nasiona marihuany

Automazar, choroba?

Wyszukiwarka Forumowa:

kokomaroko

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2015
Postów
61
Buchów
0
Siemanko. Coś dopadło mojego automazara. Dwa dni temu zauważyłem oklapnięte liście, a dziś wygląda tak jak na zdjęciach. Na pewno nie jest przesuszony. Jak mogę mu pomóc? Czy zostawić go samego sobie?
 

kokomaroko

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2015
Postów
61
Buchów
0
podsypałem dolomitem bo wg miernika ph (takiego prostego chińskiego) Ph wynosiło około 4. Czekam co będzie się działo

---------- Post Zaktualizowany 15:57 ---------- Data pierwszego postu 11:14 ----------

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Czasu ucieka :(
 
L

Lord of Bhang

Guest
W h*j za male pH optymalnie musisz miec 5.5-7 max dolomit jak sypales bezposrednio czy rozcieczyles z woda i podlaleś???

---------- Post Zaktualizowany 16:22 ---------- Data pierwszego postu 16:19 ----------

Dolomit rozciencz z woda i podlej szybciej sie wchłonie w ziemie
 

kokomaroko

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2015
Postów
61
Buchów
0
Podlalem solidnia dawką dolomitu z wodą. Ale raczej nic z tego nie bedzie bo na listkach szczytowych pojawily sie juz brazowe plamy ... Nikłe szanseze sie odbije, chba ze ma ktos inne zdanie.
 

pablopablo

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2016
Postów
214
Buchów
0
O ile to faktycznie niskie pH to przecież pH to nie problem sam w sobie tylko pośredni czynnik ponieważ przy za niskim albo za wysokim są nieprzyswajane minerały (przy niskim głównie makroelementy, bo mikroelementy przy np. pH 5 dają rade [z malymi wyjątkami]).

Więc zamiast podawać dolomit i czekać, że może za kilka dni podwyższy pH i minerały zaczną być z powrotem przyswajane to zrobić interwencyjny oprysk z wieloskładnikowego nawozu mineralnego i roślina dostanie minerały do życia w ciągu kilku godzin, a w między czasie i dolomit zacznie działać i wyjdzie w końcu pH w ziemi na prostą.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół