nasiona marihuany

Bardzo częste mruganie lampy hps 150w

Wyszukiwarka Forumowa:

banner_hulk

Well-known member
Rejestracja
Wrz 18, 2011
Postów
155
Buchów
18
Witam, mam problem z nowym hpsem 150w, żarówka 150w phillips ,

lampe robił pewien spec z mojego miasta , weteran kupiłem kiedyś od niego zestaw 250w który był zbudowany podobnie jak ten co kupiłem teraz

Po starcie żarówka odpala normalnie, balast nie buczy ani nic, żarówka zaczyna się nagrzewać wydziela temperaturę oraz żółta barwę światła , lecz mruga z bardzo duża częstotliwością, gdy odwroce się od żarówki w druga stronę to na ścianach widać idealnie jak światło „mruga” , jest to bardzo duża częstotliwość tego mrugania

Mogę wstawić ewentualnie filmik na jakiś serwis tylko podpowiedzcie na jaki (YT?)

Czy roślinkom coś się stanie pod takim światłem zanim sprawie sobie druga, sprawna

Lub czy ewentualnie ktoś by mógł pomoc w naprawie takiej lampy jak bym podał wszystkie komponenty jakie posiada ów wynalazek ,
Pozdrawiam :)
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Nie masz palnika na wymianę, żeby wykluczyć dławik?
A rękojmi ów weteran nie udzielił, bo to jest uszkodzony sprzęt. Prawdopodobnie używany.
 

banner_hulk

Well-known member
Rejestracja
Wrz 18, 2011
Postów
155
Buchów
18
Palnika czyli żarówki? Jest coś co można sprawdzić miernikiem w takim układzie? Np prąd dochodzący do żarówki
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Lampy.
Lampa hps

66.jpg



żarówka

67.jpg



Zapłon hps jest wywoływany wysokim napięciem, więc raczej ciężko by to sprawdzić. Można ewentualnie sprawdzić dławik, ale nie wiem jaką powinien mieć prawidłową wartość. Pisałeś o zestawie 250W. Sprawdź lampę 250W pod balastem 150W jak masz. Zasilacze elektroniczne są dziś bardzo tanie i o wiele sprawniejsze od balastów. Same lampy zresztą też. Samemu można wymienić/podłączyć.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół