nasiona marihuany

Bardzo szybka odmiana - warto robić klony?

Wyszukiwarka Forumowa:

stepson12

Well-known member
Buchów
133
Odznaki
1
Siemanko,
w 6 tygodniu kwitnięci sprawdzałem triochimy i znalazłem sezonówkę która ma już sporo brązowych triochimów, sam plant nie ma wielkich topów raczej poniżej średniej. Pierwszy raz mi się taki krzak trafił (odmiany nie znam bo pomiaszałem rośliny przy przesadzaniu) Warto robić z niej klony? Jeśli tak to z czym ją krzyżować? Myślałem o orange bud, criticalach, jakie znacie jeszcze odmiany z dużym przyrostem masy zielonej?

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Buchów
5,353
1. Odpowiada ci ? - to tak.
2. Może linie s na początek.
3. Jaki jest cel krzyżowania? Czyli co chciałbyś hipotetycznie uzyskać?
4. ...
5. ...

stepson12

Well-known member
Buchów
133
Odznaki
1
1. Odpowiada ci ? - to tak.
2. Może linie s na początek.
3. Jaki jest cel krzyżowania? Czyli co chciałbyś hipotetycznie uzyskać?
4. ...
5. ...
wysiać pestki z krzyzówek i szukać rośliny która będzie miała większy plon i podobny czas kwitnięcia i tak chciałem zrobić własne pestki bo taniej wychodzi.

stepson12

Well-known member
Buchów
133
Odznaki
1
Mysli, ze jak wysieje taka krzyzowke, to tez po 6 tyg. bedzie dojrzala 🙂
Gdyby to było takie proste... na studiach miałem podstawy genetyki, robiłem krzyżówki, wiem co to są allele, kojarzę prawa mendla i muszki owocówki, nawet wyodrębniałem materiał dna z wymazu policzka. Chciałem robić własne pestki bo taniej wychodzą i znalazłem krzaka który mega szybko dochodzi i to dla mnie wow.

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Buchów
5,353
Baw się. Jeśli jesteś po kursie genetyki - znasz hasło qtl.
A tu to wchodzi w grę raczej na 100% - przy czym - bardzo krótkie kwitnienie i bardzo wysoki plon to.. raczej niezbyt prawdopodobne połączenie. ( Także raczej intuicyjnie wiadomo czemu -).

Z drugiej strony brojlery .. wyhodowano.. ;)

Pozdr.

Ps: hasło top44 - nie w rozumieniu odmianą nasienna a klon.

Eko

997
Weteran
Buchów
4,796
Odznaki
13
wysiać pestki z krzyzówek i szukać rośliny która będzie miała większy plon i podobny czas kwitnięcia i tak chciałem zrobić własne pestki bo taniej wychodzi.
To jak zrobisz linie s będziesz musiał mieć sporo miejsca żeby coś znaleźć, przy krzyżowaniu jeszcze więcej, jeśli chcesz dla siebie to szkoda czasu na tego typu operacje, w dodatku nic nadzwyczajnego nie znalazles, af mniej więcej też w tyle dochodzą i wcale nie są gorsze od sezonów więc po co? Dla idei spoko ale myślę że po pierwszym roku "badań" stwierdzisz że było szkoda czasu na tego krzaka, myślałem podobnie kiedyś. Obecnie wyrzucam około 80rosilin wybieram co mnie interesuje i robię f1, rośliny zawsze rosną silne z dużym plonem, rozbierznosc przy dojrzewaniu ale coś za cos

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Buchów
5,353
Zapomniales dodac, ze 20 lat temu 🙂

Nie zapomniałeś o zlosliwosciach.

Na razie niestety nikt jeszcze? ( Chyba ) nie opublikował nic o qtl - czas kwitnienia - plony - czy moc - no inaczej nie zbiorcze z opisem ilo czynnikowe + powiązania. ( Raczej już dużo mają - 20 lat temu zaczynali mapować :) )

Można raczej zakładać że sam czas kwitnienia po zrobieniu S1 z tego będzie nie bardzo zmienny - choć nie dam za taki prosty schemat tu się raczej kroić.

A przy chęci otrzymania F1 o krótkim czasie kwitnienia także - drugi komponent najlepiej - możliwie zbliżony tym do. ( Założenie czysto addytywne go na qtl - same założenia które bez testów są... Zapychaniem watka - na zasadzie porównawczo opisowej)

Ps: na przekór - żadnych wrednych af. Mimo pewnej ich zalety - kwitnienia przy ciągłym oświetleniu - i wyrabiania dli X2 - porównaniu do sezonów. Tu jest coś co może dać krótko kwitnącej odmianie in. "Bost" w plonie - masa z " powietrza" się nie bierze a z produkowanego cukru - potencjalnie - nawet i dwukrotnie więcej w tym samym czasie.
........
Coś o bardzo krótkim czasie kwitnienia od indukcji do zbioru jest potencjalnie - ciekawym dawcą cech do odmiany out. Sezonowej - raczej? Jak ja nie znoszę af xD.

Ostatnia edycja:

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół