nasiona marihuany

B+ zarodniki by Rolnik Malorolny. Po spaleniu biblioteki uczymy się na nowo ! :)

Wyszukiwarka Forumowa:

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Witam wszystkich.
Po dosyć długiej nieobecności spowodowanej tym ze nie za bardzo ogarniam ta galerie. Wcześniej to jakoś żwawiej szło. Zwłaszcza z poziomu telefonu. Szkoda ze wcześniejsze fotki przepadły i trzeba było nowe konto na galeri zakladac(nie wiem czy wy tez). Do rzeczy.
Z chyba 11 słoików zyta zostały 2... doszczepienie nie pomogło.
Dorobiłem słoików z brązowym ryzem, użyłem dwóch rodzaju- brązowy basmanti i poporstu brązowy.



Tak sloiki wyglądają po ok 7 dniach(nie robiłem fotek wszystkim, ale większość wyglada tak samo):

20210325_051909.jpg










Tutaj jeden sloik jeczmienia i dwa zyta. Ale jak widzicie na obrazku jedno zyto zle wyglada także prawdopodobnie smietnik, ale zyto i jeczmien na dniach na tacki ładuje. Fotki przed paru dni to może dzis rano juz wszystko na tacki wrzuce jak z roboty wrócę.







Do usłyszenia za niedługo. Pozdro Ekipa Radosc!
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Przerwałeś złą passe! Elegancko! Coś czuje że będzie jedzone ;)
Trzymam kciuki!
Pozdro!
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Siema!
Oj nie wiem, nie wiem @Rolnik_Małorolny co prawda 5 tacek jest juz bliskich w tym dwie juz w boxie a kolejne 3 czekają na wieksze przerosniecie okrywy ale szansę z ryżem w słoikach spadają... któryś śmierdzi ale nie wiem który. Ten słodkawy zapach... nie lubie go. Prawdopodobnie za mocno zagotowałem ryz i troszku za dużo meduzy wpuściłem bo leciutko jakby za mokre tam było i troszkę zle to wygląda. Ale niektóre ladnie zaczynają jechać jakby. Może dlatego ze dwa rodzaje ryzu i dwa osobno gotowane. Zobaczymy co z tego będzie.
Sorry za wszystkie fotki razem bez opisywania ale trochę ciężko się operuje ta nowa galeria. A najłatwiej i najszybciej jest skopiować wszystkie linki. Do sedna:
Dwie tacki co sa na zdjęciu to ryz sklepowy, taki juz gotowy ugotowaniu typu uncle bens(narazie najlepiej mi się to udaje).
3 tacki(2x zyto i 1x jęczmień) czekają jeszcze na przyrośnięcie okrywy ale juz coś tam się dzieje także dzień max 2 i tez wjeżdżam do boksa. Ostatnia fotka z zepsuta meduza miodowa, ale nie śmierdzi ani nic tylko ewidentnie widać że z nią coś nie tak.







Pozdro Wariaty!
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... wyglada na to, że uhodowałeś jakiegoś mrocznego pasażera...
:tiphat:
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Przynajmniej masz w tackach. Ja sprawdzałem wczoraj słoje i mam 7 sztuk zakażonych na 9 wstawionych....odmiany różne więc nie ma mowy że meduza jest zakażona. Dziś gotuje pszenice bo kupiłem 5kg i jutro znowu będę szczepił bo nie będę miał co jeść jak tak dalej pójdzie :rolleyes:
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Przynajmniej masz w tackach. Ja sprawdzałem wczoraj słoje i mam 7 sztuk zakażonych na 9 wstawionych....odmiany różne więc nie ma mowy że meduza jest zakażona. Dziś gotuje pszenice bo kupiłem 5kg i jutro znowu będę szczepił bo nie będę miał co jeść jak tak dalej pójdzie :rolleyes:
Współczuję. Ale te tacki co dzis poszły do boxa(fotka nizej) to jeden jeczmien, który w ogóle byl chyba robiony jako pierwszy(jeszcze do Luka była paka z nim slana). Stal w szafce minimum 3 tygodnie ale jak go zaszczepiłem to ladnie poszedl-z miesiac i przerósł. Druga tacka z zytem, dwa sloiki z ok 9-10. Także tez mizernie. W ogóle to te zyto które było najlepiej przerosniete dalej nie może przebić się przez okrywe:p i właśnie ta tacka dojrzewa w akwarium.
Zapomnialem wspomnieć ze jedna tacka ryzowa wpadła do akwarium i lekko zanurkowała. Odlalem wodę, ale nie było jej duzo,paręnaście kropel. No zobaczymy:) chyba ladnie to wszystko idzie także git. Zerknie ktoś?





 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... już ostatnio miałem zapytać ale jakoś tego nie zrobiłem... to niebieskie pod tackami ? Co to ?
Bo matę masz pod perlitem tak ?
:tiphat:
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Siemasz... już ostatnio miałem zapytać ale jakoś tego nie zrobiłem... to niebieskie pod tackami ? Co to ?
Bo matę masz pod perlitem tak ?
:tiphat:
Siemanko. Tak jak mówisz. Najpierw mata grzewcza(z której nie jestem zbytnio zadowolony-kable grzewczy juz zamowiony). Potem na to perlit. A to niebieskie to skrawek z takiego dużego arkuszu. To jest taki hmmm jakby to nazwać... o! Taki karton z plastiku. Łatwo to myć i odkażać dlatego używam. A mata mocno grzeje i nie chce żeby az tak tacki bezpośrednio.lezaly perlicie.
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Siema.
Mały up. Niestety wszystkie sloiki z ryżem poszły do wy***ania. Powod? Prawdopodobnie za długo gotowałem, za mało wysuszyłem, za dużo wstrzyknelem meduzy. Zgniło. Trudno. Ale będę próbował dalej. A to co w boxie ladnie idzie(przynajmniej tak mi się wydaje). Sami spójrzcie:




 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Witam.
Po prawie 3 tygodniach cos tam wyskoczylo. Juz straciłem nadzieje.... nawet doszło do tego ze juz chciałem to wszystko wyj***c w piz*u bo tylko okrywa przerastała ale nic więcej się nie działo. Wk***iony zostawilem to samo pas na chyba 5 dni(nie otwierałem boxa, nic..) az tu nagle... :) tacki.mocno się pokurczyly. Liczę na to ze po namoczeniu na drugi rzut dadzą cos więcej;)
Edit:
Tacka na dole, ta o którą jest oparty termometr dostala chyba zakażenia.



 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Kiepsko widać ale faktycznie jest tam kolorek trichodermowy chyba...
Daj leprze zdjęcie a do tego czasu izoluj od reszty
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
No i na razie 3 tacki h*j szczelił. Zostały dwie. Fotki z wczoraj rano. Jak wstanę to wrzuce świeższe fotki z tacek.
Zakazone wyglądały tak:












Pozdro!
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Ehh niestety... wszystko poszło do kosza. Weszła plecha. Zebrałem łącznie 2,5g suchego hehe. Niestety nie mam za bardzo sterylnych warunków juz do trzymania przerosnietych tacek. Czekam aż się trochę na chacie poluzni i wtedy ruszę pelna para. Dzieki za pomoc, wszelkie rady i wsparcie. Niech Cubensis bedzie z Wami !
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół