nasiona marihuany

Bat Guano

Wyszukiwarka Forumowa:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ja bym dodal kupe nietoperza w pozniejszym okresie, szkoda mieszac z ziemia bogata w mineralne nawozy, ktore spokojnie wystarcza na wegetacje.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Guano nietoperzy jest dobrym nawozem na kwitnienie. Można rozrobić z wodą i dopiero jak roślina będzie kwitnąć, to wtedy podlać. Nie trzeba mieszać z glebą.
 

TetraHydroCanna

TechnoViking
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2015
Postów
541
Buchów
2
Guano nietoperzy jest dobrym nawozem na kwitnienie. Można rozrobić z wodą i dopiero jak roślina będzie kwitnąć, to wtedy podlać. Nie trzeba mieszać z glebą.

Guano na kwitnienie jest dobre, ale brakuje mu odpowiedniej ilości potasu. Posiada konkretną dawkę fosforu, co pozawala dobrze ukorzeniać się roślinie, dlatego na weg jest też świetne, na flo należy je wzmocnić czymś z dawką potasu.
 

green goblin

urban myth
Rejestracja
Lis 25, 2016
Postów
86
Buchów
3
Teraz powychodziły boostert na kwitnienie z guanokalong - i parę innych specyfików np : BatBoost K2 - które starczają na całą uprawę i nie trzeba kombinować, po za tym muszę przyznać że po kupie nietoperza/bat zioło smakuję lepiej niż na innych nawozach.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Słyszałem, że smaczne ziolo w NL kwitnie na guanie nietoperzy. Miałem okazję takiej naturalnej Amnezji spróbować i przyznam, że smaczna. Na wega do organicznej uprawy dają biohumus. Na korzenie młodych siewek po przesadzeniu do większych docelowych donic dają coś jeszcze innego, tylko nie pamiętam dokładnie nazwy.
 

ccoodd

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2013
Postów
45
Buchów
15
Ja jednak na start zrobię delikatnego mixa z ziemia i zobaczymy efekty.

Na zagranicznych forach ludzie pozytywnie się wypowiadają.
Jak kolega wyżej pisał lepszy smak
lepsze ukorzenienie się.
Zapach też niby poprawia.

Trzeba samemu sprawdzić i ocenić.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Jak sadzisz sadzonki w małych doniczkach to guana nie dodawaj. Dopiero jak będziesz przesadzał do docelowych dużych donic, to wtedy dasz.
Na korzenie są specjalne środki. Też kiedyś dawałem nawóz na flo w celu ukorzenienia i ten specjalistyczny na korzenie dawał co do ukorzeniania lepsze efekty pomimo, że zarówno ten na kwitnienie jak i ten na korzenie był bogaty w fosfor.
 

ccoodd

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2013
Postów
45
Buchów
15
Na ukorzenianie ostatnio stosowałem Great White Mycorrhizae za***ista sprawa polecam
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Mieszalem guano z ziemia, dodawalem w formie herbatki - daje rade, ale nie widzialem roznicy w plonie/smaku wzgledem zestawu od biobizzu... a potas mozna uzupelnic np palm ashes. Ja w aktualnym grow porownam biobizz i guanokalonga (guano powder+bloom+palm ashes vs bb biobloom i top max) - chociaz proba bedzie na tyle mala, ze wnioskow moze nie byc zadnych.
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Uzywałem Bat Guano i jak Honza nie widziałem szczególnej różnicy. Śmiem twierdzić, że lepiej szły kiedy lałem im Astvit z melasą.

PS. Potas można z powodzeniem uzupełnić wysuszonymi i zmielonymi skórkami bananów.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Za to ja nie wyobrażam sobie uprawy bez bat guano, perfekcyjnie ukorzenione sadzonki brak jakichkolwiek niedoborów i duży smaczny plon. Robiłem herbatki z guano, używałem jako podsypka na powierzchnię gleby i dodawałem do gleby. W zależności od rezultatu jaki chciałem uzyskać.

Na ukorzenianie i uzupełnienie mikroelementów w glebie najlepiej sprawdza się wymieszane z glebą przed zasianiem/posadzeniem. Na kwitnienie najlepsze są herbatki. Jak startowa dawka guano w glebie przestaje wystarczać warto podsypać pod krzaka trochę.
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Zrobilem gnojowe ze skorek i dowalilem bat guano do tego.
Astvit podrobilem, wyszedl ladny kolorek i bez zapachu.
 

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
Ile Panowie dawaliście Bat guano na np 100 litrów ziemi ? czy na opakowaniu jest podana dawka ? Jak rozcieńczaliście to jakie proporcje ? co każde podlanie dawaliście ?
 

TetraHydroCanna

TechnoViking
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2015
Postów
541
Buchów
2
Ile Panowie dawaliście Bat guano na np 100 litrów ziemi ? czy na opakowaniu jest podana dawka ? Jak rozcieńczaliście to jakie proporcje ? co każde podlanie dawaliście ?

To zależy od tego w jakiej postaci ma się guano. Jeśli w formie proszku to 100-250g w zależności od potrzeb, podaję się na 2 miesiące życia rośliny - tak podaje ulotka. Podobnie jest z guano w formie peletu. Można również użyć 1 kg proszku na 100-250 litrów ziemi.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół