nasiona marihuany

Azofoska i dolomit jesienią

Wyszukiwarka Forumowa:

pidurthc

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2016
Postów
109
Buchów
0
Czesc
szybkie pytanie, czy jesienią opłaca się sypać azofoskę razem z dolomitem aby przygotować dołki? Zależy mi aby spota obsługiwać jak najrzadziej w sezonie. Pan deszcz chetnie pomoże, jednak czegoś trzeba by było podsypać. Mówimy oczywiscie o sezonach, to od razu polećcie jakies bezobsługowe roslinki. Pozdr
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Wapno/dolomit tak, z azofoski na wiosnę nic nie zostanie poza zasoloną glebą.
Nawóz startowy 2 tygodnie przed desantem, przynajmniej tak uczą ogrodnicy.
 

TetraHydroCanna

TechnoViking
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2015
Postów
541
Buchów
2
Póki jeszcze nie ma śniegu i mrozu to przekop sobie ziemie z obornikiem np. bydlęcym, dodaj słomy albo innego ``spulchniacza`` , a na wiosnę pozostaję tylko porządnie przekopać i wsadzić rośliny w ziemię. :)

Możesz również ziemię przekopać z azofoską i dolomitem, wszystko zależy jaką uprawę preferujesz.
 
L

Lord of Bhang

Guest
Obornik w proszku kup w ogrodniczym do tego dolomit przekop wszystko razem i niech sie przegryzie przez zime yo.
A co do odmian (roslin) nie ma czegos takiego jak bezobslugowa roslina.
Jak bedziesz malo zagladal i podlewal jak bedzie najwieksza susza to wyjdzie ci maly plon albo roslina padnie yo.
 
M

Manto

Guest
Dolomit też nie bardzo na zimę , no chyba ze ziemia jest dość kwaśna to można go zastosować na zimę , granulaty chemiczne nie bardzo bo przez tak długi okres wszystko pójdzie z woda za głęboko , mianowicie obornik lub ptasie odchody jak najbardziej , wtedy wszystkie szkodliwe składniki jak chlor itp wyparują z odchodów i na wiosnę bedzie idealny .
 
L

Lord of Bhang

Guest
Dolomit też nie bardzo na zimę , no chyba ze ziemia jest dość kwaśna to można go zastosować na zimę , granulaty chemiczne nie bardzo bo przez tak długi okres wszystko pójdzie z woda za głęboko , mianowicie obornik lub ptasie odchody jak najbardziej , wtedy wszystkie szkodliwe składniki jak chlor itp wyparują z odchodów i na wiosnę bedzie idealny .


Nie ucz ojca dzieci robic.
Takie przyslowie jest yo.
 

pidurthc

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2016
Postów
109
Buchów
0
dzieki wielkie chlopaki! a obornik na zimę + azofoska wiosną to dobre rozwiązanie? Czy raczej nie mieszać naturalnych z mineralnymi?
ps O te bezobsługowe odmianki to wiadomo, że nie dosłownie, wszystko zależy od pogody itd, chodziło mi raczej o takie mniej wrażliwe na tę sukę zwaną pogodą ;-)
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
dzieki wielkie chlopaki! a obornik na zimę + azofoska wiosną to dobre rozwiązanie?

jak teraz jako ziemie dasz przewazajaca czesc obornika np krowiaka polswierzego to prosze ciebie w sezonie jak do tego masz
kompostowe/ czarnoziemy / lisciasta / nawet torfowa - na spocie - chodzi zeby bylo pulchne docisniesz chemii i zadbasz o uprawe to monstery da rade zrobic.

zasada jest taka, im wiecej pracy wlozysz tym wiecej g zbierzesz w dniu chwaly
 

zlapmniejeslipot

Nigdy nie mam czasu !
Rejestracja
Sie 21, 2017
Postów
198
Buchów
1
jak nie jestes pewien czy pan deszcz da rade to obadaj hydrogel:D ja w 2018 go testuje, pisza ze pomocny.
 
R

ruski wentylator

Guest
ja wczoraj sypnalem dolomitem, czas przygotowan rozpocząć...
tylko wciąż bije się z myślami czy burza kwiatow czy caly zestaw plagron terra ?
 

pidurthc

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2016
Postów
109
Buchów
0
ja wczoraj sypnalem dolomitem, czas przygotowan rozpocząć...
tylko wciąż bije się z myślami czy burza kwiatow czy caly zestaw plagron terra ?

Jak masz fundusz to kupuj najlepsze, ale ja i tak bym zachował pake w kieszeni i lał czymś tańszym. Na oucie za dużo czynników wchodzi w grę i szkoda floty jeśli wszystko pójdzie. Burza kwiatów pięknie działa, moję automaty z połowy lipca całkiem ładnie napuchły mimo wielu przeciwności
 

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
zrób kupkę do dołka, wiosną przekop dolomit jak najbardziej teraz
 

zapo

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2016
Postów
406
Buchów
0
zrób kupkę do dołka, wiosną przekop dolomit jak najbardziej teraz

hahaha teraz sobie wyobraź jak masz 50 krzaków i co teraz dziennie przed prawie 2 miesciące walić kloca do każdego dołka :d

---------- Post Zaktualizowany 14:26 ---------- Data pierwszego postu 14:25 ----------

ja wczoraj sypnalem dolomitem, czas przygotowan rozpocząć...
tylko wciąż bije się z myślami czy burza kwiatow czy caly zestaw plagron terra ?

ja tylko uzywam azofoski , dolomit i polifoske to jest wszystko innych preparatow nie daję już bo szkoda pieniedzy :D

---------- Post Zaktualizowany 14:28 ---------- Data pierwszego postu 14:26 ----------

jak nie jestes pewien czy pan deszcz da rade to obadaj hydrogel:D ja w 2018 go testuje, pisza ze pomocny.

pomocny pomocny polecam. Mimo deszczów roslin w ogole nie podlewalem jak już słonce bylo kilka dni to wtedy obfite podlanie i starczy.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół