nasiona marihuany

Beplusy bez okrywy (monokultura)

Wyszukiwarka Forumowa:

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,975
Robię projekt grzybowy z cubensis b+ w roli głównej.
Do założenia fotorelacji skłania mnie fakt że będę się wzorował na metodzie niejakiego Bodhisattwy (Bod's cultivation is easy as fu*k) znalezionego przez mojego kumpla na shroomery.
Metoda ta zakłada wystawienie na warunki owocujące (światło i dostęp powietrza) substratu zaraz po wymieszaniu z kokosem i nie stosowanie okrywy.
Jest to mój drugi raz z tą techniką w poprzednim teście zrobiłem tą metodą dwa tuby i jeden wyszedł obiecująco. Więc robię drugie podejście do tej metody.
Wyizolowałem czystą kulturę z jednego z owocników (a w zasadzie kilka kultur ;) biopsią z owocnika i rozmnożyłem w liquid culture na miodzie ) z poprzedniego grow i próbuje monokulturowej uprawy.
Tym razem dałem mniej wody do kokosa bo poprzednim razem wyszedł za mokry (takie mam wrażenie).
Ziarna żyta moczone i szybkowarowane po uprzednim ugotowaniu.

Odcisk b+ od którego wszystko się zaczęło dostałem od BZK.

tub 3 dni po mieszaniu

P1010269.jpg

P1010274.jpg


fotki z poprzedniej uprawy akurat na zdjęciach tub i boxy z okrywą.


P1010248.jpg

P1010249.jpg

P1010250.jpg


Pozdro i oby rosło w oczach heheh
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,975
Siemanko. W pon wymieszalem dwa kolejne pudła.
W pudlach mieszanych wcześniej grzybnia juz ładnie się rozrosła.
Jedno z pudel mialo obroconą pokrywkę drugie stalo w wielkim plastikowym worku. Nie bylo mnie dwa dni na chacie i wydaje mi sie ze pudlo stojace w worku mialo za wilgotno bo dopiero zawiazuje primorodia natomiast drugie pudlo juz gęsto pokryte primorodiami. Niebawem powinno sypnąć pinem. Pudlo z worka wyjalem i przykrylem polrywką. Myslalem ze torba bedzie lepsza bo nie bedzie woda splywac po sciankach do grzybni tylko do worka. Ale wiecej pracy z workiem wiec wrocilem do standardu.

edit : zdjęcia.


P1010277.jpg

P1010281.jpg

P1010288.jpg

P1010289.jpg


tub z pokrywką
P1010290.jpg



tub z worka
P1010291.jpg
 
Ostatnia edycja:

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,975
Dzis podasz wieczornego wachlowania wypatrzylem pierwsze dwa piny w boxie nr 1.
Wychodzi 14 dni od mieszania do pina.
 

Radixson

Active member
Rejestracja
Maj 4, 2016
Postów
25
Buchów
0
Siema mam pytanie po ilu czasu od zaszczepienia zaczyna się kolonizować 5 dzień u mnie mija i nic nie widać ma 21-23c z góry mówię że to pierwszy raz robię i nie mogę nic w necie znaleźć odmiana ta sama co ty masz
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
u mnie dopiero po 2 tygodniach zaczelo sie cos dziac. pozdrawiam
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,975
U mnie 2-3-4 dni i widac pierwsze miejsca gdzie rozrasta sie grzybnia. Po szczepieniu sloikow liquid culture.
 

Radixson

Active member
Rejestracja
Maj 4, 2016
Postów
25
Buchów
0
U mnie 2-3-4 dni i widac pierwsze miejsca gdzie rozrasta sie grzybnia. Po szczepieniu sloikow liquid culture.
No u mnie już 5 dzień i nic kupiłem ze sklepu zarodniki gotowe do użycia ale to było parę miesięcy temu i leżały w lodówce w szufladzie wszystko zamknięte tak jak producent wysłał więc jestem dobrej nadziei nie nastawiam się bo to pierwszy raz robię ale na błędach się nauczę z góry dzięki
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,659
Odznaki
3
Ty szczepiłeś zawiesiną zarodnikow a kastet LC czyli już aktywną grzybnią... Twoje zarodniki z zawiesiny muszą najpierw wykiełkować więc waypatruj dopiero powoli
 

Radixson

Active member
Rejestracja
Maj 4, 2016
Postów
25
Buchów
0
Ty szczepiłeś zawiesiną zarodnikow a kastet LC czyli już aktywną grzybnią... Twoje zarodniki z zawiesiny muszą najpierw wykiełkować więc waypatruj dopiero powoli
W sumie logicznie to brzmi dzięki za wyjaśnienie sprawdzałem teraz to na dnie słoika robi się biały nalot
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Też szczepiłem i sorgo i żyto zarodnikami z pompy i dopiero po tygodniu dwóch zaczęło się coś dziać. Co ciekawe sorgo bardzo powoli idzie bo polałem po 1cm3 na słoik
 

kastet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
909
Buchów
1,975
W pudle nr dwa tym co siedzialo w wroku dzis wypatrzylem pierwszy pin. Tu poszlo dłużej byc moze przez zbyt duza wilgotność. Ale i tak 18 dni od miieszania do pina to lepszy wynik niz z okrywą
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
powiedz mi czy takie pudlo moge wstawic do boxa z roslinami?12dnia i 12nocy. Czy musze to robic np pod stolem i z lampka?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół