nasiona marihuany

Biohumus - tanie i pewne nawożenie

Wyszukiwarka Forumowa:

kasialubizielone

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2012
Postów
53
Buchów
0
Hejka,
sezon się zbliża a u niektórych już się zaczął, czas kupić nawozy... Z poprzedniego lata został mi biohumus forte jednak na opakowaniu starła się data przydatności... Jak myślicie, po roku leżakowania na spocie (tak wiem nie posprzątałem po sobie :sunny:) przez zime nawóz nadaje się dalej do użytku? Niby nie ma go dużo i jest niedrogi ale zawsze jedno podlanie kilkunastu plantów więcej. Jak myślicie można tego użyć?:jaraczz:
 

promise

Well-known member
Rejestracja
Paź 21, 2010
Postów
88
Buchów
0
Mam biohumusa od 2 lat, termin ważności jest do 2015, wczoraj go otworzyłem żeby sprawdzić ile go tam mam na aktualną uprawę, nalewam trochę do nakrętki a tam woda z kawałkami czarnych paprochów, wstrząsnąłem, nalałem jeszcze raz, a tu brązowe błoto... spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim? Do wy***ania raczej czy mogę se to podlać, potrzebuje i tak na jedno podlanie, no max 2.
 
K

Kurosaki_Ichigo

Guest
Dzień Dobry,

Posiadam Biohomusa forte (rolnik z przodu) jeden z użytkowników twierdzi, iż jest to bio ograniczony organicznie, jaki wpływ bd to miała to rozwój roślinek ?
 
A

Andy Botwin

Guest
Moim zdaniem na składniki odżywcze stopień przeterminowania nie ma żadnego wpływu, do najwyżej ta pozytywna flora może wyginąć, co do biohumusa forte, zielona butelka?
To organiczno-mineralny nawóz, nie prawdziwy biohumus.
 

METHOTMAN

Member
Rejestracja
Wrz 1, 2013
Postów
16
Buchów
0
Zgodzę się z Andym, bo prawdziwy biohumus to powstaje reakcją chemiczną poprzez wytrącanie z koprolita dżdżownicy(czerwiec kompostownik lub coś w tym stylu) który uzyskano, a też niestety takie preparaty są niepotrzebnie wzbogacane związkami co po części daje pozytywne efekty.
 
A

Andy Botwin

Guest
Co powoduje zabicie flory i biohumus traci sens.
Bo to nie jest jakiś magiczny nawóz jeżeli chodzi o składniki odżywcze.
 

AmericanCoCo

Well-known member
Rejestracja
Lip 18, 2012
Postów
97
Buchów
0
Lepszy biohumus forte czy extra? Bo słyszałem że któryś z nich jest 100% organiczny.
 

bigtitjack

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2014
Postów
127
Buchów
0
W 100 % organiczny jest ten z EkoDarPolu, a czy forte czy extra to juz inna sprawa.
 

bigtitjack

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2014
Postów
127
Buchów
0
Obojetnie. Wazne zeby firma sie zgadzala i zeby nie mial zadnych mineralnych dodatkow bo wtedy mija sie to z celem.
 

moskit

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
674
Buchów
1,014
Odznaki
2
Witam
W tym roku wystartowałem z pierwszą uprawa i mam jeden problem a nie chce zakładać nowego tematu aby nie zaśmiecać forum dlatego pytam tutaj. Roślinki od 3 tygodni są w ziemi tylko co 2 dzień pada deszcz i nie wiem czy mogę je dudląc biohumusem aby ich czasem nie przelać bo i tak maja za mokro. Proszę o podpowiedz
 

Freq

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2014
Postów
344
Buchów
0
Ja bym strzelił pół nakrętki czystego biohumusa :) ale to ja xD
 

moskit

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
674
Buchów
1,014
Odznaki
2
Ja bym strzelił pół nakrętki czystego biohumusa :) ale to ja xD
Obawiam się trochę bo planty maja ok miesiąca, a nie chce ich spalić w takim razie rozcieńczę go w malej ilości wody.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół