nasiona marihuany

Box 40x40x120 jakie oswietlenie?

Wyszukiwarka Forumowa:

MAGI1337

Active member
Rejestracja
Lis 7, 2021
Postów
28
Buchów
13
Siema fachowcy,
Jakie polecacie światło do boxa 40x40x120? Mysle nad:
1) https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-60w
2) 4x https://www.action.com/pl-pl/p/dummy-3002813/ . Tylko nie wiem czy to będzie wystarczające.
Chodzi mi głównie o to by było jak najwydajniej i rachunki za prąd były jak najmniejsze.
1 i 2 opcja różnią się cena ale to nie ma znaczenia te 2 czynniki które podałem wyżej mają największe znaczenie. Jeśli mądre głowy mają jakieś inne pomysły chętnie poczytam. Pozdrowki!
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,065
Druga opcja jest zdecydowanie tańsza, ale i mniej trwała. Zapewnia raczej max światła, więcej nie ma sensu pakować w tego boksa.
 

Pysku

Zawsze gram do ostatniego gwizdka
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
1,520
Buchów
3,594
Odznaki
5
Ja bym proponował na początek pójść w żarówkoledy, tańsza opcja i podlspiesz trochę skila, niema sensu inwestować hajsów bo może Ci się odwidzi i będzie tylko zalegać. Na 2 uprawy napewno tych żarówek ci starczy, trwałość mega nie spadnie a plon jakiś zbierzesz..
 

MAGI1337

Active member
Rejestracja
Lis 7, 2021
Postów
28
Buchów
13
Ja trochę upraw pyknelem tylko od hpsami wcześniej 150 teraz 2 na 70 . A ciekaw ledow jestem czy więcej wyciagne niż hpsem

Ja bym proponował na początek pójść w żarówkoledy, tańsza opcja i podlspiesz trochę skila, niema sensu inwestować hajsów bo może Ci się odwidzi i będzie tylko zalegać. Na 2 uprawy napewno tych żarówek ci starczy, trwałość mega nie spadnie a plon jakiś zbierzesz..
I chodzi mi o to aby też koszt pradu był jak najniższy :)
 

MAGI1337

Active member
Rejestracja
Lis 7, 2021
Postów
28
Buchów
13
4 raczej.

Po modyfikacji mogą byc i na ładnych kilka lat.



Zalecenia to raczej około 350 W/m2 min. na kwitnienie.
Ok dzięki wielkie za pomoc. Modyfikacji co masz na myśli? Osłonki?
 

Akulumbustan

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2021
Postów
158
Buchów
153
Odznaki
1
4 raczej.

Po modyfikacji mogą byc i na ładnych kilka lat.



Zalecenia to raczej około 350 W/m2 min. na kwitnienie.
Ok. Ale z tych ledów będzie prawie 50000lm. A na kwitnienie zamienię kilka szt. na mocniejsze z odpowiednią barwa.
 
Ostatnia edycja:

Pysku

Zawsze gram do ostatniego gwizdka
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
1,520
Buchów
3,594
Odznaki
5
@MAGI1337 nie wiem czy wziąłeś to pod uwagę że niższa temp pracy będziesz miał, większe pilnowanie na końcówce Flow że względu na wyższa wilgotność, są plusy i minusy hehe
 

MAGI1337

Active member
Rejestracja
Lis 7, 2021
Postów
28
Buchów
13
@MAGI1337 nie wiem czy wziąłeś to pod uwagę że niższa temp pracy będziesz miał, większe pilnowanie na końcówce Flow że względu na wyższa wilgotność, są plusy i minusy hehe
Ta wzielem pod uwagę, bo akurat z temperaturą nie mam żadnych problemów i z wilgotnościa, wiec z luzik . Mam pytanie odnośnie tego rozgaleziacza , kupuje dodatkowo oprawke e27 podłączam kabel wkrecam rozgaleziacz i tyle? Czy cos jeszcze ? Bo szczerze nie mam pojecia :D
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,176
Buchów
5,065
Ok. Ale z tych ledów będzie prawie 50000lm. A na kwitnienie zamienię kilka szt. na mocniejsze z odpowiednią barwa.

18X17X2,09 => ~640 strumienia wpakowanego do boksa : minus straty. Tak zwanego zalecanego optimum : 700 nie ma. Co nie znaczy, że źle urośnie.

Masz pudełkowe 18x2500 => 45.000 deklarowanej przez pudełka emisji : Nie rozkładasz tego na wysokości roślin bezstratnie. Jeśli byś się nastawiał na maks światła jaki warto pakować w boksa : 22 do 24 nawet. Czy warto dawać aż tak duży strumień musisz zdecydować sam. Przy bardzo wysokich wartościach strumienia zalecany jest suplement CO2.

Mniejsza moc mniej problemów z temperaturą _ łatwiej _ wyższa i światło w granicach wartości maksymalnych jakie warto dawać : wzrost plonu z powierzchni _ a jednym ale : problemy wymienione + większe zużycie energii. Plon nie rośnie liniowo _ i zwiększenie do tego maxa nie daje proporcjonalnego do mocy władowanej przyrostu. Na to nakłada się styl uprawy i odmiana.

Na forum była moda na zalecanie tak zwanych wartości maksymalnych. Na IC gdzie ludzie długo testowali takie źródła zalecają raczej około 320_350 w/m2. Tu były i uprawy pod 530 w/m2 na philipsach np. Nieco mniej wydajnych od tych źródeł.

Ta wzielem pod uwagę, bo akurat z temperaturą nie mam żadnych problemów i z wilgotnościa, wiec z luzik . Mam pytanie odnośnie tego rozgaleziacza , kupuje dodatkowo oprawke e27 podłączam kabel wkrecam rozgaleziacz i tyle? Czy cos jeszcze ? Bo szczerze nie mam pojecia :D

Zrób żyrandol sam: wyjdzie taniej i lepiej rozłożysz źródła: Ceramiczne oprawki i kije ;)
Rozkład był zalecany na forum : taki dający bardzo dobra równomierność : razem z pomiarami jest dostępne.
 

Akulumbustan

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2021
Postów
158
Buchów
153
Odznaki
1
Temperatura to nie problem, z wilgotnością też da radę.
 

Rumcajz

je**ć system niewolniczy
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
1,321
Buchów
10,113
Odznaki
7
kupuje dodatkowo oprawke e27 podłączam kabel wkrecam rozgaleziacz i tyle?
Tak jak piszesz, wkręcasz w oprawkę i śmiga.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół