nasiona marihuany

Brak wzrostu, podwinięte liście

Wyszukiwarka Forumowa:

babyfacekiler420

Dr Przelanie
Rejestracja
Lip 6, 2021
Postów
159
Buchów
42
Jeśli podlewasz kranową to normalne, u mnie było to samo dla tego wgrałem sobie filtr ro. Jeśli chodzi o plamki na liściach to może być to samo. Woda odparuje zostawiając po sobie sól stąd białe ślady. Jeśli chodzi o ziemię jest to niekorzystne zjawisko bo może zablokować wchłaniane i dochodzi do tego ciśnienie osmotyczne które utrudnia przepływ wody przez planta. Jak widać na obrazku ten osad zmniejsza średnicę otworów wypływu a więc utrudnia swobodne przesiąkanie przez glebę przez co ryzyko przelania jest większe.
 

user8120

Member
Rejestracja
Wrz 24, 2021
Postów
12
Buchów
3
Tak, podlewam odstaną kranówą. Dzisiaj sprawdziłem parametry tej wody:
  • pH 8.23 (świeża ~7.6)
  • TDS 332 PPM / EC 686 µS/cm
oczywiście nie wiem na ile można wierzyć w te wyniki bo mierzyłem to miernikiem z ali za 80 PLN. Tak czy siak woda jest twarda, a po dodaniu nawozów pewnie jest tego więcej.

Po Twojej wskazówce znalazłem podobny wątek na innym forum (https://www.thcfarmer.com/threads/is-this-hard-water-spots-or-white-powdery-mildew.130961/) tylko tam ziomeczek dodatkowo lał po liściach ;D Ale na jego doniczce są takie same osady po kroplach wody jak u mnie, więc myślę że diagnoza z twardą wodą jest trafna.

Sąsiad ma filtry RO, więc na próbę wyżebram od niego trochę wody, a w między czasie ogarnę podobną instalację u siebie.
Dzięki!
 

user8120

Member
Rejestracja
Wrz 24, 2021
Postów
12
Buchów
3
Podlałem dzisiaj panienki, po wymieszaniu pokarmu z odstaną kranówką, TDS wystrzeliło do ponad 1000 PPM, a nie dodawałem CalMag. Ostatecznie wylałem całość (tylko 0.5L) i skorzystałem z wody destylowanej której TDS wyniosło 15 PPM. Poeksperymentuję jeszcze z wodą którą można kupić w sklepie, zanim ogarnę sobie filtr RO.

Kolejna lekcja odrobiona, dzięki za wskazówki :cool:
 

babyfacekiler420

Dr Przelanie
Rejestracja
Lip 6, 2021
Postów
159
Buchów
42
Ja stosuję taką zasadę, dla sadzonek 100ppm, na veg 500, flo 1000 i to tylko z wodą ro bo jak dodasz do tego to co jest w krańcówce np. 300ppm to już masz za dużo. je**ć dawki zalecane przez producenta... Tak że polecam pobawić się, potestować i zawsze podlewać do wycieku aby zapobiegać nagromadzeniu się soli w podłożu.
 

user8120

Member
Rejestracja
Wrz 24, 2021
Postów
12
Buchów
3
Dzięki za wskazówki! Dzisiaj podlewałem dziewczyny i trochę eksperymentowałem, wymieszałem swoją kranówę z wodą demineralizowaną aby mieć w sumie 0.5L:
  • kranówa + R0 - 210 ppm
  • 1ml bio heaven - 337 ppm
  • 1ml acti vera - 354 ppm
  • 1ml bio grow - 1200 ppm xD
Dolałem jeszcze drugie pół litra demineralizowanej żeby zbić TDS do 730 ml. Do tej pory cały czas lałem nawozy zgodnie z tabelką producenta, przejmując się tylko pH, ale skoro kontrolę pH mam już opanowaną to teraz skupie się też na EC/TDS.
Zmieniłem dzisiaj FishMix na BioGrow bo wydaje mi się, że brakuje potasu, a BioGrow ma go więcej.



W weekend przesadzę tę większą do docelowej doniczki to zrobię tez fotki korzeni. No i chyba przeniosę się z tym wątkiem do działu fotorelacji, bo trochę się z tego zrobiła fotorelacja :D
 

user8120

Member
Rejestracja
Wrz 24, 2021
Postów
12
Buchów
3
Hej, zrobię ostatnią aktualizację w tym wątku, w zasadzie problem został już rozwiązany, a kolejne posty to bardziej fotorelacja, jednak dla zachęty dla początkujących, że warto się słuchać :p

Dzisiaj do podlewania użyłem deszczówki, mam jej pod dostatkiem. TDS mojej deszczówki wynosi ~40 ppm (więcej niż woda demineralizowana, ale drastycznie mniej niż kranówa). Dziewczyny dostały:
  • Gorilla: na bogato na 1L wody: 2ml BioHeaven, 1ml BioBloom, 1ml TopMax, 2ml ActiVera, 1ml AlgaMic, 1.5 ml BioGrow, pH 5.8, TDS 950 ppm
  • Critical: 0.5L wody: 1ml FishMix, 1ml BioHeaven, 1ml ActiVera, ph 5.8, TDS 500 ppm
Obie dziewczyny przed przesadzaniem/podlewaniem (Critical Jack po lewej, Gorilla po prawej):


Korzenie przesadzanej (Gorilla od Royal Queen, te białe plamki to wszystko korzenie, nie ma tu ani grama perlitu):


Docelowa doniczka i docelowy box, przełączona na FLO (w tym lampa ma dodatkowo 10x Photo Red 660nm):


I ta zostaje sama, dalej na VEG (Critical Jack od Dinafem)


I jeszcze dla przypomnienia: było, jest ;D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół