nasiona marihuany

BOX

Wyszukiwarka Forumowa:

Gazometer

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2006
Postów
379
Buchów
0
Witam,mam problem z moim boxem.Otóż nic w nim nie chce rosnąć,roslinką brązowieją listki i nie rosną w górę...SQD:

-2x swietlowki 23W (1500lm) i jeszcze jedna ale nie podłączona
-wentylatorek 12vpodłączony pod 4,5 zasilacz wieje w stronę roslinki.
białe sciany
Temperatura - 28 stopni
wilgotnosc - okolo 40

Nie mam zadnej butli co2 czy to moze od tego?.Na parapecie rosnie a pod boxem niestety nie chce.Proszę o radę...

oto fotka

http://img209.imageshack.us/my.php?image=box6sc.jpg
 
R

rasta

Guest
Kubczak, napewno to nie wina boxa. aaa na tak malą roślinkę nie musi na razie dmuchać wentylatorek. daj go jak trochę podrośnie.
 
S

SOLARR

Guest
Cześć.
Czy aby rosliny nie są za duzo podlewane?
Czy ziemia jest dobra?
 
L

lukabrasi

Guest
d3StRuCtOR napisał:
zrob porzadny odblysnik i pokombinuj z tym oswietleniem..

Racja, te 3000lmn to trochę mało jak na boxa widocznego na foto, moim zdaniem to jest przyczyna (biorąc pod uwagę że ziemia i reszta jest w porządku). :joker:
 

Gazometer

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2006
Postów
379
Buchów
0
3000lm jak na oslinke ktora nie osiagnela wiecej niz 5 cm to chyba wystarczająco.Gleba uniwersalna sklepowa ph-6,8-7
za każdym razem gdy wsadze tam roslinke to ona brązowieje i wcale sie nie rozwija w górę.ten boxik wbrew pozorom jest malutki na jedną roslinke
Trudno jest utrzymac wilgotnosc.
wiec OCB?
 

Gazometer

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2006
Postów
379
Buchów
0
doniczka ma dziurki,są podlewane jak maja suchu.Zresztą probowalem wszysko.i na mokrej i na suchej glebie.Za kazdym razem liscie brazowieja i sie wykrecaja a jak dluzej je tam trzymam to w koncu padaja.nie mam pojecia juz.Staram sie aby wszystko bylo jak najlepiej.nawet probowalem przy otwartym boxie i to samo.HELP :smurf:
 

sianoo

Active member
Rejestracja
Kwi 24, 2006
Postów
35
Buchów
1
za wysoko sa te swietlówki wg mnie ale poczekaj na inne odpowiedzi i jeszcze zmein doniczke bo tamta jest jakas dziwna
 

Gazometer

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2006
Postów
379
Buchów
0
nie sugerujcie sie tym co tam jest włożone.Normalnie to swietlowki są 10cm (tzn były) a doniczka tez jest cool.Tu nie chodzi o moje błędy ku**a.Mowilem ze cos jest nie tak z boxem bo z wysokoscia,doniczkami,gleba i tak dalej jest wszystko w porządku,juz probowalem wielu rzeczy i jednak cos ten box smierdzi.Na parapecie rosnie sobie na lajcie o wyciągnieciu z boxa.Nie kminie tego.Wezcie dajcie jakas rade bo wy***ie te skrzynie przez okno =)

przykład roslinki ktora zaczyna schodzic na psy

http://img444.imageshack.us/img444/4541/28zr.jpg
 

zielony19

Well-known member
Rejestracja
Maj 21, 2006
Postów
54
Buchów
0
Po pierwsze box nie ma z tym nic wspólnego!!Po drugie czy uzywasz jakiś nawozów.
moja rada:Zmień ziemie na lepsz(droższą, moze ta jest jakas dupna) oraz zrobiłbym odbłysnik do swietlówek.

P.S zrób zdjecie twojego boxa z dalszej odległości.
 

Gazometer

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2006
Postów
379
Buchów
0
zielony19 napisał:
Po pierwsze box nie ma z tym nic wspólnego!!Po drugie czy uzywasz jakiś nawozów.
moja rada:Zmień ziemie na lepsz(droższą, moze ta jest jakas dupna) oraz zrobiłbym odbłysnik do swietlówek.

P.S zrób zdjecie twojego boxa z dalszej odległości.

WTF ?

mam kupic droższą ziemię? hmm droższej nei było specjalisto.Jest za***ista :p
ph-6,8-7

może jednak zrobię odblysnik.
 
R

rasta

Guest
Gazometer napisał:
3000lm jak na oslinke ktora nie osiagnela wiecej niz 5 cm to chyba wystarczająco.
jesteś pewny??

spróbój może slabe oświetlenie to przyczyna zatrzymania wzrostu. moc oswietlenia powinna być dostosowana do powierzchni box-a a nie wieku roślinki.

Gazometer napisał:
Tu nie chodzi o moje błędy
ktoś robi coś źle, ale jak nie ty to kto??
 

Gazometer

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2006
Postów
379
Buchów
0
na mysli miałem błędy typu (przenawozenie,przelanie etc.)
chodzi o błąd boxa...

Jak wspomniałem probowalem 3 razy w nim uprawiac.Teraz będzie 4 raz WW
Zrobię odblysnik pokombinuję i zobaczymy.Przejął bym się oświeleniem gdybym nie widział na fotkach (i nie tylko) że rosliny rosną pod 2x20W swietlowki czy nawet pod jedną swietlówką...
Jak tym razem się uda to napewno zrobię growloga
 
D

delete

Guest
yoyy pisal kiedys ze roslinka tez nie rosnie jak stoi w miejscu zyl wodnych,ale czy to prawda ???,niewiadomo
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół