nasiona marihuany

Box do malych roslinek

Wyszukiwarka Forumowa:

d3StRuCtOR

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
251
Buchów
0
Zamierzam skonstrulowac wlasnego boxa w ktorym zamierzam hodowac papaye i potem lowrydery metoda ScrOG. Wymiary boxa okreslam na szerokosc 70cm dlugosc okolo 100 max 140 (moze byc dlugi ale waski i niski) i niewiem czy wystarczy wysokosc takiego boxa na okolo 60cm. Do tej techniki mysle ze tyle wystarczy ale niewiem jaka lampe zastosowac ,najlepiej jest hps ale mysle ze bedzie za cieplo i taki odstep jest za maly ,chyba ze jakos bokiem go zamontowac ale to niema sensu. Myslalem nad innymi typami lamp ale niewiem czy beda wystarczajace i jakie mozecie najelpiej zaproponowac? Prosze o marde odpowiedzi bez glupich komentarzy I jeszcze pytanie zwiazene z wentylatorkami... naromiast czy uzywacie do wentylacji takich tanich http://allegro.pl/item93524938_arctic_fan_pro_tc_b_cichy_cz_tem_reg_obr_10db_fv.html ? I jak np podlaczyc takie 3 do jednego gniazdka? trzeba zasilacz chyba?
 

Ziolo

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2006
Postów
115
Buchów
0
1) z lowridera screena nie zrobisz

2) na takiej. pow. to tylko hps, bo kompakty za drogo wychodzą na dobra sprawe, i za duzo w nimi roboty

3) na wentyle musisz zworcic uwage na 2 rzeczy : głosnosc i decybelach i przepływ powietrza CFM (stopy szescienne na minute)

na takiego boxa to juz chyba wentyle "łazienkowe" trzeba by juz wsadzac, albo po conajmniej 3 wtłaczajace 12 centymetrowe, i tyle samo wyciagajace
 

Shogo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2006
Postów
1,140
Buchów
1
ja tez mam malego boxika i uzywam Wiatraczkow od kompa jako wentylacja
 

d3StRuCtOR

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
251
Buchów
0
Dobra ale jaki box by wystarczyl na wlasnie 4 roslinki typu papaya i lowrider? moga byc mniejsze niz podalem i co z lampa sodowa na tak malej wysokosci?
 

Ziolo

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2006
Postów
115
Buchów
0
generalnie przyzwoite minimum dla mini boxów, to 0,09m^2 na roslinke, czyli wykrojone 30x30 cm., czyli mozesz sobie sam kombinowac juz z dokładnymi rozmiarami, czy to bedzie 45x85, czy tez 60*60 , czy 30 x 120 - niema roznicy , ale 45*85 byłby chyba najbardziej optymalny.

do tego HPS 150 W + 2xkompakt 2700K 20W + 2xkompakt 6400K 20W i gotowe, albo sam HPS 250W.


co do wysokosci, to musisz albo miec super wydajne wentylacje (przemysłowe) albo kompaty tylko (mniej grzeją) , no i oczywiscie mozna oddzialic lampe(ki) od roslin podwójną szybą szklaną, schemat jest taki (z innego posta)

 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
http://hyperreal.info/~emes/lumens/ ----------> kalkulato oświetlenia
Po raz setny to pisze , dlaczego nikomu na tym forum niechce się skożystać
z wyszukiwarki ?? (niechciałem urazić kilku pożądnych userów :) )
 

d3StRuCtOR

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2006
Postów
251
Buchów
0
Wiem o tym kalkulatorze ale nie o to chodzi :) tylko o cieplo i wysokosc boxa i dzieki Ziolo za wyczerpujaca wiadomosc :)
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
to dobrze , bo wierz mi , tysiące osób pytało się ile wat oświetlenia, i za każdym razem to pisać to już troche denerwuje :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół