nasiona marihuany

budowa boxa led okolo 50x70

Wyszukiwarka Forumowa:

rabbik

Active member
Rejestracja
Paź 21, 2015
Postów
39
Buchów
0
witam planuje startować z takim boxikiem,

chciałbym wszystko dobrze przemyśleć, przedyskutować to z wami - doświadczonymi zawodnikami ;)

Mój plan na dzień dzisiejszy jest taki -

box okolo 50x70x100max

1.box skręcam z płyt osb w środku maluje na biało wszystkie łączenia izoluje dodatkowo silikonem.
2.Wlot dolny pasywny, jedynie przybiję coś w stylu moskitiery na wlot żeby jakieś dziadostwo mi się nie dostało do środka,
3.wylot górny zestaw "kompletny zestaw wentylacyjny składający się z wentylatora kanałowego, filtra węglowego oraz przewodu wentylacyjnego o średnicy 100mm. "
4.Co do oświetlenia cały czas się waham pomiędzy 150w led cob od ledison (200zl) albo droższym mars hydro (800zl)
Mars Hydro 48x5W.
5.aby zrobić więcej miejsca roślinom, wymyśliłem ze na dnie boxa wytnę otwór troszkę mniejszy niż 4 doniczki złączone razem ze sobą, box będzie miał regulowane 4 nóżki i na nich będzie stal i dodatkowo położony na brzegach doniczek i zaizolowany oczywiście silikonem myślicie ze to opłacalny zabieg? czy może za dużo wymyślam? dodaje taki szkic tego otworu jakby ktoś nie wiedział o co mi chodzi ;)



6.z dodatkowych rzeczy kupował będę oczywiście termometr/higrometr (stacje pogody) jakie polecacie oraz programator do lamp i wentylacji (lampy i wentylacja podpina się razem i gdy "słońce gaśnie" wyłączać się maja również nawiewy??
7. Nie wiem też czy na taki wymiar i taką wentylacje potrzebował będę jeszcze małego wiatraczka mieszającego?
8.Co jeszcze muszę mieć/ nauczyć sie/ nie zapomnieć przy takim boxie :) ???

Bardzo proszę o dyskusje, każda podpowiedz się przyda, dużo czytam dużo szukam w necie informacji ale najwięcej dowiem się dzięki otwartej rozmowie z wami pozdrawiam!!


 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Elo!

Nie mam pojęcia co to za cob za 200 PLN i raczej nie radziłbym się pakować w coś takiego, mars hydro jest sprawdzony, kilku graczy prowadzi pod nim fotorelacje.

Sam robiłem kiedyś dziurę w spodzie boxa, bo planty prawie dotykały lamp... :D W Twoim przypadku raczej bym nie kombinował.

Termometr/Higrometr kup najzwyklejszy, taki za 30 zł, ja mam akurat elektroniczny. Programator może być analogowy za 15 zł.

Wentylator wyciągający ma chodzić non stop. Mieszający też będzie potrzebny.

Zapomniałeś o nawilżaczu. :)
 
P

Piję Mleko

Guest
taki niewymiarowy box to może na dwie sztuki ze scrogiem więc siatka do tego
zrezygnowałbym z punktu 5
6. Taki najtańszy za 3zł w zoologicznym. chu*a warty ale jest.
 

rabbik

Active member
Rejestracja
Paź 21, 2015
Postów
39
Buchów
0
Elo!

Nie mam pojęcia co to za cob za 200 PLN i raczej nie radziłbym się pakować w coś takiego, mars hydro jest sprawdzony, kilku graczy prowadzi pod nim fotorelacje.

nie wiem czy moge podawac link do strony producenta ale bardzo dobre opinie są o tych ledach, promocja jest do konca roku, kilku gosci bardzo mi zachwalalo ten model lampy do boxa (wystarczy w google wpisac "Naświetlacz LED 150W COB 4000K ") z tego forum nikt nie testuje tych lamp?

Elo!



Programator może być analogowy za 15 zł.


Zapomniałeś o nawilżaczu.

Cos doczytalem ze programator analogowy moze sie zacinac i polecaja elektorniczny, cyfrowy nie wiem jak to sie nazywa ;)

a co do nawilzacza to jaki moze byc? jakis konkretny przyklad poprosze, dzieki za zainteresowanie i pozdrooo!
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Widziałem, że ktoś miał tu coś takiego z tym, że chyba 20 W (jedną diode).
Nawet dawało to radę. :D Tylko nie wiem jak z tą barwą, wiem, że na cały cykl lepiej sprawdza się 3500k.

Programator mam elektroniczny z castoramy, dałem chyba 35 zł.

Co do nawilżacza, to nie mam pojęcia jaki trzeba na taką powierzchnie. Wiem, że w biedronce teraz jest jakiś bodajże za 60 zł.
Jutro mam zamiar go kupić, bo ten który miałem wcześniej za***ał się kamieniem i padł. :D
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Z płyt to bedzie lipa, wiem cos o tym, duzo roboty a koszta tez duze, plyta nie jest tania chyba ze ogarnales od ziomka z budowy za free to ok ale polecam gotowego kupic 60x60 czy 80x80 cena za 60 ponad 300zl zalezy jaki sklep i jakie promocje ale ja bym sie nie pie****il. Do tego dochodzi uszczelnianie boxa, wycinanie, drzwi zeby sie domykaly i zeby byly szczelne i masa energii psu w du*e
 

rabbik

Active member
Rejestracja
Paź 21, 2015
Postów
39
Buchów
0
nawilzacz zabka allegro :p mam 60x60 i gra gitara


na aukcji pisze ze na maksymalnym napelnieniu dziala 24h, to prawda? czy w boxie wiecej wytrzyma, np 5 dni?

na jakiej zasadzie to w ogole dziala? co pewien czas sie uruchamia i psika para wodna?
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
dziala caly czas :p masz pokretlo od "mocy" pary, jakby Ci braklo wody to sie wylacza automatiko
ja uzywam na timerze analogowym np ze zalacza sie na 5min co 30min starczylo na pare dni :p
bo w takiej cenie wydajniejszego nie znajdziesz chyba
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół