nasiona marihuany

Biotabs zestaw - dawkowanie / sposób użycia

Wyszukiwarka Forumowa:

Ksylitol

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2019
Postów
46
Buchów
36


---------- Post Zaktualizowany 17:27 ---------- Data pierwszego postu 17:26 ----------

Ile tych Panienek? ten startowy to chyba jest 10 tabsow, ja kupilem caly zestaw produktow i jestem mega zadowolony. Co do twojwgo pytania to ja normalnie bym im zapodal po 2 tabsy na te 9l i po przesadzeniu jeszcze potraktowal obficie boom boomem, ja podlewalem na flow bio pk i cherbatka na przemian, raz w tygodniu, orgatrex dodawalem Do kazdego podlewania to pożywka dla grzybni. Odpuscil bym w 5 tygodniu dodawanie bactrexu a skupil bym sie juz tylko na pk i orgatrex.

9 panienek mam. Kupiłem zestaw startowy i bio pk. To najwyżej w tym 5 tygodniu już dam tylko ten orgatrex. Myślałem, źe wystarczy po jednej tabletce no bo tak na prawdę tylko na flo będą.
 
M

Mr.f

Guest
Koledzy, mam pytanie, żeby czerpać korzyści takie jak brak problemów z pH to musze kupic cały ten zestaw startowy z biotabs czy wystarczy bym kupił kilka tabsów na sztuki i do tego Mycotrex do podsypania ? Czy te dwie rzeczy rozbuduja ładnie życie w glebie i czy to wystarczy by przez calą uprawę lać tylko odstaną wodę z kranu ?
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
[MENTION=64834]Śmieszek420[/MENTION] wiem ze pewnie znasz odpowiedz dlatego pytam Ciebie, wyjasnij mi bo troche tego nie rozumiem, chce niedlugo ruszyc z autopotami 15l i biotabs ale nie rozumiem tych pierwszych krokow :D , mam ziemie plagron light mix, i nie rozumiem tego ze jak mam przygotowac mieszanke z bakteriami zeby sie zaszczepily to mam zmieszac startex i mycrotex i zostawic ta ziemie przez 7 dni ( i w tym czasie w malym pojemniczku moge zaczynac zywot nowej roslinki) i dopiero przelozyc czy jak przelezy ta cala mieszanka to dopiero odrazu do niej dawac wykielkowana panienke ?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Śmieszek jakiś czas się nie loguje. Podczas tych siedmiu dni nie podłączasz zbiornika z wodą. W razie potrzeby podlewasz z ręki. Na górze w instrukcji są obrazki kiedy sadzisz. Tym mixem startrexa z mycotrexem podlewasz posadzona roślinę.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
Śmieszek jakiś czas się nie loguje. Podczas tych siedmiu dni nie podłączasz zbiornika z wodą. W razie potrzeby podlewasz z ręki. Na górze w instrukcji są obrazki kiedy sadzisz. Tym mixem startrexa z mycotrexem podlewasz posadzona roślinę.

[MENTION=75024]delavega[/MENTION] Ty tez jestes kompetenty i tez na ledach lecisz to pieknie :) rozchodzi mi sie o mieszanke, wlasnie za glupi jestem i nie chce nic zepsuc ?? moge np tydzien miec w zwyklej ziemi plagron lightmix i przelozyc do docelowej juz z grzybnia czy odrazu zrobic mieszanke tak jak to pisze i odrazu do docelowej donicy wsadzic pestki ( zawsze przesadzam jeden raz dlatego pytam) .

Sory za chaotyczne pisanie ???
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
No możesz se potrzymać w małej doniczce nawet 2 tygodnie. A do docelowej dajesz ziemie zmieszaną z startexem i myco. Robisz otwór na sadzonke i posypujesz znowu myco. Sadzisz przyklepujesz i podlewasz bactrexem z orgatrexem i wciskasz tabletki.
 

Prasiorze

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2019
Postów
72
Buchów
0
No możesz se potrzymać w małej doniczce nawet 2 tygodnie. A do docelowej dajesz ziemie zmieszaną z startexem i myco. Robisz otwór na sadzonke i posypujesz znowu myco. Sadzisz przyklepujesz i podlewasz bactrexem z orgatrexem i wciskasz tabletki.

Wielkie dzieki ziomek :)
 

Hooman94

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2022
Postów
73
Buchów
206
Siemka, ja mam pytanie do was Panowie i Panie otóż za mało Ziemii zamówiłem i czekaż aż przyjdzie, a do tego czasu muszę nasionko już załadować do ziemii. Mam 1L airpota i 20L airpota i zastanawiam się jakie proporcje ze startowego biotabs zapodać do tej 1L na start. Dałem 5g startexu narazie i przy sadzeniu będę dodawać resztę tylko kurna ile? Dodam, że to nasionko jest fp fem
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Nasionko włóż najpierw do mniejszej doniczki z ziemią bez dodatków. Zestaw daj przy przesadzaniu.
 

Hooman94

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2022
Postów
73
Buchów
206
Nasionko włóż najpierw do mniejszej doniczki z ziemią bez dodatków. Zestaw daj przy przesadzaniu.
Dziękuję za odp, myślałem, że nikt nie odpisze i zrobiłem to tak, że już wczoraj dałem 5g startexu do 2l gleby i dzisiaj 1g mycotrexu do dołka na nasionko i już zasypałem do tego z 10 łyżek wody zalałem delikatnie z góry i dałem pod lampę na 18h. 25% mocy TS1000 30cm szczytu doniczki. Już nie będę dodawał organtrexu i bactrexu, ani tabsa poczekam co się będzie działo. Aktualnie 23stopnie w boxie i 90% wilgotności według czujnika zamontowanego przy doniczce,bo jest pod kawałkiem folii, żeby mi wilgotność nie spadła drastycznie, bo czekam na nawilżacz. A to odpowiedź od Biotabs:

"You are doing everything right. No need to add fertiliser to your one litre pot as long as you use lightmix. First put 2 tabs in the 20 litre pot and after a few weeks the third. But the third only when you want to grow very big plants."
 

zaq.sed

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2021
Postów
107
Buchów
417
Dobry wieczór. Mam szybkie (być może bardzo noobskie) pytanie.
Otóż na kolejny grow chcę pierwszy raz użyć Biotabsów.
Kupiłe nawet specjalną ziemię Plagron Lightmix i zmieszałem (bo zabrakło) z Lasland Kronen ultra lekka.
No i... dopiero teraz czytam, że z takimi mixami (które mają dawki nawozów) to się Biotabsów nie używa :-/

Pytanie:
czy mogę do tej ziemi dodać Biotabsa i zadziała tak jak powinien (tj. będzie nawoził bez problemów dla mnie moje rośliny) czy jednak jeśli już ta ziemia jest SKAŻONA mineralnym nawozem to mikoryza nie zadziała, organizmy żywe zdechną i w ogóle bez sensu w do tego wrzucać Biotabsa???

Z góry dzięki za odpowiedź.

PS.
nie mam oporów przed użyciem mineralnych gdy zajdzie taka potrzeba, biotabs chcę użyć z lenistwa :cool:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nawozy, bez różnicy jakie, używa się wtedy gdy roślina tego potrzebuje, a nie ładuje się na palę bo tak w instrukcji jest tak napisane.
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,720
Buchów
3,639
Odznaki
6
Wrzuć po jakiś dwóch tygodniach tabsa...i tyle...🤷 Przy przesadzaniu...np
 

przepyszny

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2022
Postów
129
Buchów
233
Odznaki
1
Może mi podpowiecie koledzy i koleżanki.

Planuje grow sezonówek w 18L donicach. Wszystko według tabeli chce wciskać (startrex, mycotrex, bactrex, orgatrex) tylko tabsa chce wcisnąć jednego przy przesadzaniu (po 2 tyg) bo medium to LightMix, a póżniej przy początku kwitnienia zasadzić drugiegi. Ma to sens?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół