nasiona marihuany

Budowa Growboxa na strychu.

Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 83765

Guest
Opcja na zimę jest też zrobienie zamkniętego pomieszczenia i dozowanie co2
Nooo widziałam, między innymi u Ciebie, co się po tym co2 wyprawia
Pomieszczenie realnie pewnie koło zimy dopiero powstanie, już mi brakuje argumentów do tłumaczenia swoich pomysłów :p
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Qrde pierwszego bucha w życiu tu dałam :p
Specjalnie po pierwsze nasionka się wybrałam stacjonarnie z myślą, że się czegoś dowiem, na pytanie czy znajdę coś co lepiej w razie czego zniesie wyższa temperaturę to usłyszałam nic nigdy jej nie zniesie (a chodziło mi tylko o to, ze przez kilka h mógłby ktoś nie zauważyć paru stopni więcej niż te 30) :p
Przez kilka h raz na jakiś czas to one wytrzymają spokojnie nawet i po 35 w przypadku kiedy będą w dobrej kondycji. Bo tak na logikę gdyby rośliny takich temperatur nie wytrzymywały to połowa polskich outdorowcow dzisiaj miała by po uprawach .
 
U

Usunięty 83765

Guest
Przez kilka h raz na jakiś czas to one wytrzymają spokojnie nawet i po 35 w przypadku kiedy będą w dobrej kondycji. Bo tak na logikę gdyby rośliny takich temperatur nie wytrzymywały to połowa polskich outdorowcow dzisiaj miała by po uprawach .
No jasne - na logikę
I nawet bym sobie nie zaprzątała tym głowy, ale pomyślałam jestem to zapytam
Odpowiedzi na zasadzie, Pani wszystko w piz*u pójdzie (takich słów mniej więcej ziomek użył…) się nie spodziewałam ;)
I milion razy podkreśliłam, że chodzi mi o kilka godzin ewentualnego niedopilnowania tej temp, był nieugięty
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
No i też musisz brać pod uwagę czarne scenariusze. Np. tfu tfu jakiś pożar przepięcie, więc proponował bym instalacje zrobić na osobnych bezpiecznikach i konstrukcje z materiałów niepalnych typu płyta gk najlepiej czerwona na stelażu stalowym i wełna skalna. W połączeniu z zabezpieczeniem od zwarć i przepięć daje to jakaś optymalną ochronę.
 
U

Usunięty 83765

Guest
No i też musisz brać pod uwagę czarne scenariusze. Np. tfu tfu jakiś pożar przepięcie, więc proponował bym instalacje zrobić na osobnych bezpiecznikach i konstrukcje z materiałów niepalnych typu płyta gk najlepiej czerwona na stelażu stalowym i wełna skalna. W połączeniu z zabezpieczeniem od zwarć i przepięć daje to jakaś optymalną ochronę.

Okej
Co do płyty gk to się jeszcze zorientuje jaka mam, bo mam na pewno, najwyżej się dokupi tą, o której piszesz
Konstrukcja będzie szafa, wełna, płyty gk i ja to bym chciała tak na cacy, nawet bym się pobawiła siatka i gładzią :p ale zobaczymy jak finalnie będzie z cierpliwością moja i innych do mnie
Instalacja też będzie Si, mniejsza z nami, psów szkoda! Jeden i tak się wbija z nami na strych i już prawie oknem wyleciał
 
U

Usunięty 79633

Guest
No już nie popadajmy w paranane ta płyta gipsowa czerwona to już przerost formy nad treścią (ona jest 3 razy droższa niż zwykła), jeżeli mamy instalacje z różnicowką to wystarczy się dopiąć oddzielna linię do instalacji pod nowy bezpiecznik najlepiej 2.5mm2 kabel.
Wełna mineralna/skalna/szklana bez różnicy, ważna dobra lambda, styropiany odpadają z uwagi na gryzonie.
Ja u siebie w jednym z pomieszczeń zaciągnąłem łączenia regipsów(używałem zwykłych), nie szlifowałem, dałem na wierzch folie biało-czarną montowaną na taker i pomieszczenie gotowe :)
 

druh nabuhah

jak moge to pomoge
Rejestracja
Lis 30, 2020
Postów
1,597
Buchów
6,972
Odznaki
11
Ja na poddaszu skrecilem ruszt, okrecilem folia paroizolacyjna od srodka, na scianki i sufity poszla welna, zasznurowalem z drugiej strony stawilem drzwi i tyle, wazna sprawa wlot najlepiej z podworka czy skads zeby nie zaciagac goracego powietrza z poddasza i wyciag na podworko musi byc koniecznie bo w zime snieg sie na dachu bedzie topil...
W lato raczej slabo z uprawa na poddaszu bo temperatury potrafia dochodzic do 50*C, najlepsza opcja to dobrze docieplone pomieszczenie i w lato klima a w zime obieg zamkniety, dwa boxy na zmiane i tez jest za***iscie, ewentualnie mozna dogrzewac.
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Ja na poddaszu skrecilem ruszt, okrecilem folia paroizolacyjna od srodka, na scianki i sufity poszla welna, zasznurowalem z drugiej strony stawilem drzwi i tyle, wazna sprawa wlot najlepiej z podworka czy skads zeby nie zaciagac goracego powietrza z poddasza i wyciag na podworko musi byc koniecznie bo w zime snieg sie na dachu bedzie topil...
W lato raczej slabo z uprawa na poddaszu bo temperatury potrafia dochodzic do 50*C, najlepsza opcja to dobrze docieplone pomieszczenie i w lato klima a w zime obieg zamkniety, dwa boxy na zmiane i tez jest za***iscie, ewentualnie mozna dogrzewac.
Wszystkiemu co napisałeś przeczą moje osobiste doświadczenia. Ani wlot ani wylot nie z podwórka zero topiącego się śniegu na dachu i najlepiej udane akcje były w lecie bez klimy. A w zimie bez dogrzewania
 

druh nabuhah

jak moge to pomoge
Rejestracja
Lis 30, 2020
Postów
1,597
Buchów
6,972
Odznaki
11
@bajabongoo Co ty gadasz chlopie, chyba miales lampke 150W i automaty sadziles bo u mnie akurat 1200 hulalo i ja mowie o poddaszu NIEDOCIEPLONYM, u mnie tera na poddaszu jest prawie 50*C to jest okej Twoim zdaniem tak?
1200W hpsa to niezly grzejnik, gorace powietrze ucieka do gory i snieg sie topii nie ma chu*a ze nie, wiem bo sam tak mialem i musialem zrobic out na podworko. To samo jak masz 12 godzin ciemni i temperatura spada Ci do 5*C
Uprawa na niedocieplonym poddaszu to nie jest takie hop siup
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
@bajabongoo Co ty gadasz chlopie, chyba miales lampke 150W i automaty sadziles bo u mnie akurat 1200 hulalo i ja mowie o poddaszu NIEDOCIEPLONYM, u mnie tera na poddaszu jest prawie 50*C to jest okej Twoim zdaniem tak?
1200W hpsa to niezly grzejnik, gorace powietrze ucieka do gory i snieg sie topii nie ma chu*a ze nie, wiem bo sam tak mialem i musialem zrobic out na podworko. To samo jak masz 12 godzin ciemni i temperatura spada Ci do 5*C
Uprawa na niedocieplonym poddaszu to nie jest takie hop siup
A gdzie jest napisane że musi być jak u ciebie. Przy lampach LED na nieocieplonym strychu nie miałem takich problemów jak ty ani w zimie ani w lato więc co ty gadasz bo co innego gdybyś napisał że przy hpsie 1200w i sezonowkach się nie da to ok. Ale nie mów że nie da się zejść z temperatury i że się jej nie da utrzymać nawet przy wyłączonym hpsie. Robię ociepleniach i da się i odizolować boxa od zewnętrznej wysokiej temperatury z zewnątrz przy wlocie powietrza zasysanym z wentylacji domowej oraz da się utrzymać temperaturę w granicach 18-22 stopni przy wyłączonym świetle właśnie przez zasysanie ciepłego powietrza z wentylacji. Wszystko zależy z czego box czym ocieplony i jak. A to że tobie się nie udało to nie znaczy że się nie da.

I nie chciał bym abyś odebrał to pretensjonalnie ale sam pomysł jak masz piekarnik... Czemu w środku jest 200 stopni a na zewnątrz nie? Bo jest dobra izolacja. I tu jest identycznie nie ważne czy masz nawet hpsa . Jeżeli masz dobrą izolację, odpowiedni wyciąg gorącego powietrza na zewnątrz np w komin.. i zarazem jesteś w stanie wpompować tyle samo chłodnego lub optymalnego powietrza to gdzie ty tu widzisz problem.
Napisałeś że w lato i zimę słabo bo za wysoka i za niska temperatura. Odpowiedziałem na podstawie własnych doświadczeń i fakt były to automaty i były ledy ale to nie zmienia faktu że w lecie na poddaszu było 50 a w zimie -5 do 5 i jakoś stała temperatura nie spadła poniżej 20 w zimie a w lecie nie przekroczyła 30 stopni. I oczywiście mowa o nieocieplonym poddaszu.
I tak już na koniec patrząc na twój dorobek i doświadczenie sam wiesz że jeśli masz możliwości to jesteś w stanie zdziałać cuda w obecnych czasach przy bardzo niskim nakładzie czasu i środków.
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 83765

Guest
Dobra, utknęłam
Materiały na budowę boxa 80x80x150 czyli 0,96m3 zakupione - płyty na wymiar (nie wiem dokładnie jaki materiał), wełna, na to kg
Jakie wentylatory (wtłaczający i wyciągający) się tu sprawdza?
Wiem, ze o wentylacji jest tu sporo - jeśli napiszecie dobierz po prostu do powierzchni to luz, ale te niesprzyjające warunki mnie schizują i wole zapytać
z okna będzie wyciągnięta szyba, w jej miejsce pleksa z otworami na te rury od wentylacji (Google podpowiada, ze to przewód wentylacyjny) wiadomo z jakaś siatka na końcu
W środku będą mieszaki, w ilości dopasowanej do potrzeb (myśle, ze 2-3 będą Si)
 

moskit

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
674
Buchów
1,014
Odznaki
2
Wrzuć tam klime i zrób sealed room albo jakiś mały wyciąg żeby problemu z zapachem nie było.
A jak się ma taki room bez dopływy świeżego powietrza? W prawilnych książkach piszą że nawet nocą rośliny powinny mieć dopływ świeżego powietrza.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Prawilne książki to były aktualne wtedy kiedy je napisano czyli 30 lat temu. 99% komercyjnych upraw konopi indoor(legalnych) jest uprawiana w sealed roomach bo tylko taki sposób uprawy uniezależnia od warunków zewnętrznych i daje pełną kontrolę na warunkami w roomie.
 

moskit

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
674
Buchów
1,014
Odznaki
2
Fajna opcja taki sealed room. Zbudowałem room z pomysłu od WeedBaron także mam pokój 9 m2 dobrze zaizolowany. Zimą i tak będę dogrzewał room w fazie ciemni, także chyba pomyślę o takim zamkniętym roomie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół