nasiona marihuany

Brak azotu , patogen , szczególne wymagania odmiany

Wyszukiwarka Forumowa:

GrowerFcT

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
87
Buchów
8
witam forumowiczów, więc tak posiadam problem z dziewczynką Gree gelato auto. Poniżej opisze istote problemu, chciałbym jednak zacząć od początku. wysadzone tego samego dnia dwie panienki Auto critical orange punch oraz Green gelato auto w tej samej ziemi , w tym samym środowisku oraz karmione dokładnie tak samo.
pożywka stosowana to gnojówka z pokrzyw na wegu , w pierwszym miesiącu kwitnienia obornik koński dobrze przekompostowany oraz skurki banana zmielone na pył.
Dziś jest 71 dzien obu roślin , i problem postepuje juz od tygodnia dosadnie, mianowicie GGA(green gelato auto) postepuje bardzo mocno żółkiecie lisci pierw dolne partie teraz również górne , jej towarzyszka ACRP(auto critical orange punch) nie doznała żadnych większych skutków ubocznych. Zastanawiam sie czy genetyka rośliny moze miec tu jakies wieksze znaczenie aczkolwiek GGA wyrosła na bardzo rozkraczoną z licznymi odnogami topów przy tym bardziej wyciągnięta miedzy kwiatostanami gdy ACRP jest bardziej zbita z dużo wiekszym grubszym głównym szczytem lecz bez wielu rozgałęzień. tydzien temu zauwazylem inwazje szkodników a jedne z nich to byly predziorki mialem mozliwosc uzycia dobroczyńca szklarniowego , posypalem liscie robaczkami po czym jakby problem przygasł. Dziś wyebalem 3 zielone gąsienice z lisci . niektóre liscie byly obryzione ja jednej i drugiej, lecz nie wpłynelo to jakos intensywnie na critical orange. kolejna sprawa to kielichy na green gelato, przeszły w żółtawy kolor , wyglada to nieprzyzwoicie :/ dlugo zastanawialem sie nad istotą problemu próbując namierzyc deficyt, najblizej wydaje sie azot, lecz karmie obie tą samą pozywką a orange punch jakos nie pokazuje zbytnio takiego deficytu. zastaawiam sie jeszcze czy jakis patogen nie zainfekował rośliny. poniżej wrzucam zdjecia i prosze o pomoc w namierzeniu głównego problemu. zerwałem jeden kielich który wygladał jak jakis conajmiej chory foto nizej. Może green gelato wymaga wiekszego stezenia papu, przed zakupem ogladalem na grow diary fotorelki to wiele z nich miały żółtawe liscie. Pozdro licze na pomoc
green gelato:
critical orange punch
 
U

Usunięty 80839

Guest
Dokarm je czymś z przewagą PK. Widać, że obornik koński i skórki od banana okazały się niewystarczające na flo.
 

GrowerFcT

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
87
Buchów
8
Dokarm je czymś z przewagą PK. Widać, że obornik koński i skórki od banana okazały się niewystarczające na flo.
Dzięki za refleksje zGesio, wiec niedobór azotu nie będzie tutaj motywem przewodnim twoim zdaniem? Odnośnie kielichów czy to normalny objaw niedoboru P i K. Rosliny są dobrze nasłonecznione na miejscówce nie będzie to nic wspólnego ze zbyt wysoka temperatura. ?
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Coś z przewagą PK, czyli azot też. One głodne wszystkiego raczej.
 

GrowerFcT

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
87
Buchów
8
Coś z przewagą PK, czyli azot też. One głodne wszystkiego raczej.
Chodziło mi o to ze wnioskowałem ze główny niedobór to azot , aczkolwiek pewnie macie racje panowie, uprawa miała być w pełni organiczna a nir mieszkam w Polsce i nir sa zbytnio dostępne tutaj takie nawozy jak w naszej ojczyznie. Zdecydował bym się nawet na lekkie wspomożenie mineralnymi, potem porządny Flash przed scinka . W firmie mam dostęp do takiego nawozu :


Tylko zastanawiam się co z fosforem
 
U

Usunięty 80839

Guest
Ja bym sobie odpuścił tę saletrę. Nawet jeśli nie mieszkasz w PL (link sugeruje coś innego) to znajdziesz w każdym większym markecie, niekoniecznie budowlanym czy ogrodniczym, jakiś płynny nawóz do warzyw, pomidorów itp.
 

GrowerFcT

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
87
Buchów
8
Link to tylko wyszukany odpowiednik mieszkam w skandynawi, co do nawozów to wysstkie z przewagą azotu np 7.1.5. I to przystosowane do roślin kwitnących niby. Mam taki nawoz do roslin kwitnących ale dygam się czy wysokim współczynnikiem azotu nie zablokuje
 

babyfacekiler420

Dr Przelanie
Rejestracja
Lip 6, 2021
Postów
159
Buchów
42
One rosną na balkonie? Może jest bardziej wrażliwa na chłód, jakie masz temperatury w nocy? Niedobory nie muszą wynikać z braku pierwiastków w podłożu ale również z problemów z korzeniami. Może daj jakieś podkładki pod doniczki np styropian żeby odizolować donice od balkonu.
 

GrowerFcT

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
87
Buchów
8
One rosną na balkonie? Może jest bardziej wrażliwa na chłód, jakie masz temperatury w nocy? Niedobory nie muszą wynikać z braku pierwiastków w podłożu ale również z problemów z korzeniami. Może daj jakieś podkładki pod doniczki np styropian żeby odizolować donice od balkonu.
Rosną na jachcie który stoi na mojej posesji. Nir ma możliwości zeby to byl chlod gdyz w środku w Łodzi jest jak w szklarni. Inne planty rosna obok i nie ma zbytniego problemu obstawiam raczek niedobór pierwiastków ale nie jestem growerem z 10letnim doświadczeniem wiec nie bede wnioskował
 

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
myśle, że dobrze radzą Ci koledzy, ***nij nawozu z kompletem NPK
 

babyfacekiler420

Dr Przelanie
Rejestracja
Lip 6, 2021
Postów
159
Buchów
42
Automaty są kapryśne więc uważaj z dawkowaniem, ale tak to ewidentny niedobór azotu. Ta saletra będzie dobra ale delikatnie i obserwuj jak się zachowuje :)
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Rosną na jachcie który stoi na mojej posesji. Nir ma możliwości zeby to byl chlod gdyz w środku w Łodzi jest jak w szklarni. Inne planty rosna obok i nie ma zbytniego problemu obstawiam raczek niedobór pierwiastków ale nie jestem growerem z 10letnim doświadczeniem wiec nie bede wnioskował

tego chyba jeszcze nie było :) krzaki na jachcie :love:
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Coś w płynie zapodaj saletra odpada
 

GrowerFcT

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2017
Postów
87
Buchów
8
Hehe No to akurat była najmadrzejsza opcja zważywszy na maskowanie dziewczynek. Akurat dzis u mnie deszczowo i cały dach na ogół jest odkryty wpuszczając słoneczko. Mogę dodać jakies zdjęcie poglądowe.

Co do krzaków to wszystkie dostały mieszankę. Poltora zakrętki nawozu mineralnego npk 7.1.5 + 3 skórki banana (pył) + łyżka stolowa miodu z własnej pasieki na 10 l wody. Zaaplikowane 2 dni temu w sobotę będę miał burze kwiatów z polski brachol wpada na wędzarnie, przywiezie mi również mini mikroskop więc luknę na trichomy bo coś mi się wydaje że już koniec się zbliża topy wgl nie puchną napewno z mojej winy przeglodzilem suczki. 3 dni temu ściąłem sampel na próbkę po szybkim suszeniu w piekarniku (tylko na test) kleplo lepiej niż większość buchow od kielogow dilerów. Dosle jescze szczegółowe foty obu panienek co z tego samego wieku i prosił bym o wasza opinie czy jest sens dalej je faszerować nawozami bo przed harvestem chciałbym zrobić chociaz z 10 dni Flusha. Pozdro !
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół