nasiona marihuany

Budowa lampy led 5x cree cxa2520

Wyszukiwarka Forumowa:

TheJones0

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2014
Postów
123
Buchów
11
Witam, posiadam wszystkie komponenty ale mam pytanko dotyczace montazu. Ktory wariant byl by lepszy jezeli chodzi o chlodzenie? Czy wybrac wygode montazu czy jednak chlodzenie zasilacza jest wazniejsze?

1)


2)




Przy wariancie nr 2 zrobil bym juz chyba raczej jakas puszke badz cos co bedzie trzymalo wiatrak.
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Najważniejsze jest chłodzenie radiatora, wraz ze wzrostem temperatury wydajność diody spada, zasilacz możesz wywalić poza box.
 

TheJones0

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2014
Postów
123
Buchów
11
Dzięki za odpowiedź, a więc walne wiatrak na środek radiatora a zasilacz po za boxa tak jak radzisz.
 

TheJones0

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2014
Postów
123
Buchów
11
Moze ktos da mi rade jak lutować? Poniewaz spoiwo nie chce przykleić się do płytki i albo zostaje mi duza kropla na końcu drucika albo wszystko przykleja się do końcówki kabla ktory chce przylutować?



Czekam az wyschnie pasta i biore sie za lutowanie
 

Fredi Koniuszko

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2017
Postów
173
Buchów
99
Domyślam się ,że nie lutowałeś nic wcześniej?
Kup sobie w elektronicznym kalafonię-to taka pasta/topnik raczej niezbędna przy lutowaniu wszelakiej elektroniki.Weź najtańszą-najlepsza dla początkujących.I jak widzę ta lutownica to jakaś kolba-ma regulację temperatury?Jak nie ma to kup lutownicę transformatorową,też tanią-góra kilkadziesiąt złotych,ona ma przynajmniej wyłącznik.Robi Ci się kropla bo przegrzewasz cynę.Cyna nie klei się do elementów?-Masz za niską temp :) Jak masz regulację w tej swojej-ustaw na ok 400 st i poćwicz na jakichś śmieciach zanim będziesz lutował coś poważnego.Nawet jak grzeje ci kolba cały czas i ma wysoką temp też możesz spokojnie zlutować tylko pamiętaj:
Ważna zasada-grzejesz grotem lutownicy nie cynę tylko elementy,które lutujesz i dotykasz,rozprowadzasz cynę na nich.Nigdy nie grzej/nakładaj cyny na sam grot!
I koniecznie kalafonia rozprowadzona na nich-zwyczajnie brudzisz nią końcówki,druciki :) i jedziesz !
To tak w skrócie.
Na YT pewnie są poradniki,zawsze możesz podejrzeć.
pozdro
 

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
2,932
Buchów
20,637
Odznaki
5
mogles kupic holdery co wciskasz drut do srodka nie trezeba lutowac
 

TheJones0

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2014
Postów
123
Buchów
11
Dziekuje wszystkim za odpowiedz. Problem był z mocą lutownicy a dokładniej za mala temperatura. Wszystko juz zamontowane i teraz musze podłączyć kabel z wtyczka do zasilacza. Polaczyc dwa pasujące ze sobą a 3 zabezpieczyć i tyle?





---------- Post Zaktualizowany 23:33 ---------- Data pierwszego postu 22:49 ----------

Doszedlem do tego ze żółto zielony to uziemienie. Spróbowałem podłączyć wszystko po za uziemieniem ale niestety panel nie dziala. Bede kombinował dalej i zobaczymy co z tego wyjdzie. Tymczasem jestem otwarty na Wasze sugestie, gdzie moze moze leżeć problem.
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Jak to podłączyłeś? Szeregowo, równolegle?
 

TheJones0

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2014
Postów
123
Buchów
11
Połączyłem szeregowo, zasilacz powinien być okej a miernika nie mam
 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Masz zły zasilacz do połączenia szeregowego.za małe napięcie na wyjsciu
 

TheJones0

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2014
Postów
123
Buchów
11
Czy jeżeli polacze je równolegle to rozwiąże problem?

Teraz wyglada to tak:

 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Pomoże.musisz tylko pamiętać że przy równoległym połączeniu jeżeli stracisz z jakiegoś powodu jednego coba pozostałe będą działać na wyższym pradzie.to jest właśnie wada takiego połączenia.
 

TheJones0

Well-known member
Rejestracja
Sty 28, 2014
Postów
123
Buchów
11
A wiec jade dalej:



Ja i moja 15w lutownica ktora mam chote wyj***c za okno XD Czy moge dostac jakies zlaczki w ktore wepchne kable a pozniej podlacze do zasilacza? Pytam bo jestem absolutnie zielony w temacie elektryki i takich prac.
 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Dostaniesz w każdym sklepie elektrycznym.lutownice pewnie też ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół