nasiona marihuany

Biobizz Cal-mag ( czy można mieszać ? )

Wyszukiwarka Forumowa:

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Czołem załoga, szukałem ale nie znalazłem, w kwestii mieszania nawozów, czy można uzywać Calmagu od biobizzu który jest " bio " z nawozami mineralnymi np z GHE w coco lub hydro ? Nie bardzo rozumiem różnice między cal mag mineralnym a wersją bio... to jakieś chwyty sprzedażowe czy faktycznie są istotne różnice ? Czy owy biobizzowy calmag może być użyty w oprysku ?
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Czołem załoga, szukałem ale nie znalazłem, w kwestii mieszania nawozów, czy można uzywać Calmagu od biobizzu który jest " bio " z nawozami mineralnymi np z GHE w coco lub hydro ? Nie bardzo rozumiem różnice między cal mag mineralnym a wersją bio... to jakieś chwyty sprzedażowe czy faktycznie są istotne różnice ? Czy owy biobizzowy calmag może być użyty w oprysku ?

Różnica między odżywkami bio, a mineralnymi jest taka:

- bio a mineralne różni produkcja
- odżywki mineralne są dla rośliny dostępne natychmiast i łatwiej przyswajalne niż bio
- odżywki bio są w glebie uwalniane powoli
- bio ciężko jest przegiąć, za to mineralnymi łatwo spalić roślinę i zasolić glebę

W oprysku jak najbardziej można używać, ale polecam robić oprysk z mineralnych.

Mieszać także można mineralne z bio, ale wtedy niszczysz sobie mikroflorę w glebie. Zależy ile i co chcesz mieszać.

Wszystko z głową i w odpowiednich dawkach.
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
No tak, temu pytam o kokos i hydro... ciężko o " życie " w wodzie w której pływa mineralna pożywka, temu się ciekawie czy biobizzowy calmag by zadziałał w takiej mineralnej zupie... do gleby spoko ale jak z hydro ?
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
No tak, temu pytam o kokos i hydro... ciężko o " życie " w wodzie w której pływa mineralna pożywka, temu się ciekawie czy biobizzowy calmag by zadziałał w takiej mineralnej zupie... do gleby spoko ale jak z hydro ?

Kokos to według mnie spoko, ale jeżeli chodzi o hydro to musisz przeczytać czy producent przewiduje stosowanie nawozu do uprawy hydroponicznej. Jeżeli nie, no to nie można go stosować.

Ja bym nie kombinował, tylko kupił przystosowane odżywki do uprawy hydroponicznej i po kłopocie :D

Możesz sobie później nie dać rady z pH robiąc taki miks do hydroponiki.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
Od momentu wystąpienia deficytów, ładowanie nawozów na pałę to nic mądrego.

[MENTION=35010]Żul[/MENTION] a moglbys powiedziec ile ml/l lac tego calmagu na opryski ? Takie same dawki jak do gleby czy wieksze/mniejsze ? Nigdzie nie potrafie znalesc, a widze ze przy ledach clu058 przy koncu weg tj. 32dzien juz na niektorych pannach widac niedobory a leje raz na tydzien 1ml/1l na donice i staram sie 1x w tygodniu oprysk tez 1ml/1l . Dlatego raz w tygodniu bo lece na biotabs-autopot.
Dziekuje za pomoc :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nie wiem, użyłem chyba raz. Czasem psiknę roztworem 1%-3% MgSO4 (10g-30g/1l). Jak lejesz i nie widać poprawy to dupaj oprysk, jeżeli nie pomaga 1ml/l to dupaj 2ml/l i patrz czy coś się zmienia. A najlepiej to byś musiał spytać [MENTION=83746]_FINEASZ_[/MENTION], on używa calmag to Ci więcej powie na ten temat. Kojarzysz gościa? Ten rudy w loczkach.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
A kojarze, z tego co pamietam to chyba tez na ledach leci [MENTION=83746]_FINEASZ_[/MENTION] moze odwiedzi posta i pomoze ??, wiem ze napewno to przez ledy bo pod hps wszystko ladnie zielone idzie ;P

Edit: jak czesto takie opryski moge robic zeby nie poblokowac ? Siarczam Magnezu tez mam ale kupilem od bio bizza cal mag bo "wydaje mi sie lepszy"
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
W tym cal magu z BioBizza sporo jest osadu który osiada na dnie, wie wiem czy dobrze by się przyjął przez liść. Jak na butelce nie pisze nic o zastosowaniu dolistnym(sprawdził bym ale już wyrzuciłem pustą) to ładował bym tylko w korzeń.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
[MENTION=64834]Śmieszek420[/MENTION] nie pisze nic o zastosowaniu dolistnym, co za tym idzie lepszym rozwiazaniem bedzie tak jak pisal Żul siarczan magnezu ? Bo taki posiadam.

Edit: chyba ze nawadnianie kropelkowe to opryski ?

Bio bizz cal mag
Specyfikacja :
Nawóz na wzrost i kwitnienie
100% organiczny
Indoor
Outdoor
Można stosować do nawadniania kropelkowego
Hydroponika
Dawkowanie : od 0,3 do 1,4 ml na 1 litr wody
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Na przyszłość do biotabsów i clu058 dodawaj do ziemi albo dolomit albo Silicium Flash i nie będzie trzeba nic lać w korzeń ani pryskać. Pisałem już to gdzieś. Ja od dawna jadę BT i clu058 z tymi dodatkami i nie mam najmniejszych oznak braków Ca i Mg.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół