• Chcesz pomóc w rozwijaniu forum? Zamieść link do Forum.Haszysz.com na swojej stronie lub blogu

Brak azotu , patogen , szczególne wymagania odmiany

GrowerFcT

Well-known member
Buchów
7
witam forumowiczów, więc tak posiadam problem z dziewczynką Gree gelato auto. Poniżej opisze istote problemu, chciałbym jednak zacząć od początku. wysadzone tego samego dnia dwie panienki Auto critical orange punch oraz Green gelato auto w tej samej ziemi , w tym samym środowisku oraz karmione dokładnie tak samo.
pożywka stosowana to gnojówka z pokrzyw na wegu , w pierwszym miesiącu kwitnienia obornik koński dobrze przekompostowany oraz skurki banana zmielone na pył.
Dziś jest 71 dzien obu roślin , i problem postepuje juz od tygodnia dosadnie, mianowicie GGA(green gelato auto) postepuje bardzo mocno żółkiecie lisci pierw dolne partie teraz również górne , jej towarzyszka ACRP(auto critical orange punch) nie doznała żadnych większych skutków ubocznych. Zastanawiam sie czy genetyka rośliny moze miec tu jakies wieksze znaczenie aczkolwiek GGA wyrosła na bardzo rozkraczoną z licznymi odnogami topów przy tym bardziej wyciągnięta miedzy kwiatostanami gdy ACRP jest bardziej zbita z dużo wiekszym grubszym głównym szczytem lecz bez wielu rozgałęzień. tydzien temu zauwazylem inwazje szkodników a jedne z nich to byly predziorki mialem mozliwosc uzycia dobroczyńca szklarniowego , posypalem liscie robaczkami po czym jakby problem przygasł. Dziś wyebalem 3 zielone gąsienice z lisci . niektóre liscie byly obryzione ja jednej i drugiej, lecz nie wpłynelo to jakos intensywnie na critical orange. kolejna sprawa to kielichy na green gelato, przeszły w żółtawy kolor , wyglada to nieprzyzwoicie :/ dlugo zastanawialem sie nad istotą problemu próbując namierzyc deficyt, najblizej wydaje sie azot, lecz karmie obie tą samą pozywką a orange punch jakos nie pokazuje zbytnio takiego deficytu. zastaawiam sie jeszcze czy jakis patogen nie zainfekował rośliny. poniżej wrzucam zdjecia i prosze o pomoc w namierzeniu głównego problemu. zerwałem jeden kielich który wygladał jak jakis conajmiej chory foto nizej. Może green gelato wymaga wiekszego stezenia papu, przed zakupem ogladalem na grow diary fotorelki to wiele z nich miały żółtawe liscie. Pozdro licze na pomoc
green gelato:
critical orange punch

zGesio

ELO 420
Buchów
1,559
Odznaki
2
Dokarm je czymś z przewagą PK. Widać, że obornik koński i skórki od banana okazały się niewystarczające na flo.

GrowerFcT

Well-known member
Buchów
7
Dokarm je czymś z przewagą PK. Widać, że obornik koński i skórki od banana okazały się niewystarczające na flo.
Dzięki za refleksje zGesio, wiec niedobór azotu nie będzie tutaj motywem przewodnim twoim zdaniem? Odnośnie kielichów czy to normalny objaw niedoboru P i K. Rosliny są dobrze nasłonecznione na miejscówce nie będzie to nic wspólnego ze zbyt wysoka temperatura. ?

Gość.

Well-known member
Buchów
871
Coś z przewagą PK, czyli azot też. One głodne wszystkiego raczej.

GrowerFcT

Well-known member
Buchów
7
Coś z przewagą PK, czyli azot też. One głodne wszystkiego raczej.
Chodziło mi o to ze wnioskowałem ze główny niedobór to azot , aczkolwiek pewnie macie racje panowie, uprawa miała być w pełni organiczna a nir mieszkam w Polsce i nir sa zbytnio dostępne tutaj takie nawozy jak w naszej ojczyznie. Zdecydował bym się nawet na lekkie wspomożenie mineralnymi, potem porządny Flash przed scinka . W firmie mam dostęp do takiego nawozu :

Tylko zastanawiam się co z fosforem

zGesio

ELO 420
Buchów
1,559
Odznaki
2
Ja bym sobie odpuścił tę saletrę. Nawet jeśli nie mieszkasz w PL (link sugeruje coś innego) to znajdziesz w każdym większym markecie, niekoniecznie budowlanym czy ogrodniczym, jakiś płynny nawóz do warzyw, pomidorów itp.

GrowerFcT

Well-known member
Buchów
7
Link to tylko wyszukany odpowiednik mieszkam w skandynawi, co do nawozów to wysstkie z przewagą azotu np 7.1.5. I to przystosowane do roślin kwitnących niby. Mam taki nawoz do roslin kwitnących ale dygam się czy wysokim współczynnikiem azotu nie zablokuje

babyfacekiler420

Well-known member
Buchów
15
One rosną na balkonie? Może jest bardziej wrażliwa na chłód, jakie masz temperatury w nocy? Niedobory nie muszą wynikać z braku pierwiastków w podłożu ale również z problemów z korzeniami. Może daj jakieś podkładki pod doniczki np styropian żeby odizolować donice od balkonu.

GrowerFcT

Well-known member
Buchów
7
One rosną na balkonie? Może jest bardziej wrażliwa na chłód, jakie masz temperatury w nocy? Niedobory nie muszą wynikać z braku pierwiastków w podłożu ale również z problemów z korzeniami. Może daj jakieś podkładki pod doniczki np styropian żeby odizolować donice od balkonu.
Rosną na jachcie który stoi na mojej posesji. Nir ma możliwości zeby to byl chlod gdyz w środku w Łodzi jest jak w szklarni. Inne planty rosna obok i nie ma zbytniego problemu obstawiam raczek niedobór pierwiastków ale nie jestem growerem z 10letnim doświadczeniem wiec nie bede wnioskował

Syn Ebnera

z dupy do ryja
Buchów
855
myśle, że dobrze radzą Ci koledzy, jebnij nawozu z kompletem NPK

babyfacekiler420

Well-known member
Buchów
15
Automaty są kapryśne więc uważaj z dawkowaniem, ale tak to ewidentny niedobór azotu. Ta saletra będzie dobra ale delikatnie i obserwuj jak się zachowuje :)

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Buchów
475
Odznaki
2
Rosną na jachcie który stoi na mojej posesji. Nir ma możliwości zeby to byl chlod gdyz w środku w Łodzi jest jak w szklarni. Inne planty rosna obok i nie ma zbytniego problemu obstawiam raczek niedobór pierwiastków ale nie jestem growerem z 10letnim doświadczeniem wiec nie bede wnioskował

tego chyba jeszcze nie było :) krzaki na jachcie :love:

BlackMen

Well-known member
Weteran
Buchów
1,753
Odznaki
1
Coś w płynie zapodaj saletra odpada

GrowerFcT

Well-known member
Buchów
7
Hehe No to akurat była najmadrzejsza opcja zważywszy na maskowanie dziewczynek. Akurat dzis u mnie deszczowo i cały dach na ogół jest odkryty wpuszczając słoneczko. Mogę dodać jakies zdjęcie poglądowe.

Co do krzaków to wszystkie dostały mieszankę. Poltora zakrętki nawozu mineralnego npk 7.1.5 + 3 skórki banana (pył) + łyżka stolowa miodu z własnej pasieki na 10 l wody. Zaaplikowane 2 dni temu w sobotę będę miał burze kwiatów z polski brachol wpada na wędzarnie, przywiezie mi również mini mikroskop więc luknę na trichomy bo coś mi się wydaje że już koniec się zbliża topy wgl nie puchną napewno z mojej winy przeglodzilem suczki. 3 dni temu ściąłem sampel na próbkę po szybkim suszeniu w piekarniku (tylko na test) kleplo lepiej niż większość buchow od kielogow dilerów. Dosle jescze szczegółowe foty obu panienek co z tego samego wieku i prosił bym o wasza opinie czy jest sens dalej je faszerować nawozami bo przed harvestem chciałbym zrobić chociaz z 10 dni Flusha. Pozdro !

Góra Dół