nasiona marihuany

Budowa Boxa do kolonizacji PC

Wyszukiwarka Forumowa:

Costa

Banned
Rejestracja
Kwi 1, 2012
Postów
362
Buchów
1
Witam ;)

Natchnięty wieloma pytaniami o kolonizację słoików i tacek, czyli o warunki, wielkość itd. pokazę wam jak zbudować profesjonalny (na prywatną skalę) Box do kolonizacji słoików i tacek.

Potrzebujemy:

-Karton z otworem na powietrze (od butów mają takie fabrycznie)

-Termoregulatora

-Kabel grzewczy

-Polar (materiał)

-Taśma klejąca (dość mocna)

-Igła

-Nitka

Powierzchnia kartonu i moc kabla zależy tylko od was, zależy ile substratu chcecie przygotowywać ;)

Mój starcza na 12 słoików 315 ml i jest to dość dużo, bo prawie 4 L substratu na raz :)

Więc...

Robimy otwór po środku kartonu przy samym dole i wpuszczamy przez niego cały kabel grzewczy, do momentu aż zacznie się normalny przewód elektryczny :) przez ten sam otwór wkładamy czujnik od termostatu (biały z żółtą końcówką)

Kablem wykłądamy całe dno, jak i boczne ścianki, co kawałek przyklejamy taśmą by się nam trzymał :)

Niestety pod wpływem temperatury taśma się odkleją, więc bierzemy igłę i nitkę, robimy zabezpieczenia tak jak pokazuje to na fotce (nie muszę raczej tłumaczyć)







Od strony zewnętrznej zaklejamy nitkę taśmą, dla zabezpieczenia :)

Wykrawamy kawałek polaru, taki by zakrył całe dno, lecz nie może go być za dużo, więc wycinamy taki kawałek jaką powierzchnię ma karton. Rozkładamy go i wciskamy przy spodzie pod kabel grzewczy.



Najważniejszą sprawą jest temperatura, więc czujnik musi być w idealnym miejscu i przykejony taśmą by się nie ruszał. Końcówka powinna być lekko skierowana ku górze, nie bezpośrednio z podłożem ;)

Tak jak tutaj



Karton nakrywamy workiem na śmieci, tylko z góry i po bokach



Uszczelnaimy wszystkie otwory przez którę mogłoby wpadać światło, prócz tego na powietrze, będzie on i tak zakryty workiem ;)

To na tyle ;)

Teraz pozostaje nam tylko podłączyć kabel grzewczy do termoregulatora i ustawić temperature 29*C ;)


W tak przygotowanym boxie idealnie skolonizują Słoiki i Tacki :)

Dobrą opcją jest też postawienie terrarium na boxie wtedy temperatura w terra będzie wynosiła przy dnie 22-24*C więc idealnie :)

Pozdrawiam i zapraszam do innych poradników jak i fotorelacji :)

Wszystko mile widziane <joint>​
 

majeranektenpoprzedni

Well-known member
Rejestracja
Gru 24, 2010
Postów
280
Buchów
0
Polecam dodatkowo otwory na wentylacje (mozna tez poszezyc) zakryc filtrem z maski hirurgicznej, pare groszy a zatrzyma napewno kurz i wieksza czesc syfu, na slojach sie spisuje :D
 

Costa

Banned
Rejestracja
Kwi 1, 2012
Postów
362
Buchów
1
Polecam dodatkowo otwory na wentylacje (mozna tez poszezyc) zakryc filtrem z maski hirurgicznej, pare groszy a zatrzyma napewno kurz i wieksza czesc syfu, na slojach sie spisuje :D

Hmmm... Wątpie by takie coś było potrzebne :D zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi, ale nigdy nie używałem a zakażenia to mniej niż 1% jeśli słoiki są dobrze zabezpieczone to nie ma mowy by coś poszło nie tak, nie ma co przesadzać z zabezpieczeniami wg mnie ;)
 

majeranektenpoprzedni

Well-known member
Rejestracja
Gru 24, 2010
Postów
280
Buchów
0
ale to juz w okresie wzrostu lub kolonizacji tac (albo w wiekszych slojach czy rekawach, tak z 10l :D), wtedy potrzebuja napewno wiekszej wymiany powietrza niz 315ml sloje gdzie jest troche ciezej o zakazenie :D wg mnie nawet jak substrat jest skolonizowany w 100% to ostroznosci nigdy za wiele
pozdrawiam
 
G

GoldenTeacher

Guest
Ile metrów kabla użyłeś? Zastanawiam się ile musze mieć aby z 20stopni do tych 27 dobiło. <peace>
 

mjpassion

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2011
Postów
668
Buchów
0
Podpinam sie pod pytanie poprzednika..
Wystarczy mi 4m kabla 25W zeby to sensownie dogrzac?
 

Costa

Banned
Rejestracja
Kwi 1, 2012
Postów
362
Buchów
1
Conajmniej 50W czyli jakieś 5,5 m ja takiego używam i jest super ;)
 

mjpassion

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2011
Postów
668
Buchów
0
Ok, zatem zapodam tez taki :D Niewiele drozszy w sumie to luz ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół