nasiona marihuany

Blady98 - fotorelacja początkującego growera.

Wyszukiwarka Forumowa:

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
Siemanko, nie byłbym sobą gdybym nie wpadł na spota, który został niestety przez kogoś odwiedzony o czym wcześniej wspominałem ? ? (Jakiś czas temu zastałem wydeptaną ścieżkę od mojego spota, która prowadziła do lasku znajdującego się obok) Ogółem wszystkie roślinki znajdujące się na tej miescówce to fasty. Niestety porosły to karły o wysokości około 40-70 cm, ale jak zbiorę z nich średnio 10g suchego palenia na krzaka, będę zadowolony. Przesyłam poniżej zdjęcia 12 roślinek znajdującym się na tym spocie.
Niestety ta roślinka na coś choruje.


A pozostałe roślinki mają niestety żółte liście. Ale nie wiem czy przyczyną zżółkniętych liści są niedobory, czy może przelanie roślinek spowodowane częstymi opadami. Czytałem w internecie na ten temat i dowiedziałem się, że przyczyn żółtych liści mogą być nie dobory jak i przelanie. Mam ogółem ziemię spotową, która jest niestety słabej jakości, wymieszaną w stosunki 1;1 z ziemią sklepową. Roślinki były podlewane tylko raz biohumusem. Myślicie, że to mogą być niedobory?












 

cannabis sativa

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2007
Postów
220
Buchów
125
na 1 zdjęciu wyglada mi to na problem z ph. Mialem kiedys podobnie. Podlej dolomitem wymieszanym z woda.

Żółte liscie są na 100% w Twoim przypadku spowodowane niedoborem azotu.
 

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
Dobra podleje moje roślinki dolomitem. Jaki jeszcze nawóz polecilibyście dodać do moich roślinek? Myslałem o podsypanie roślinek polifoską, bo już zaczynają kwitnąć. Czy ona by mogła usunąć niedobory?
 

YouLord

Well-known member
Rejestracja
Kwi 21, 2019
Postów
151
Buchów
162
Odznaki
2
Tak sobie oglądam te relacje i patrzę, że wszyscy robią uprawy z nawozami mineralnymi i widzę, że osoby początkujące, to widzą i też robią to samo, a to jest dużo z tym pie****enia jakieś ph musi być idealne, za dużo nawozu to popali, jak za mało to niedobory, a to wystarczy dodupcyć na samym początku tylko dobrą ziemię, dolomit, perlit i gówna granulowanego dużo i potem samo rośnie prawie do końca, tylko na koniec na plechę i harwest, po co się tyle męczyć? Takie luźle przemyślenia.
 

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
Tak sobie oglądam te relacje i patrzę, że wszyscy robią uprawy z nawozami mineralnymi i widzę, że osoby początkujące, to widzą i też robią to samo, a to jest dużo z tym pie****enia jakieś ph musi być idealne, za dużo nawozu to popali, jak za mało to niedobory, a to wystarczy dodupcyć na samym początku tylko dobrą ziemię, dolomit, perlit i gówna granulowanego dużo i potem samo rośnie prawie do końca, tylko na koniec na plechę i harwest, po co się tyle męczyć? Takie luźle przemyślenia.
Dobrze mówisz. Na następny out właśnie mam w planach dodać do ziemi Perlit, dolomit, astvit w formie proszkowanej, obornik bydlęcy granulowany i mikoryzę. Do tego będę podlewał je astvistem czasami i w przypadku niedoborów na kwitnienie dodam bio bloom od biobiz. Myślę, że taki miks nawozów zapobiegnie niedoborom.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,326
Buchów
4,334
Odznaki
13
Dobrze mówisz. Na następny out właśnie mam w planach dodać do ziemi Perlit, dolomit, astvit w formie proszkowanej, obornik bydlęcy granulowany i mikoryzę. Do tego będę podlewał je astvistem czasami i w przypadku niedoborów na kwitnienie dodam bio bloom od biobiz. Myślę, że taki miks nawozów zapobiegnie niedoborom.
po co to wszystko ? wystarczy ziemia z hydrozelem , troche florovitu , azofoski i polifoski , jak robisz wszystko na czas to niema z niczym problemu
 

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
po co to wszystko ? wystarczy ziemia z hydrozelem , troche florovitu , azofoski i polifoski , jak robisz wszystko na czas to niema z niczym problemu
Dzięki za odpowiedź dałeś ciekawy schemat nawożenia ale powiem Ci, że wolę polecieć za rok z uprawa organiczna z tego względu że growerzy tu na forum twierdzą że palenie z krzaków hodowanych organicznie lepiej smakuje, podobno nie odczuwa się chemii w takim paleniu w przeciwieństwie do palonka z uprawy mineralnej. Nie wiem czy to jest faktycznie prawda, jeśli to wymysł to napiszcie mi o tym. Poza tym stosowanie nawozów organicznych jest bezpieczniejsze, bo trudniej nimi przenawozic roślinki. Dodam do ziemi hydrożel(który mi poleciles),astvist dolomit, perlit i obornik koński granulowany. I czasami do tego podleje krzaki astvistem, bo tak jak mówisz nie ma co kombinować z nawożeniem, bo większość mikroelementów potrzebnych rośline będzie znajdować się w podłożu.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,326
Buchów
4,334
Odznaki
13
Dzięki za odpowiedź dałeś ciekawy schemat nawożenia ale powiem Ci, że wolę polecieć za rok z uprawa organiczna z tego względu że growerzy tu na forum twierdzą że palenie z krzaków hodowanych organicznie lepiej smakuje, podobno nie odczuwa się chemii w takim paleniu w przeciwieństwie do palonka z uprawy mineralnej. Nie wiem czy to jest faktycznie prawda, jeśli to wymysł to napiszcie mi o tym. Poza tym stosowanie nawozów organicznych jest bezpieczniejsze, bo trudniej nimi przenawozic roślinki. Dodam do ziemi hydrożel(który mi poleciles),astvist dolomit, perlit i obornik koński granulowany. I czasami do tego podleje krzaki astvistem, bo tak jak mówisz nie ma co kombinować z nawożeniem, bo większość mikroelementów potrzebnych rośline będzie znajdować się w podłożu.
Jak robisz dla siebie to rób jak uważasz, dla mnie dzisiejsza organika to nie jest organika, widziałeś jak robią te granulki? Jak się dowiesz to sam stwierdzisz czy one takie dobre, może bardziej w sensie takim że są takie jak powinny być, jak masz dostęp do obornika prawdziwego to go wpakuj.
 

YouLord

Well-known member
Rejestracja
Kwi 21, 2019
Postów
151
Buchów
162
Odznaki
2
Jak robisz dla siebie to rób jak uważasz, dla mnie dzisiejsza organika to nie jest organika, widziałeś jak robią te granulki? Jak się dowiesz to sam stwierdzisz czy one takie dobre, może bardziej w sensie takim że są takie jak powinny być, jak masz dostęp do obornika prawdziwego to go wpakuj.
Granulki robią z gówna już przekompostowanego, czyli grzybki i dobre bakterie w nie muszą juz pracować. Roślinka od razu zabiera się za papu, takim surowym można popalic zobacz sobie growlog harvester69, gosciu pokazuje że organika wcale nie odstaje z plonem od reszty.
 

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
Niestety mam przykre wieści, ta jedno metrowa sezonówka została niestety zalana przez powódź... A szkoda bo zebrałbym z niej myślę 30-40g suchego palenia. No ale cóż mam nauczkę na przyszłość, nie sadzić na terenach powodziowych.
 

CrazyRider

Well-known member
Rejestracja
Lut 24, 2019
Postów
128
Buchów
26
Niestety mam przykre wieści, ta jedno metrowa sezonówka została niestety zalana przez powódź... A szkoda bo zebrałbym z niej myślę 30-40g suchego palenia. No ale cóż mam nauczkę na przyszłość, nie sadzić na terenach powodziowych.
bedziesz ogladal mapy zalewowe nieużytków? :D
 

Blady98

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2021
Postów
79
Buchów
23
Dobry pomysł z tymi mapami zalewowymi mi podsunąłeś :D. Tylko teraz jak przejrzałem tą mapę doszedłem do wniosku, że będzie ciężko znaleść takiego spota, który będzie daleko od domów w mojej okolicy i nie będzie zagrożony zalewem :D. Bo miejsca zalewowe zajmują dosyć dużo placu w moich okolicach... I jak przeglądałem na google maps miejsca które miałem przejrzeć, by mieć spota na następny sezon, są niestety zagrozone powodziami...
 

woddborsuk

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
528
Buchów
1,014
Przy tak małej ilości roślin jak u Ciebie kup minimum 20l doniczki i w nie sobie włóż rośliny. Przy tak małych roślinach wystarczy podlać 2l pod doniczkę na tydzień nawet jak są upały. Jeśli boisz się powodzi, to wrzuć ze dwie europalety. Na taką wysokość to już Ci chyba raczej tego nie zaleje, a jak i tego się boisz to wrzuć worek na śmieci w doniczkę wtedy jeszcze większe izolacja, ale więcej zabawy z podlewaniem
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół