nasiona marihuany

Było dużo o przyklapniętych liściach ale to jest dziwne ?

Wyszukiwarka Forumowa:

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
1. Rodzaj oświetlenia (hps, świetlówki, nateżenia światla)
2. Klon czy Nasiona
3. Rodzaj podłoża, jaki soil mix, ph gleby
4. Czestotliwość podlewania
5. Wentylacja
6. Rodzaj użytego nawozu (chemiczny czu organiczny), dawki nawozów
7. Długość życia rosliny
8. Temperatura (w fazie ciemnej i jasnej)


:arrow: 1. Hps 150 W + 2 x 18w świetlówki
:arrow: 2. Nasiona
:arrow: 3. Ziemia do kwiatów ph ok 6.5
:arrow: 4. co 2-3 dni
:arrow: 5. 2x wentylatory 80mm
:arrow: 6. Biohumus
:arrow: 7. 4 tygodnie
:arrow: 8. Faza jasna 27 C faza ciemna 23 C

Problem dot . przyklapniętych liści, było o tym sporo ale nie znalazłem odpowiedzi dla siebie.
Roślinie zdechły liście z dolnej parti to normalnie, odciąłem je. Od wczoraj zauważyłem , że przyklapnięte są jeszcze dwa piętra od dołu i już wiem co sie z nimi stanie ;-/
Przynajmniej tak mi się wydaje.

To chyba nie jest normalne "zrzucanie" liści , pierwsze drugie piętro bez liści ale w miejscu gdzie one były pojawiają się odrosty. 3-4 odrosty bardziej rozwinięte i to właśnie tam liście są oklapnięte i żółkną. 5-6-7 pięterko ma się dobrze tam odrosty rosną najwolniej.

Druga roślina nie wykazuje podobnych skłonności ogólnie rosła wolniej i mizerniej a teraz robi się z niej rozkrzewiony potworek :).

Podlewam nawozem Biohumus ale dałem nieco mniejszą dawkę od zalecanej.. może ma niedobór.. no ale to nie powinno występować u obu roślin ?
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
jaka to odmiana
ziemia dobrze przepuszcza ziemie
2 rosliny jedna tak ma moze to wada genetyczna
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
ziemia dobrze przepuszcza, widze to bo mam przezroczyste scianki ;)
odmiana BigBud.

Wydaje mi sie, że to nie jest wada genetyczna.. zaraz pójde do ogrodniczego po dolomit i dorzuce do ziemi. Mam taką teorie...

Od kąd tamte liście są oklapnięte zauważyłem szybszy wzrost odrostów.. może roślina chromoli tamte liście i tak nie są to liście właściwe. Mają 4 palce + jeden taki niedorobiony :) następne piętra to już 7 i 9 palczaste. Wiec nie marnuje na nie energie i pakuje ją w odrosty ? jak powyższe piętra nie zaczną zachowywać się podobnie to chyba mam racje..
 
G

grasamator

Guest
pp

Owiń doniczke jakimś papierem żeby światło niedostawało sie do kożeni !!
 
1

1oolec

Guest
czy wyglada to tak?





??

jesli chodzi o moj przypadek to 2 rosliny czasem takie numery robia
raz sie zachowuje jak jakis skladak po czym znowu pieknie sie rozwija

tlumacze sobie to na 3 sposoby:

byc moze roslina stara sie dostarczyc wiecej swiatla do dolnych partii,
zauwazylem ze dzialo sie to w momencie kiedy jest strasznie sucho ostatnie tygodnie sa dosyc gorace i nie wystarczylo podlewac co 3-4 dni wiec moze to przez susze
albo roslina jest najnormalniej w swiecie chora.
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Wyglądało to tak ale poradziłem sobie z tym, wysuszyłem ziemie kilka dni suszy a potem porzadnie podlałem wręcz przelałem z nawozem a do ziemi dorzuciłem dolomit i teraz takich numerów nie mam.

TRoche Ci się wyciągły planty albo mi się wydaje.
 

Lewi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2006
Postów
1,311
Buchów
3
tzn. wyciągnely sie do promieni swietlnych i bardziej podrosly
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
może mi się wydaje, przez oklapnięte listki ale, stosunek gęstości listowia do wysokości nie jest proporcjonalny :). Czepiam się wiem hyhy :geek:
 
1

1oolec

Guest
blant twoja odp rozwalila mi zuchwe :)


arkan moze i masz racje tez zastanawia mnie fakt czy ja robie cos nie tak... czy moze poprostu taka odmiana :/ w zasadzie to nigdy mi sie jesdzcze nie rozrosly tak ladnie na boki :) a jest to skunk red hair



edit:

tak sobie lookam po necie no i np tu o skunk red hair:

http://gallery.cannabis-seeds.cc/albums/userpics/10551/normal_Ewoks red hair skunk.jpg

wiec chyba odmiana taka poprostu...

co mozna zrobic procz przycinania szczytow i wiekszej ilosci oswietlenia co by one sie bardziej rozrosly? o uwiazywaniu tez wiem :) ale jakos tak... nie mam serca jej tego robic :D
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
pewnie masz racje ;)

Spróbuj LST odrosty odrazu lecą ku światłu i robią się nowe szczyty, a w każdym z nich można zastosować FIM czasami z krzaka zrobić się da taki busz, że wygląda jakby tam było kilka roślin :).
 
1

1oolec

Guest
w sumie... krzakow jest 4 i chyba sie skusze poeksperymentowac na jednym :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół