nasiona marihuany

Budujemy panel 6x CXB3590 + Meanwell HLG-600H-36A

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Ale wydaje mi się że dedykowane są one bardziej z myślą o okrągłych zasilaczach taki jak na foto poniżej.

Nie tyle wydaje Ci ie co wiesz ;) To mi sie wydawało bo na wszystko chce dawać wentyla i w związku z tym wydaje mi się, że inni w tym producenci tak samo mają.

Dokładnie mówiąc jest to jakieś 83-84mm ale jak lekko się je podrzeźbi to będą ładnie pasować :)

Czytam przejedzie otwór wiertłem. ;)

Miło wiedzieć że jest to bardzo sprawna wersja co pozwoli zredukować nieco koszty energii :)

Tak jakbyś nie wiedział co kupujesz ;). W projekcie QB użyłeś tego samego typu zasilacza.

ps: rozwiązanie bardzo fajne tym bardziej przy dostępności sensownych COB po 40 pln sztuka. Nic tylko składać duże mocne panele.

ps2: Bin tych diodek : jest test z labu :


2.5 umol/J 0,7A moc 23.453W : 171.6lm/W
2.3umol/J 1,4A moc 49.535W : 156.0lm/W
2.0 umol/J 2.4A moc 90.456W : 137.8lm/W

wróżba 1,75-1,85 z zasilaniem realnie przy max ustawieniach ? Lepiej od sodówki o takiej mocy + lepsza dystrybucja światła. Jak dwu-trzonkowa sodówka 1000W w e_papilonie.
Chętnie bym go obmierzył w sztywnym boksie na 5-6 wysokościach i pointerpolował spr. ;P [ pewnie miałbym niezła wycieczkę ;) ]

Według takie wróżby : na lepszym binie : w porównaniu z testem z labu zawyża sprawność i zaniża moc.
liczy tak jak tool na stronie cree mniej więcej. bardzo blisko.
Moc 6 po pełnej dopuszczalnej ?? zmienności 7% : 55 stopni : chyba przegięcie ta max :
Na ile realny produkt max idzie ustawić według miernika ?

Sry za SPAM ;)

zmiennoc-cree.jpg



A to co by nie było drętwo :

Bomfunk MC's - Freestyler (Video Original Version)


Tool

Tori Amos feat. Maynard James Keenan (Tool) - Muhammad, my friend

Germàn F. Bautista
3 lata temu
Haha Tori Amos looks like one extroverted who adopted an introvert as a friend


A teraz co by nie było poza tematycznie z filmikami 5000K veg. Migrow:

#migrolight #ledgrowlight #growlights
MIGRO VEG light release

zaraz rozkład 0,81m2 => 50 cm. z filmiku:
Niedawno @Gość chciał coś podobnego do doświetlania roślin na parapecie z wąska optyka budować. Na tanich diodach CRI 70.

I mówił co tam o 110 W dobrze słyszałem ??
wyszło by 1,97 użytecznych po tym obrazku : aż zadziwiająco dobrze:
2,23 wyjściowe ?? => minimum 160 lm/W na wyjściu : z zasilaniem i stratami na soczewce ?? 177 na samej diodzie ?? przy mocy : 100 W na niej ?? ;) No tak 90x90 więc straty mniejsze na odbiciach ale : jeśłi ma byc tak równo to one być i muszą : miał soczewkę : rozpraszającą nie gładką : z jednej strony kąt a z drugiej :

migrow-weg-light.jpg

Tak jakby lekuchno niecentrycznie zawieszona:

co to on tam używał?


CXM-32-50-80-54-AC30-F4-5 5000K CRI 80 2005mA VF 50.7 V 101.7 W 163.7 lm/W 63.8 CTJ

może 2,1_2,2 umol/J na starcie ??
Źle zakładam straty zapewne ;P Albo nie ta dioda : bez znaczenia.

wisiało nie w centrum jak nic : + lekuchno przekrzywione ?? _ ma/miało możliwość pochylania.

niecentrycznie_wisi.jpg


hmm.. możliwe żeby aż tak ??

nie-w-centrum.jpg


jakoś tak niecentrycznie ??



Specifications

Operating voltage: 90V to 305V AC & 47 to 63Hz frequency
Power factor: 96%
Dimming: 10 -100% PWM
Plug: UK, US or Euro plug options
LED components: Luminus, Lumiled or Bridgelux LED’s
Optics: 90 Degree Diffused Borosilicate glass lens
Cooling: Passive (no fans)
Lamp dimensions: W 200mm x H 170mm x D 160mm
Hanging frame: Not applicable
Weight: 2.3Kg Lamp + 0.9Kg Driver
Operating temperature: 0 – 35 °C

  • Flowering coverage: up to 60cm x 60cm (2ft x 2ft)
  • Vegging coverage: up to 90cm x 90cm (3ft x 3ft)
  • Power consumed: 107watts
  • Total PPF: 239 µmols/sec
  • Efficiency PPF/Watt: 2.2 µmols/watt
  • Spectrum: Full spectrum (veg to flower)
  • Lifetime: 50,000 hours (8.5 years @ 16hour/day)
  • Warranty: 3 years
inny typ: ale pewnie podobnie.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
@OG Gucilla możesz to podsumować jakoś finansowo ile to wyszło?
Dlaczego ludzie są tacy przyziemni i myślą tylko o pieniądzach ?
diody pewnie z 900 PLN ? Chyba, że z chin ?? zasilacz 600 ?? => 1500 : koszty radiatorów ? : profile Al pomijalne : Złączki pewnie nie jakaś kosmiczna suma : w 2K idzie się zmieścić ?? Czy źle strzelam ??
 
Ostatnia edycja:

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Dlaczego ludzie są tacy przyziemni i myślą tylko o pieniądzach ?
Moim zdaniem każdy projekt trzeba policzyć czy się opłaca czy nie. Koszt materiałów,późniejsze zużycie prądu,sprawnośc itd.
Wiesz dobrze że nie znam się tak jak Ty ale policzyć koszty budowy światełka do boxa to wypada ;)

Charytatywnie to ja pomagam przy cięciu drzewa na opał i zbiórce ubrań dla dzieci z bidula.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Charytatywnie to ja pomagam przy cięciu drzewa na opał i zbiórce ubrań dla dzieci z bidula.
A ja sie znam ?? Ja się interesuje : a to nie to samo : Wydaje mi się jednak, że w podobnych/niższych kosztach da się zrobić na paskach bridelux podobną moc : z raczej lepsza sprawnością. Styl uprawy tylko odmienny. @OG Gucilla : da kosztorys zapewne za jaki czas. Ja tam up: zwyczajnie strzelam mniej więcej. Poza tym wydaje mi się, że =>


23 PLN sztuka : moc realna niżej : nie pamiętam ale około 18 W _ w niemiarodajnych pomiarach bez modyfikacji wychodzi : 2,00 mniej więcej nagrzany jak cholera : _> nałożenie na blachę AL z dodanymi profilami U + wiatraki dużej średnicy odsunięte z 8 cm od :

powiedzmy 34 sztuki : 782 PLN + powiedzmy : 600 PLN na AL i wentyle : to trzeba by policzyć => prawdopodobny efekt : za który nie dam się pokroić : możliwe 2,1 umol/J => CCT 4000K 80 CRI bliskie 3500 K : opcja 2x 4000 K + 1 X 2700 K także ta lampka jest w tej wersji A++ : i wynikowo mamy podobne SPD : => Szacunkowy na pałę koszt z org zasilaczami ~1400 PLN : Na pewno bym nie próbował czegoś takiego składać ;) : Ale tak jakoś to dziwnie mi wygląda : smd2835 : są teraz chyba bardzo sprawne : Na ile te moje pseudo testy mówiące o 2,00 umol/J _ bez chłodzenia są realnie nie mam pojęcia.

Panel do pracy 30 cm od roślin : małe straty : powinien wypadać nie gorzej od masrów hydro serii TS : chyba ;P [[ nikomu nie polecam _ pewność to nie to co ja mam _ pozatym do 150-200 W to jeszcze może ??? warto tak dziergać ]] Problem z takim czymś : współczynnik mocy : w momencie gdy się płaci za jej zużycie : nie ma to nawet śladu sensu : walną taką dopłatę za prąd, że... : zasilacze w tym badziewiu maja może 0,6 : dopiero : diall 28 W ma sensowny z tego co pamiętam [ chyba 0,9 wyświetliło ] _ trzeba by kompensacje robić _ @Gosc powiedz jak ;) Robi sie coś takiego. Zakłady pracy np: robią: Indywidualni domowi użyszkodnicy dalej nie bulą za ??

Lepiej na paskach coś poskładać : z sensownym zasilaniem imo. Ale i z tego da się zrobić coś w rodzaju panelu.

END of spam mode.

mi wyszedł tak : Tyle że ja nie mam śladu pojęcia jak duży błąd na tym robię niestety : Blisko specyfikacji ?? byłby : [ wysłać do labu z kulą : dla weryfikacji trzeba]

kanlux_19_w_4000_K.jpg
 
Ostatnia edycja:

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Już wam mówie Panowie. Tylko ceny w funtach podam bo tu mieszkam.

6x LED COB CXB3590 3500K - £204.40
LED DRVR CC/CV AC/DC 30.6-37.8V - £165.88
Solderless COB Holder for Cree CXB3590 - £23.64
6x COB Heat Sink Ø142mm Cree cxb3590
- £156
Thermal Grizzly Kryonaut - £18.96
3 Pole Core Joint Outdoor IP68 Waterproof Electrical Cable Wire Connector - £4.99
4x Aluminium Extruded Angle - £14

Dojdą jeszcze 6x wętylatory - £42
Kable i śrubki są zdobyczne wiec nie liczę
Wychodzi jakoś 630GBP
Wszystko z runku lokalnego bez sprowadzania z chin.


 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
~ 3300 PLN : Nie tanio ;( : Niech ktoś zrobi kosztorys na Polskę. ;)
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Raz zainwestowane zwraca się po pierwszym grow :) Zresztą jak na realia UK to mniej więcej tygodniowa wypłata wiec nie ma co płakać :)
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Raz zainwestowane zwraca się po pierwszym grow :) Zresztą jak na realia UK to mniej więcej tygodniowa wypłata wiec nie ma co płakać :)
;) Punkt widzenia zależy od tego gdzie się siedzi. I po co i ile sie uprawia : 0,5 m2 dla siebie _ wtedy _ nie ma co się ładować w jakieś wielkie koszty bo i po co ?? Ewentualnie kalkulacja kosztów prądu : Sprawniejsze źródło _ mniej mocy : Niezbyt wyłudzane DIY mające przynajmniej 2,3 umol/J i siup. Tanie paski + prosta konstrukcja ;P
Ba : czy się płaci za bierną czy nie. Bo jeśli tak to człowieka kombinowanie ze źródłami do żyrandoli _ puści z torbami. Jakie są realia w GB. Indywidualni płaca za bierną ?? Aby mieć na tych diodach : 2,3 realnie trzeba by je puscic na 0,7 A a wtedy to się zupełnie nie kalkuluje.

komercyjna alternatywa : Jeszcze do kupienia choc chyba już ich nie robi. nie wiem na ile parametry są prawdziwe. Zdjęcie tego jak montował COB nie zachęca do kupna.


£1,189.00

Specifications​

  • Operating voltage: 90V to 305V AC & 47 to 63Hz frequency
  • Power factor: 96%
  • Dimming: 10 -100% PWM
  • Plug: UK, US or Euro plug options
  • LED components: Luminus, Lumileds or Bridgelux LED’s (U.S.
  • Optics: 90 Degree Diffused Borosilicate glass lens
  • Cooling: Passive (no fans)
  • Lamp dimensions: W 200mm x H 170mm x D 160m
  • Hanger: 1 x 760mm diameter aluminium hanger
  • Weight: 4 x 2.3Kg Lamp + 2 x 0.9Kg Driver+ 1.2KG hange
  • Operating temperature: 0 – 35 °C

Coverage​

  • Flowering coverage: up to 150cm x 150cm (5ft x 5ft)
  • Power consumed: 640watts
  • Total PPF: 1,412 µmols/sec
  • Efficiency PPF/Watt: 2.2 µmols/watt
  • Spectrum: Full spectrum (veg to flower)
  • Lifetime: 50,000 hours (8.5 years @ 16hour/day)
  • Warranty: 3 years
150x150 30 cm nad : boks zapewne : z reklamówki na tamtej stronie :

90 degree borosilicate glass lense with diffuser for maximum penetrations

migro_30_cm.jpg


przy takim rozmieszczeniu lamp wydaje się bardzo prawdopodobny : odległość żadna od : powierzchni pomiarowej :

migro_600W.jpg

tego opisu nie ma się co za bardzo czepiać:

The MIGRO 600 is the perfect 1000W HPS replacement. Including 6 grow lights, 3 drivers and a 1060mm diameter hanging frame. Class leading efficiency and cool running MIGRO is 300% more efficient than a CFL. MIGRO is 50% more efficient than a single ended HPS system and is best in class for home growers.
 
Ostatnia edycja:

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
@OG Gucilla fajny projekt i dzięki za kosztorys.
Panie @sub23 jak obiecałem oddam się w twoje ręce jak już będzie gdzie postawić ten >1m2 ;)
Pozdro Panowie!
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
No i h... Miał być panel skończony a życie jak zawsze zweryfikowało moja radość i entuzjazm :)
Okazało się że linia 5v nie jest na tyle silna żeby uciągnąć 6 wentylatorów. Radzi sobie z dwoma. Przy 3 zaczyna się dusić. Rozwiązanie - dokupić zewnętrzny zasilacz 5v który pociągnie same wentylatory. Miało być kompaktowo ale się nie udało.
Projekt w zasadzie ukończony, okablowanie podpięte i zabezpieczone przed wilgocią jak tylko się dało. Czekamy na ostatni komponent i sprawa zamknięta :)
20210515_175755.jpg

20210515_175845.jpg

20210515_175902.jpg

20210515_175907.jpg

IMG_20210514_164706.jpg
 

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
Panel nie tani, ale swoją robotę robi. Mi też się zwróciło przy pierwszym grow.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół