nasiona marihuany

Blady98 - fotorelacja początkującego growera.

Wyszukiwarka Forumowa:

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
Siemanko wszystkim :) Chciałbym przeprowadzić swoją pierwszą fotorelację. Ogółem jak podałem w tytule jestem początkującym Growerem, więc podczas mojej uprawy za pewne będę popełniał wiele błędów. Przez co chciałbym was prosić byście podczas mojej fotorelacji dawali mi uwagi, kiedy będę robił coś zle jak i prosił o różne porady :p. Ogółem za uprawę zabrałem się dosyć pózno z tego względu że wpadłem na ten pomysł nie dawno na spontanie :p i musiałem poświęcić trochę czasu na szukanie miejscówek do moich upraw. Ostatni raz sadziłem jakieś 7-8 lat temu. Ale zazwyczaj moje próby kończyły się niepowodzeniami, bo albo moje małe roślinki zostały zjedzone przez zwierzęta, albo ktoś mi je ukradł, zostały zalane wodą, czy po prostu usychały. Udało mi się jedynie do końca przeprowadzić hodowlę 2 automatów z czego mieliśmy z ziomkiem łącznie jakieś 20g suchego palonka. Bo nie dodawaliśmy do nich żadnych nawozów i mieliśmy miejscówkę w słabo oświetlonym miejscu. Tym razem jednak znalazłem lepsze miejsca do sadzenia i być może niektóre spoty ogrodzę, więc wierzę w to, że moje uprawy zakończą się powodzeniem. Niestety też muszę was poinformować, że popełniłem na starcie dość duży bląd. Otóż wyczytałem gdzieś w poradniku tu na forum, że kiełki powinno się podlewać 2 zakrętkami wody. Jednak to tyczyło się podlewania kiełków w małych doniczkach. I niestety podlałem 30-40l dołki ilością 3-4 zakrętek wody, przez co kilka BlueShamanów, kilka Early Skunków 2.0 od Bulka po prostu uschło. Jednak chłopaki z forum doradzili mi bym włożył kiełki do małych doniczek i tak właśnie zrobię. Planuję działać na kilku spotach i posiadam wszystkie feminizowane pestki (zakupywane z sklepów GnomesGarden, Ganja Farmer, Pestkomania) :
FASTY:
(Biogenetic)
10x- SERIOUS6 FAST
10x - FAST PASSION
10x- PURPLE MAROC
GNOMES SEEDS:
10x- BIG POWER PLANT
4x- WHITE WIDOW X AK47
3x - CHEESE
2x- RUSSIAN

DUTCH GENETICS;
2X PURPLE PUNCH

SEEDBANK:
3X - OG KUSH

ZWYKŁE SEZONÓWKI:

SEEDSMAN:
1X BUBBA KUSH

GNOMES SEEDS:
2x- AK 471
1x Big Industrial Early Version (Gnomes Seeds)


AUTOMATY:

GGS:
6X- AUTO Orange x Diesel Kush
6x- AUTO Purple Lemon x Diesel Kush

BULK FEMINIZED:
5X AUTO AK 47

GNOMES SEEDS :
6X AUTO GELATO FEM
3xAuto Lemon Haze (Gnomes Seeds)
2X AUTO OG KUSH
Auto Wedding Cake (Gnomes Seeds)

BIG SEEDBANK:
1X AUTO HAZE AMNESIA XL
1X AUTO PURPLE SKUNK

ROYAL QUEEN SEEDS:
1X NORTHERN LIGHT AUTOMATIC

SEEDSMAN:
1X NORTHERN LIGHTS AUTO

SZILA SEEDS:
3X PLUTO SEMI AUTO

I 4x AMNESIA GOLD AUTO (NIE WIADOME JAKIEGO PRODUCENTA)

Co do stosowania nawozów to się jeszcze muszę namyśleć, ale prawdopodobnie zastosuję zestaw outdoor od Biobizza.
Podłoże to ziemia Kronen jak i inna uniwersalna zmieszana z ziemią z pod pokrzyw.

25.06 zacząłem kiełkować Fasty:
10x PASSIION BG
10X SERIOUS6 BG
5X PURPLE MAROC BG
5X BIG POWER PLANT - GNOMEDS SEEDS
3X WHITE WIDOW X AK 47 - GNOMEDS SEEDS
3X CHEESE -GNOMES SEEDS
3X OG KUSH -SEED BANK
2X PURPLE PUNCH - DOUTCH GENETICS




Trzymajcie za mnie kciuki bym cała uprawę do końca przeprowadził z powodzeniem i najważniejsze bez przypału! :smoking:
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,328
Buchów
4,336
Odznaki
13
Wszystko fajnie super i w ogóle, czekam na dalszy rozwój sprawy
 

SonGoku

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
167
Buchów
271
Również czekam, bo masz Purple Maroc i Serious 6 Fast tak jak ja. Proszę cię o podpisanie tych odmian na zdjęciach kiedy trochę podrosną. Ponoć ten S6 sezonówka - średni jeśli chodzi o moc, ale mam nadzieje, że ten cross z GSC AF trochę go wzmocni. Czytałem na forum, że biały fenotyp fasta lepszy, ale rzadziej występuje. Ogólnie to wydaję mi się, że lepiej będzie klepał lightowy w genach sort, który dojrzeje, niż taki THC upie****ator z Holandii co by mu zabrakły 2 tygodnie w PL
 

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
Również czekam, bo masz Purple Maroc i Serious 6 Fast tak jak ja. Proszę cię o podpisanie tych odmian na zdjęciach kiedy trochę podrosną. Ponoć ten S6 sezonówka - średni jeśli chodzi o moc, ale mam nadzieje, że ten cross z GSC AF trochę go wzmocni. Czytałem na forum, że biały fenotyp fasta lepszy, ale rzadziej występuje. Ogólnie to wydaję mi się, że lepiej będzie klepał lightowy w genach sort, który dojrzeje, niż taki THC upie****ator z Holandii co by mu zabrakły 2 tygodnie w PL
Kurde teraz się dowiedziałem od kilku osób z forum, że nowa selekcja fastów od BG to porażka. A mam teraz właśnie w paczkomacie do odebrania miedzy innymi pestki Purple Maroca. Tylko pytanie czy Purple Maroc i Serious 6 jest z nowej selekcji od BG?
 

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
Chciałem tylko dodać, że z tego względu, że dowiedziałem się że pestki fastów od BG niestety wypadły słabo w tym roku, dokupiłem inne fasty: 10x Amnesia Lemon F1 i 5x Critical F1 od PanaPestki. Wczoraj zasadziłem kiełki do 0,5l doniczek i dodam zdjęcia roślinek jak wyjdą na powierzchnię.
 

PhilGreen

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
46
Buchów
17
Siemanko wszystkim :) Chciałbym przeprowadzić swoją pierwszą fotorelację. Ogółem jak podałem w tytule jestem początkującym Growerem, więc podczas mojej uprawy za pewne będę popełniał wiele błędów. Przez co chciałbym was prosić byście podczas mojej fotorelacji dawali mi uwagi, kiedy będę robił coś zle jak i prosił o różne porady :p. Ogółem za uprawę zabrałem się dosyć pózno z tego względu że wpadłem na ten pomysł nie dawno na spontanie :p i musiałem poświęcić trochę czasu na szukanie miejscówek do moich upraw. Ostatni raz sadziłem jakieś 7-8 lat temu. Ale zazwyczaj moje próby kończyły się niepowodzeniami, bo albo moje małe roślinki zostały zjedzone przez zwierzęta, albo ktoś mi je ukradł, zostały zalane wodą, czy po prostu usychały. Udało mi się jedynie do końca przeprowadzić hodowlę 2 automatów z czego mieliśmy z ziomkiem łącznie jakieś 20g suchego palonka. Bo nie dodawaliśmy do nich żadnych nawozów i mieliśmy miejscówkę w słabo oświetlonym miejscu. Tym razem jednak znalazłem lepsze miejsca do sadzenia i być może niektóre spoty ogrodzę, więc wierzę w to, że moje uprawy zakończą się powodzeniem. Niestety też muszę was poinformować, że popełniłem na starcie dość duży bląd. Otóż wyczytałem gdzieś w poradniku tu na forum, że kiełki powinno się podlewać 2 zakrętkami wody. Jednak to tyczyło się podlewania kiełków w małych doniczkach. I niestety podlałem 30-40l dołki ilością 3-4 zakrętek wody, przez co kilka BlueShamanów, kilka Early Skunków 2.0 od Bulka po prostu uschło. Jednak chłopaki z forum doradzili mi bym włożył kiełki do małych doniczek i tak właśnie zrobię. Planuję działać na kilku spotach i posiadam wszystkie feminizowane pestki (zakupywane z sklepów GnomesGarden, Ganja Farmer, Pestkomania) :
FASTY:
(Biogenetic)
10x- SERIOUS6 FAST
10x - FAST PASSION
10x- PURPLE MAROC
GNOMES SEEDS:
10x- BIG POWER PLANT
4x- WHITE WIDOW X AK47
3x - CHEESE
2x- RUSSIAN

DUTCH GENETICS;
2X PURPLE PUNCH

SEEDBANK:
3X - OG KUSH

ZWYKŁE SEZONÓWKI:

SEEDSMAN:
1X BUBBA KUSH

GNOMES SEEDS:
2x- AK 471
1x Big Industrial Early Version (Gnomes Seeds)


AUTOMATY:

GGS:
6X- AUTO Orange x Diesel Kush
6x- AUTO Purple Lemon x Diesel Kush

BULK FEMINIZED:
5X AUTO AK 47

GNOMES SEEDS :
6X AUTO GELATO FEM
3xAuto Lemon Haze (Gnomes Seeds)
2X AUTO OG KUSH
Auto Wedding Cake (Gnomes Seeds)

BIG SEEDBANK:
1X AUTO HAZE AMNESIA XL
1X AUTO PURPLE SKUNK

ROYAL QUEEN SEEDS:
1X NORTHERN LIGHT AUTOMATIC

SEEDSMAN:
1X NORTHERN LIGHTS AUTO

SZILA SEEDS:
3X PLUTO SEMI AUTO

I 4x AMNESIA GOLD AUTO (NIE WIADOME JAKIEGO PRODUCENTA)

Co do stosowania nawozów to się jeszcze muszę namyśleć, ale prawdopodobnie zastosuję zestaw outdoor od Biobizza.
Podłoże to ziemia Kronen jak i inna uniwersalna zmieszana z ziemią z pod pokrzyw.

25.06 zacząłem kiełkować Fasty:
10x PASSIION BG
10X SERIOUS6 BG
5X PURPLE MAROC BG
5X BIG POWER PLANT - GNOMEDS SEEDS
3X WHITE WIDOW X AK 47 - GNOMEDS SEEDS
3X CHEESE -GNOMES SEEDS
3X OG KUSH -SEED BANK
2X PURPLE PUNCH - DOUTCH GENETICS




Trzymajcie za mnie kciuki bym cała uprawę do końca przeprowadził z powodzeniem i najważniejsze bez przypału! :smoking:
Z tego co widzę ziomek ma bardzo podobne odmianki, nie licząć OG Kush reszta rośnie na dzień dzisiejszy i zachowuję się wszystko jak fasty.

Zauważyłem że problemy mają z nowymi odmianami
 

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
Kurde niestety muszę zrezygnować z przeprowadzania tej fotorelacji bo wyłapałem przypał... Ogółem zakopywałem dzisiaj dołki ziemią, bo miałem w planach 42 fasty które wyszły nad ziemię przenieść dzisiaj z 0,5l doniczek do docelowych dołków z ziemią. Niestety wpadło mi na spota 3 gości w tym jeden z łopatą i powiedzieli mi bym się zawijał z tego miejsca, bym im przypału nie narobił. Niestety skroili jedną sadzonkę co już miała 3 rzędy listków, bo doniczki stały obok spota. Ogółem pozostałe krzaki przeniosłem w inne miejsce, lecz niestety z tego względu, że się spieszyłem postawiłem doniczki w losowych miejscach obok siebie i z tego powodu nie wiem w których doniczkach są jakie odmiany, więc nie ma sensu przeprowadzać dalej tej fotorelacji raczej. Narobiłem zbyt wielkie ślady w kształcie koła z udeptanych chwastów. A szkoda, bo miałem kilka spotów obok siebie i do z dostępem do rzeki. Będę musiał roślinki przewiezc w inne miejsca.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Czyli to Ty się wbiłeś komuś na spota? :)

z tego powodu nie wiem w których doniczkach są jakie odmiany, więc nie ma sensu przeprowadzać dalej tej fotorelacji raczej

jest sens, czy to aż takie ważne który krzak to który? Chyba nie.
 

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
Niee, nie wbiłem się nikomu na spota. Ja przygotowywałem spota obok swojej działki na nieużytkach sąsiada I sąsiad wyczail że coś tu robiłem mu na działce to zapłacił gościom by na mnie się czaili. Sami z resztą powiedzieli że tu czekali na mnie. Poza tym powiedzieli mi że mam fajne miejsce ale tu ludzie mieszkają i powiedzieli mi bym sądził sobie obok, tylko nie tu.No to dobra dokończę fe fotorelacje bez podpisywania odmianek fastow. Mam jeszcze 50 szt pestek automatów do kiełkowania więc one będą podpisane.
 

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
Jak nie masz miejsca to nie sadz na przypal sasiadowi ????
Mordo ja bym nie sadził u niego, jak by kiedyś jak jeszcze miałem z 17-18 lat ,nie wezwał na mnie i moich kolegów policji, jak kiedyś staliśmy pod jego sklepem... A wcale nic złego tam nie robiliśmy. Wezwał policje tylko po to, by przepędzić nas spod jego sklepu, bo uważał że mu niby klientów odstraszamy. I naopowiadał im głupot, że niby coś mu odpie****amy :D.
 

SonGoku

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
167
Buchów
271
Kurde teraz się dowiedziałem od kilku osób z forum, że nowa selekcja fastów od BG to porażka. A mam teraz właśnie w paczkomacie do odebrania miedzy innymi pestki Purple Maroca. Tylko pytanie czy Purple Maroc i Serious 6 jest z nowej selekcji od BG?
No powiem ci, że jesli chodzi o te Purple Maroci PÓŁAUTO FASTY to są niestabilne w ch*j. Miałem 3 nasiona i wyrosły z nich:
1 x ruderalis ok. 80-90% i 2 x ruderalis/pm ok. 40-50/50%. Każdy krzak zaczął kwitnąć po NIECAŁYM MIESIĄCU (najwcześniej ten pierwszy wyzej wymieniony).
Jeśli chodzi o serious 6 fast to do tej pory nie mam zastrzeżeń prócz do jednego krzaka, który był po naturalnych przejściach i później ładnie rósł, ale zamulał z kwitnieniem i został wyrwany bo październik to nie miesiąc żeby to wszystko normalnie dojrzało bez totalnego je*ania się z pleśnią. Sklepowa ziemia, upał, deszcz i w miesiąc od kiełka urosły na ponad metr, teraz dwie sztuki mają po 2m i rozpoczęły normalne flo w 20.07 - pierwsze białe i różowe włoski.
Ten OG Kush Fast od Big SB zaczął życie mniej-wiecej połowa czerwca, do ziemi- pierwsze dni lipca. Dnia 20 lipca pokazał pierwsze białe włoski i powoli pokazują się następne. Dobry gen i dobry z niego musi być śmierdziel skoro owady chętnie na nim siadają, he he... Elo!
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Ten OG Kush Fast od Big SB zaczął życie mniej-wiecej połowa czerwca, do ziemi- pierwsze dni lipca. Dnia 20 lipca pokazał pierwsze białe włoski i powoli pokazują się następne. Dobry gen i dobry z niego musi być śmierdziel skoro owady chętnie na nim siadają, he he... Elo!
No bo tak jest. Zapaszek ma za***isty. Byłem nim zachwycony
 

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
Siemanko chciałem wstawić foty z fastów, które musiałem przenieść na ewakuacyjnego spota. Niestety tak jak wcześniej pisałem pomieszały mi się doniczki z roślinkami jak je przenosiłem w inne miejsce, gdy wyłapałem przypał na poprzednim spocie... Przez co nie wiem, która roślina to jaka odmianka...Ogółem niestety muszę dodać, że ktoś odwiedził i mojego ewakuacyjnego spota... Bo zasadziłem go w pewnych zaroślach, obok lasu i zauważyłem ślady wydeptanej ścieżki od mojego spota... Mam teraz obawy by tego spota odwiedzać, bo nie wiadomo kto to był. Ogółem jest to kurde dosyć nie pewne też miejsce, bo w okół są lasy i rosną między innymi jeżyny, śliwki etc. I nie daleko mojego spota też znalazłem różne wydeptane ścieżki. Kręcą się tam ludzie, a niestety jak chodziłem na mojego spota, narobiłem dużo śladów i musiał ktoś od lasu pójść za nimi i napotkał mojego spota... Mam teraz obawy szczerze go odwiedzać, nie wiem czy warto ryzykować przypał dla kilkunastu fastów które zasiałem pod 27 czerwca do doniczek... Bo wiadomo będzie z nich mały plon. Ogółem dzisiaj podlałem je biohumusem. Wstawiam fotki roślinek:




















Za jakiś czas dodam foty roślinek z drugiego spota. Który też w sumie nie jest do końca pewny. Ogółem drugiego spota mam na działce na nieużytkach u koleżki. I mój spot jest w zaroślach, w którym ugniotłem dość duże kółka w tych zaroślach, by wiadomo roślinki miały dostęp do słońca, a centralnie obok ktoś ma posiane zboże. I jak będzie przejeżdżał pługiem by zebrać żniwa za pewne zauważy te udeptane ,,koła'' zarośli i może się zainteresować, po co ktoś te zarośla udeptał. Do tego, obok jest las, który jest na terenie pola kolegi z którym na tym spocie sadzę. I z tego względu, że nakupywałem na ten sezon sporo nasionek i musiałem znaleść miejsce na taką ilość roślin, wykopałem dołki w tym lesie w miejscu w którym jest sporo dostępu do słońca. I też jest możliwe, że ktoś tam wejdzie i znajdzie roślinki. Trzymajcie za mnie kciuki, obym już nie wyłapał przypału w tym sezonie... Za rok jak mnie nie ***ną, podejdę do tematu mądrzej. Bo zacznę szukać nowe miejscówki od jesieni, na następny sezon, przez co znajdę prawdopodobnie dobre miejscówki i założę kamery na spocie. Planuję też za jakiś czas zacząć hodowle indor w namiocie 1,44m2. Jak tylko będę miał gotowy budynek, do założenia takiej plantacji. Pozdrówki!
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół