nasiona marihuany

BioBizz TryPack - wpływ na PH

Wyszukiwarka Forumowa:

NoWeeder

Active member
Rejestracja
Lut 24, 2020
Postów
38
Buchów
0
Cześć i czołem, kluski pod stołem.

Ciut mi się nudziło, więc porobiłem testy wpływu pożywek z BioBizza. Mam BioGrow, BioBloom, TopMax oraz dodatkowo PH Minus.

Najważniejsze wytyczne w teście:
- testowałem Milwaukee ph600 kupionym niedawno (zrobił do tej pory z 10 testów), przed dzisiejszą zabawą został skalibrowany dodatkowo (a w sumie nie wymagał wprowadzenia korekty). Trzymany w płynie KCL albo KCI - zapomniałem :)
- testowałem na równym litrze wody, posiłkując się wagą kuchenną i jechałem z maksymalną dokładnością.

Przed testem wpływu nawozów przetestowałem PH Minus. Woda pobrana z kranu (temperatura 19 stopni) miała PH 8,1.

1. Dodałem 0,2 ml PH Minus. Oczekiwałem spadku o 1 PH wg producenta. Uzyskany wynik - PH 7,1
2. Dodałem kolejne 0,2 ml PH Minus. Oczekiwany wynik - PH 6,1. Wynik uzyskany - PH 6,1

A więc krótko - dodanie 0,1 ml PH Minus na ten moment obniża PH o 0,5 jednostki na każdy litr wody. Potrzebujesz zjechać z PH 8,2 na PH 6,2 w dwulitrowej butelce po coli? Dodaj 0,8ml.

Dalej - lecimy z BioGrow. Woda poprzednia wylana, wlana nowa. Pomiar ponownie prosto z kranu - PH 8,2.

1. Dodałem 2ml BioGrow - brak spadku PH
2. Dodałem kolejne 2ml BioGrow - spadek o PH 0,1 - czyli wynik PH 8,1

Konkluzja - spadek przy BioGrow PH w granicy błędu pomiarowego.

Dalej - do powyższej mieszanki dokładam BioBloom.

1. Dodaję 2ml BioBloom - spadek z PH 8,1 na PH 7,8
2. Dodaję kolejne 2ml BioBloom - spadek z PH 7,8 na 7,4

Konkluzja - spadek przy BioBloom o PH 0,7 przy 4ml pożywki.

Bez dalszego rozpisywania się:
Dodanie 4 ml TopMax nie wpłynęło na PH
Dodanie 2 ml CalMag nie wpłynęło na PH

Sumując:
Aby uzyskać PH 6,4 mając wyjściowo litr wody o PH 8,2 można na przykład:
- dodać 4ml BioGrow (zakładam ten spadek o PH 0,1)
- dodać 4ml BioBloom (zakładam spadek o 0,7ml)
- dodać 0,2 ml PH Minus.

Warto, co oczywiste, pamiętać o tym, ze u każdego PH ma prawo być inne i moje 8,2 jest u mnie - u Ciebie może być (i zapewne będzie) inaczej :)


Proszę nie traktować tego jako wyroczni, na pewno dalej będę mierzył i na pewno podzielę się tą wiedzą dalej. Jestem ciekaw czy "wyliczeniowa" odżywka pokryje się z rzeczywistością, mogłem to sprawdzić od razu, ale sprawdzę to przynajmniej następnego dnia. Test przeprowadziłem możliwie najrzetelniej, pilnując czystości instrumentów, płucząc strzykawki przed każdym podaniem pożywki itp - fajnie jest być dokładnym. Miernik przynajmniej 30 sekund siedział w próbce aby zaobserwować ewentualne wahania.

Widziałem kilkukrotnie takie pytania, raczej bez odpowiedzi (poza ogólnymi typu "BioBloom zbija PH") więc liczę, że ktoś pomyśli sobie o mnie "Fajny gość, to jest ktoś!". ;)

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Każdy w kranie ma inne ph (najczęściej ) bardzo bym się cieszył i podziękował gdybyś zrobił taki test z wodami mineralnymi, gaz lub bezgaz kupujesz po dwie butle najpopularniejszych, badasz ph bez pozywki i po dodaniu pozywki.
Pamiętaj ! Wiele wód gazowanych ma rozne ujęcia
 

NoWeeder

Active member
Rejestracja
Lut 24, 2020
Postów
38
Buchów
0
Oczywiście, że wartość PH w kranie nie jest stała. Ale raz zmierzona w domu nie zmieni się ot tak sama z siebie. U mnie woda ma stabilne PH od półtora roku (wcześniej po prostu nie sprawdzałem) i przy paskach oraz kropelkach ustalałem na 8.2-8.3, kiedyś mierzyliśmy bardziej profesjonalnym miernikiem i było chyba 8.22, teraz ten miernik pokazuje mi 8.2. Każdy musi ustalić swój punkt odniesienia :)

Dodałem informację o zmiennym PH :) Staram się być proekologiczny - unikam butelkowanej wody i nie chcę nadwyrężać swojego sumienia, test był fajną zabawą, ale wewnętrznej moralności nadruszyć nie chcę ;)
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,520
Buchów
2,967
Odznaki
3
To świetnie tłumaczy problemy z PH na BioBizzie. Ciekawe co na to producent, bo wygląda, że na FLO trzeba regulować Ph co podlanie praktycznie.
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
Ja dając fish mixa 2ml/l z ph 7.6 spada do 6.4 mniej więcej, ja preferuje fish mixa od grow właśnie z tego względu, a na flo to już inna bajka, trzeba się najczęściej posilkować ph -
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
To świetnie tłumaczy problemy z PH na BioBizzie. Ciekawe co na to producent, bo wygląda, że na FLO trzeba regulować Ph co podlanie praktycznie.

Rok bodajże 2012
Wejdź sobie na wyszukiwarkę, tam wpisz [MENTION=32422]Afroman[/MENTION] lub wejdź bezpośrednio na jego nick, kliknij ,,wątki użytkownika" i tam kiedyś dawno temu afroman przetlumaczyl odpowiedzibiobizza z chyba 2012 roku odnoście ich odzywek i ph wody ;)
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Osobiście Biobizza omijam szerokim łukiem ale kiedyś znajomy mówił, że różna partia produktu = różne pH końcowe i wypadałoby każdorazowo mierzyć, a nie trzymać się stałych dawek. Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
A jakie znaczenie ma to ph ? Podobno w organice czy tam uzywaniu biobizza nie musisz pilnować ph dopóki trzymasz się zasad, tj
. Ph wody której używasz jest wyższe niż 6

Nie używasz wody chlorowanej.
Podobno biobizz może bez problemu obniżyć ph wody do odpowiednich wartości.
Osobiście sprawdziłem to na mojej kranówie ph7,5 i dziala. Do momentu pierwszego podania nawozów na flo w ogóle nie sprawdzałem ph i obeszło się bez najmniejszych niedoborów. W mojej fotorelacjii możesz zobaczyć jak BioGrow obnize ph z 7,5 do 6,1 a biobloom i topmax w ogóle na nie nie oddziałowująe... Zobaczymy czy stosowanie topmaxa i bioblooma bez biogrow wciąż zapewni ph na poziomie idealny dla roślin
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Zdradzisz co jest powodem Twojej niechęci do Biobizzu ?

Wiesz co raczej negatywne bądź neutralne opinie znajomych, w zasadzie nie było ich na tyle by to stanowiło wyznacznik (na taką skalę jak ilość osób które używają na forum), jednak lecę sobie na Canna, jest dobrze więc nie zmieniam, ostatnio widziałem kanister nowego Top-Maxa który miał plechę pod korkiem i jakieś takie drobne kwiatki. Jakoś nie umiałbym zaufać BioBizzowi, nie hejtuję go ale ja omijam i stawiam na Canna/HESI/ATA :)
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Wiesz co raczej negatywne bądź neutralne opinie znajomych, w zasadzie nie było ich na tyle by to stanowiło wyznacznik (na taką skalę jak ilość osób które używają na forum), jednak lecę sobie na Canna, jest dobrze więc nie zmieniam, ostatnio widziałem kanister nowego Top-Maxa który miał plechę pod korkiem i jakieś takie drobne kwiatki. Jakoś nie umiałbym zaufać BioBizzowi, nie hejtuję go ale ja omijam i stawiam na Canna/HESI/ATA :)

A ja wręcz przeciwnie. ! Bardzo polecam biobizza . Szczególnie wszystkim początkującym ( sam mam 1st indoor ) od samego początku lecę bez niedoborów / nadmiarów / problemów z ph. Jedyne czego potrzebujesz to woda z ph powyżej 6.2 ( czyli prawie kazda kranówa ) i trzymać się tabelki dawkowania... Nic prostszego, jestem bardzo zadowolony bo ostatnie czego potrzeba poczatkujacemu growerowi z automatem to właśnie braki, nadmiary i zle ph... Jak już taki grower ogarnie treningi, gospodarowanie przestrzenią i oświetleniem może zacząć bawić się innymi nawozami i uczyć się czegoś innego, byle opanowac podstawy w spokoju...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół