nasiona marihuany

Budowa Growboxa na strychu.

Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 83765

Guest
Zima lecisz automaty 24/0 i temperatura przy -20 nie spadnie poniżej 20 plus ???
No i to jest za***isty tip!
Zima mam jeszcze jedna opcje - postawić box obok komina, może być nawet plecami do niego
Nie jest to jakaś duża przestrzeń, ale faktycznie powietrze jest w tej części jest cieplejsze, właściwie normalna temperatura
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Się sprawdzi bo taka jest zasada izolowania domów. W zimę mają być ciepłe, a w lato chłodne poddasza po izolacji.

24h to jest za drogo, lepiej dwa boxy, które pracują na zmianę i się ogrzewają wzajemnie.
Zysk lepszy niż na automatach.
Nie wiem jak teraz. Kiedyś przy 180W w zyrandoledach nawet nie odczuwałem. Teraz nie wiem ile by to wyszło po podwyżkach.
 
U

Usunięty 83765

Guest
Mam dwa boxy
Mniejszy i większy
Chcę zaczynać w mniejszym
Później przeprowadzka do dużego i w małym od nowa
Teoretycznie miały być osobno, ale można je ustawić obok siebie, razem zaizolować nawet?

Się sprawdzi bo taka jest zasada izolowania domów. W zimę mają być ciepłe, a w lato chłodne poddasza po izolacji.

24h to jest za drogo, lepiej dwa boxy, które pracują na zmianę i się ogrzewają wzajemnie.
Zysk lepszy niż na automatach.
No i pomysł, żeby boxy się ogrzewały też jest si
Bo w zasadzie oba będą w użyciu
Więc mogę to zrobić tak jak wyżej napisałam - to by dało ten efekt o którym piszesz?
 
U

Usunięty 79633

Guest
Opcji jest wiele, wszystko zależy jakie masz potrzeby, gdzieś w którejś fotorelacji @druh nabuhah opisał jak podłączał dwa boxy w jeden obieg na strychu w zimę.

Jeżeli do tego pomieszczenia które odizolujesz na strychu zaadoptujesz komin to oczywiście że pomoże ogrzać to pomieszczenie.
Warunki w boxie dyktowane są w większości przez zasysane powietrze, jeżeli będziesz zassysac ciepłe z części mieszkalnej to powinno się udać.
Ja zasysając z podwórka, mam takie warunki jakie mi pogoda zaserwuje.
Zasysając ze strychu mamy piekarnik w lato, a lodówkę w zimę.
Wiadomo przez konwekcję też temperatura się przenosi. Dlatego izolujemy ściany.

Na chwilę obecną masz wszystko co trzeba żeby dać sobie radę i w zimę i w lato. Jedyne co jest niezbędne to odizolowany pokój z doprowadzeniem powietrza z części mieszkalnej.
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Mam dwa boxy
Mniejszy i większy
Chcę zaczynać w mniejszym
Później przeprowadzka do dużego i w małym od nowa
Teoretycznie miały być osobno, ale można je ustawić obok siebie, razem zaizolować nawet?


No i pomysł, żeby boxy się ogrzewały też jest si
Bo w zasadzie oba będą w użyciu
Więc mogę to zrobić tak jak wyżej napisałam - to by dało ten efekt o którym piszesz?
Grunt żeby godziny świecenia się zazębiały.
 
U

Usunięty 83765

Guest
Opcji jest wiele, wszystko zależy jakie masz potrzeby, gdzieś w którejś fotorelacji @druh nabuhah opisał jak podłączał dwa boxy w jeden obieg na strychu w zimę.

Jeżeli do tego pomieszczenia które odizolujesz na strychu zaadoptujesz komin to oczywiście że pomoże ogrzać to pomieszczenie.
Warunki w boxie dyktowane są w większości przez zasysane powietrze, jeżeli będziesz zassysac ciepłe z części mieszkalnej to powinno się udać.
Ja zasysając z podwórka, mam takie warunki jakie mi pogoda zaserwuje.
Zasysając ze strychu mamy piekarnik w lato, a lodówkę w zimę.
Wiadomo przez konwekcję też temperatura się przenosi. Dlatego izolujemy ściany.

Na chwilę obecną masz wszystko co trzeba żeby dać sobie radę i w zimę i w lato. Jedyne co jest niezbędne to odizolowany pokój z doprowadzeniem powietrza z części mieszkalnej.
Narazie u mnie powietrze tez będzie z dworu, zimą też bierzesz z powietrze z dworu?
Myślę, że zimą trzeba będzie znaleźć inne źródło powietrza, ale to nie moja działka, wentylacją zajmują się chłopaki
Ponad stuletni dom ponoć nie ułatwia tej kwestii, ale nie zostaje mi nic innego jak zaufać, że będzie dobrze
 

bajabongoo

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2015
Postów
202
Buchów
61
Narazie u mnie powietrze tez będzie z dworu, zimą też bierzesz z powietrze z dworu?
Myślę, że zimą trzeba będzie znaleźć inne źródło powietrza, ale to nie moja działka, wentylacją zajmują się chłopaki
Ponad stuletni dom ponoć nie ułatwia tej kwestii, ale nie zostaje mi nic innego jak zaufać, że będzie dobrze
Nie ma wentylacji kominowej? Musi być... Wtedy wyruszasz cztery cegły w kominie i ciągniesz rurę spiro pod Wentę w pokoju. Chuczy fakt ale ciepłe leci w zimie.
Jesli lecisz na ledach to w zimie automaty były by najlepsze. Wrzucasz 24h i dziękuję. Nawet gdyby rachunek trochę wzrósł to ile? 50-100zl?
 
U

Usunięty 83765

Guest
Nie ma wentylacji kominowej? Musi być... Wtedy wyruszasz cztery cegły w kominie i ciągniesz rurę spiro pod Wentę w pokoju. Chuczy fakt ale ciepłe leci w zimie.
Jesli lecisz na ledach to w zimie automaty były by najlepsze. Wrzucasz 24h i dziękuję. Nawet gdyby rachunek trochę wzrósł to ile? 50-100zl?

Pewnie jest jak piszesz ;)
Ja wiem, ze będzie ciężko, ale się ogarnie ponoć
Rachunkiem się nie przejmuje, to na własny użytek, a wywalam tyle hajsu na palonko, że na jeden grow z prądem nie wydam połowy tego ile bym wydała tak czy siak u ziomka
 
U

Usunięty 83765

Guest
W sumie @bajabongoo podkreślasz, że na zimę te automaty
Czy w tych cholernych tropikach na odwrót lepsze będą pełnosezonowe odmiany?
 
U

Usunięty 79633

Guest
W każdym wypadku sezonowka > automat.

Przy wysokich temperaturach lepiej jakieś sativy podrównikowe kwitnące ,12 tygodni :headbanger:
 

Profuturo

Well-known member
Rejestracja
Cze 11, 2022
Postów
191
Buchów
457
Odnośnie docieplenia, od wewnątrz polecam aluthermo, do tego na łączeniach aluminiowa taśma. Aluthermo fajnie izoluje do tego nie jest grube.
 

MiczBuhanen

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2020
Postów
1,063
Buchów
4,148
Odznaki
4
Opcja na zimę jest też zrobienie zamkniętego pomieszczenia i dozowanie co2
 
U

Usunięty 83765

Guest
W każdym wypadku sezonowka > automat.

Przy wysokich temperaturach lepiej jakieś sativy podrównikowe kwitnące ,12 tygodni :headbanger:
Qrde pierwszego bucha w życiu tu dałam :p
Specjalnie po pierwsze nasionka się wybrałam stacjonarnie z myślą, że się czegoś dowiem, na pytanie czy znajdę coś co lepiej w razie czego zniesie wyższa temperaturę to usłyszałam nic nigdy jej nie zniesie (a chodziło mi tylko o to, ze przez kilka h mógłby ktoś nie zauważyć paru stopni więcej niż te 30) :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół