nasiona marihuany

Budowa odbłyśnika i oświetlenia do PCBOXA

Wyszukiwarka Forumowa:

PapaGrowBox

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2020
Postów
113
Buchów
33
Witam forumowiczów dziś padłem na świetny pomysł pokazać wam jak zrobić za***isty odbłyśnik do pc boxa za grosze i rzeczy znalezione w domu potrzebne rzeczy to: nożyczki / nóż, deska o wymiarach 36x2.5x6cm, 3-4 oprawki, 3-4 żarówki, dwie blaszki kartonowo aluminiowe do pieczenia, klej na gorąco i wiertarka
Mój projekt nie jest do końca zrobiony oraz troszkę nie zadbałem o wymiary ale wierzę że zrobicie to lepiej ;D więc zaczynamy

1. Na desce wyliczamy miejsca na żarówki w zależności ile ich posiadamy ja posiadam 4 więc na tyle też wyliczyłem prosty rachunek oprawki mierzycie odejmujecie od szerokości deski łączna szerokość oprawek u mnie to 16 zostaje 20 i w zależności od ilości żarówek liczycie przerwy u mnie jest ich 4 więc 5 przerw więc na tyle wyliczyłem.

2. jak już macie wyliczone i wyrysowane wiercicie lub wycinanie potwory zależnie co wolicie i macie pod ręką do góry deski montujecie kawałek sklejki na wkręty lub gwoździe 3-5 wkrętów starcza.

3.do tak przygotowanego narożnika montujecie dwie takie blaszki ucinacie ścianki boczne i to montujecie możecie pinezkami lub klejem na gorąco

4.w naszym odbłyśniku wycinamy otwory na oprawki i montujemy je już z kablami itp i wygląd
to tak możecie dopoprawiac


ja mam to jeszcze w planie najwyżej zrobię update posta na górze do sklejki możecie przymocować wkręty z oczkami by to zamontować na sznurkach i regulować i do góry boxa idealnie się mieści w obudowie więc polecam zobaczymy jak się sprawdzi i piszcie swoje opinie na temat tego wykonane świetnie nie jest ale jak na pierwszy raz powinno się spisać





 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,322
Buchów
4,333
Odznaki
13
Buszek za chęci, i za wymyślenie i ducha majsterkowicza

Przy tych żarówkach odbłyśnik nie jest potrzebny, jedynie może bd spełniał funkcję izolacji żarówki od bezpośredniego kontaktu z drewnem, czyli temperaturę, żarówki powinny wysiec pionowo i ta obudowa "ta kula z plastiku" powinna zostać zdemontowana z tej żarówki, zrób tak żeby samo wnętrze pc boxa robiło za odbłyśnik
 
U

Usunięty 82640

Guest
Wywal ten "odbłyśnik" z żarówek zdejmij te mleczne klosze i zamontuj je pionowo nie poziomo. Teraz tracisz większość światła.
 
U

Usunięty 82640

Guest
Tak. Można by się pokusić aby oprawki były zamontowane w suficie boxa ale wtedy ciężko z dyskrecją.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,322
Buchów
4,333
Odznaki
13
Ja bym zaproponował samodzielnie budowę panel Led, bardzo prostego jak do akwarium byłby płaski tyle co grubość radiatora
 
U

Usunięty 82640

Guest
Ja bym zaproponował samodzielnie budowę panel Led, bardzo prostego jak do akwarium byłby płaski tyle co grubość radiatora
W pc box było by nawet wskazane bo dużo miejsca można zyskać a wykonanie całkiem proste.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,322
Buchów
4,333
Odznaki
13
W pc box było by nawet wskazane bo dużo miejsca można zyskać a wykonanie całkiem proste.
Tak bardzo proste, i tanie, power Ledy 1w kosztują około 1 zł, nie trzeba lutować można wszystko na klej zrobić ale właśnie w pc boxie zdalo by to egzamin




@sub23 i @Gość. możę sprawdzą tego typu ledy i ich przydatność do pc boxów
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 82640

Guest
Tak bardzo proste, i tanie, power Ledy 1w kosztują około 1 zł, nie trzeba lutować można wszystko na klej zrobić ale właśnie w pc boxie zdalo by to egzamin
Nawet na proponowanych przez autora żarówkach było by dobrze byle by je rozbebeszyć i oddzielić płytkę z diodami od zasilacza

 

PapaGrowBox

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2020
Postów
113
Buchów
33
Tak. Można by się pokusić aby oprawki były zamontowane w suficie boxa ale wtedy ciężko z dyskrecją.
Już zrobiłem je na drewienku jutro dokupie oprawki itp i już powieszę wtedy zostanie wentylacja i wyłożenie kocem
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
Nawet na proponowanych przez autora żarówkach było by dobrze byle by je rozbebeszyć i oddzielić płytkę z diodami od zasilacza
Nie we wszystkich się da. Czasem da się ale nieco krzywo _ bo elementy zasilacza sa i na płytce i poza : z tyłu sterczy .. co nieco. Masz modyfikowalnego typa. Wiele jest słabo.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół