fazie ???

doniczki :

0,5 l

3l ?

5l ?

7-10l ?

To może być i dobry pomysł z tym automatem wypróbuj i zobacz.
A co do podlewania to im mniejsza roslinka i doniczka tym częściej trzeba podlewać
im większa tym żadziej ale więcej wody tak generalnie to co 3-4dni trzeba podlac a jest takie powiedzenie lepiej konopie przesuszyć niż przelać :wink:

[ Dodano: 2005-12-19, 13:50 ]
A zreszto sam zobaczysz jak ziemia jest już bardzo sucha to wtedy podlewaj 8)
 
M

MILKA

Guest
Jak byś mogł to zrób pare fotem i to opatentuje oki to nei zalezy jakie masz do doniczek długości musisz jakoś pomyslec i taki rozdzielacz jakoś wstawić!!!
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
no patent dobry...ja wlasnie mam problem bo nie bede 13 dni przy plantach :roll:

ale o wode az tak sie nei boje...bardziej o klony bo mi moga sie spalic bez naginania :roll:
 
M

MILKA

Guest
Niestety ale będziesz musiał to dac jakiejś zaufanej osobie która będzie sie dbała o twoje pomidorki!!!
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
niestety nie mam takiej osoby...ale zrobiłem "basen w boxie" kupiłem gruba folie i dałem na dno tak ze mogłem wode wlewac i nic nie wyciekało...
w sumei to podlałem 6l dzien przed wyjazdem, w dniu wyjazdu znow 6<po dwa L na rosline>...i dodatkowo z 10l do boxa na dno i dwie butelki 1,5l z mała dzirka od spodu postawiłem...ze jak woda z dna boxa wyparuje to zacznie cieknac z butelek...
mysle ze w ten sposob roslinki same beda pobierały wode....bardziej boje sie ze cos moze mi tam zgnic ale jestem dobrej mysli...

btw...dzis mialem sen ze roslinki wlasnie zgniły i ziemia była blotem, pozatym jakas woda tryskala...ale to tylko sen... :)
 

Dzidek

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
286
Buchów
0
ej a ile to urządzonko koszrtuje?? Bo ciekawy pomysł :)
 

narvany

Member
Rejestracja
Wrz 23, 2005
Postów
12
Buchów
0
Plagiat! ;) Ja pierwszy wpadlem na ten pomysl - opisalem go na innym forum... Nie wiem czy moge podac link zeby nie byl usuniety. Tak wiec jesli chodzi o patent to mam go ja! :p
 
A

asics

Guest
Witam
powiedzmy ze razem wpadlismy na ten pomysł... zreszta nie bede sie przescigał. kto co czyj patent ....
a jesli chodzi o to urzadzonko to bodajrze kosztuje w castoramie w lodzi 25 zł i przelewa 200 l na godzine jest to urzadzenie najslabsze nastepne urzadzenie z tej serri jest bodajrze 700 l na h ale niewiem ile kosztuje chyba dwa albo 3 razy tyle...
trzebajeszcze pamietac ze wezyki musza byc odpowiednio grube/cienkie oraz dlugie zeby do kazdej doniczki wlac tyle samo wody nie mam wzoru zeby to obliczyc... najprosciej jest probowac metoda pro i blędów :D:D:D: :p:pPozdrawiam
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
jesli chodzi o nawadnianie w czasie nie obecnosci to cały box oblozyc folia i nalac wody do boxa...tak zeby wiadra były w wodzie...roslina potem sama pobiera wode...nie było mnie 12 dni przy rosl i ziamia jak przyjechałem była nadal wilgotna
 
S

SOLARR

Guest
Mam troszkę inny pomysł na podlewanie mniejszej ilości plantów,
chociaż przy zastosowaniu większego zbiornika może słuzyć w całkiem
dużym, boxie.

Potrzebne jest :
-Timer.
-Pompka powietrza akwariowa ,brzeczyk .
-Weżyki powietrza.
-Butelka na wodę .

Zasada działania jest prosta.Ustawiony timer włacza na określony doświadczalnie czas
pompkę powietrza która tłoczy powietrze do butelki ,które wypycha wodę rureczką do
naszych roślinek.Lepszy był by timer cyfrowy z dokładnością 1/min.
Nalezy zachowac tylko szczelność połączeń .

Działanie sprawdzone przezemnie .
291.jpg


Pompka oczywiście nie musi wytłoczyć całej wody od razu ,można zastosować nawozy
płynne zamiast wody .Pozdrawiam .
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
bardzo ciekawy pomysł tylko właśnie czy takowa pompka akwarystyczna poradzi sobie ze zbiornikiem załóżmy 50 L ?
 
Ł

łogerro

Guest
pompka powietrzna ma małą moc i przy dużym obciążeniu w pewnym momencie pęknie membrama.Ciekawy pomysł i wypróbuje jak będę mial trochę czasu :D
pozdro
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
z 5 litrami sobie poradzi ? chcę zrobić mały experyment i zostawić jedno nasionko BigBud i całkowicie uniezależnić ją ode mnie tak żebym do niej zajrzał raz na miesiąc, dawki wody, nawozów itp etc obliczyć i zobacze czy przetrwa sobie :). Troche mi szkoda sionka ale na siejce nie będę testował bo one czasami padają ot tak dla żartów :king:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół