nasiona marihuany

Bayern Milraz - Na szarą pleśń - outdoor

Wyszukiwarka Forumowa:

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Przy okazji wizyty na spocie zauważyłem na jednej z panienek pleśń.
Roślina(Jamaican Dream) od początku słabo sobie dawała radę. Teraz po atakach owadów z którymi już sobie chyba poradziłem część obumarłych liści pokryła się pleśnią.

W tym roku w ogrodzie miałem pleśń na Hortensjach i poradziłem sobie z tym właśnie dzięki Milraz.
Trochę mi zostało tego preparatu, więc fajnie jakbym nie musiał dokupować (ani robić) nic innego.

W PL to chyba sprzedawane jest pod inną nazwą.
Ja kupiłem od sprzedawcyz Hiszpanii i większość instrukcji jest w tym języku.

Opis po angielsku:

Aplication :

Spraying

Mix the 35g pack in 20L of Water



Milraz is a mixed fungicidal based on two active substances, propineb, surface fungicide (contact) that targets the respiratory fungus process and inhibits the germination of spores and cymoxanil with localized systemics that inhibits the germination of spores and provides, in addition to preventive action, curative capacity up to 48 hours after infection
.
Excellent persistence of action: 10 to 12 days, depending on weather conditions.

Safty Range : 25 Days ( Not eat the fruits in this Period )

Brzmi fajnie, ale czy ktoś korzystał z tego przy konopiach?
Tu trochę więcej opisu: https://garden.jardinitis.com/produ...er/bayer-profesional/fungicidas/milraz-mz1-kg.
Ten, co ja mam to wersja bez MZ w nazwie.

Ewentualnie mam perhydrol (H2O2) i może mógłbym to użyć?

Co do spota, to jest to miejsce z małą cyrkulacją, bo panny są otoczone wysokimi paprociami. Pewnie również trzymają sporo wody i zasłaniają teren przed wiatrem. Miejscówka w krainie deszczowców, więc sporo deszczu przed nami, a dopiero co zaczęły kwitnąć. A może są jakieś inne dostępne w UK preparaty? Nie chcę gotować pokrzyw i innych chałpniczych sposóbów.
Nie musi być organiczne, bo będzie water curing, a później palone wyłączone przez waporyzer.
 

tolek6661

Member
Rejestracja
Kwi 28, 2017
Postów
9
Buchów
0
W tym roku to i topsin u mnie nie dawał rady przy tych deszczach. Ciekawe, jak ze skutecznością tego preparatu.
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Ja też mam złe przeczucia. Do finału daleka droga, a pogoda jest okropna. Tylko czekać na pierwsze przymrozki:/

Przy okazji wizyty w Morrisonie zakupiłem jeszcze jeden środek od bayera. Popryskam rośliny miksem z obu środków. W najgorszym razie zabije rośliny z których i tak pewnie nic nie będzie. Przynajmniej nie będę się niepotrzebnie łudził, że się uda.
5.png


Swoją drogą szkoda, że w przyklejonych nie ma jakiegoś harmonogramu oprysków, a przynajmniej rad i środków, które mżna użyć na pleśń.

Na forum UK420 piszą o Neem Oil na wiele pasożytów i pleśń właśnie. Zakupiłem testowo na nastepny sezon.

---------- Post Zaktualizowany 15:26 ---------- Data pierwszego postu 15:22 ----------

Nie mogę edytować posta a nie dałem nazwy. Bayer Fungus Fighter sie nazywa ten wynalazek.
Napisze jeśli pomoże w moim przypadku.
 

Marine

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2017
Postów
136
Buchów
0
Całkiem możliwe, że z natłoku informacji (pierwszy out) pomieszałem coś. Na pasożyty też szukałem info i może źle zapamiętałem co na co.

Za tabelkę dzięki - wydaje się tym czego szukałem. Mam perhydrol, więc postaram się wspomóc nim dwa pozostałe preparaty.
Na początku się obawiałem, bo jest bardzo agresywny, ale przy takim rozcienczeniu powinno być OK.

Już raz spaliłem kilka roślin (~3 tyg.) przez brak konkretnej instrukcji przy użyciu skoncentrowanego pH Down. Przekroczyłem wtedy dawkę o jedyne 10 000 razy ;]
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Dosyć często korzystałem kiedyś z tej tabelki...szczególnie jest pomocna jak się stare pestki kiełkuje...przy hydro się też przydaje.
Powodzenia w walce z pleśnią.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół