nasiona marihuany

[CFL 200W–0,25m2] – 4 panienki (2xA.K, 2xA.K 2.0) – 1-sza przygoda od A do Z rozpoczęta ? Ogień !! FOTORELACJA Update

Wyszukiwarka Forumowa:

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
Pewnie dzisiaj trochę delikatnie popoprawiam LST, zwłaszcza te AK, które troszkę urosło ;)
Takie mam pytanie : Czy jest sens stosowania Fim lub Topping na automatach i jeśli tak to kiedy ? ;)
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Pewnie dzisiaj trochę delikatnie popoprawiam LST, zwłaszcza te AK, które troszkę urosło ;)
Takie mam pytanie : Czy jest sens stosowania Fim lub Topping na automatach i jeśli tak to kiedy ? ;)

Są przeciwnicy i zwolennicy tego rodzaju trenowania automatów. Jak wiemy trening FIM polega na ucięciu ok. 80% szczytu rośliny, natomiast przy treningu TOPPING ucinamy cały szczyt. Niektórzy twierdzą że automaty mają zbyt krótki okres wzrostu i nie zdążą wytworzyć odpowiedniej wielkości szczytów, dlatego trening taki nie ma sensu.

Mozesz zajrzec do mojej relacji i zobaczyc jak rośnie Critical Kush po tym jak przy treningu LST przez przypadek ułamał się szczyt i wyszło cos ala TOPPING. Muszę powedziec ze nie odbiega wielkością od reszty.. Myślę ze moze to miec sens ale trzeba to zrobic w odpowiednim momencie.. temat do obgadania

https://www.forum.haszysz.com/showt...Sweet-Afgani-Delicious-Cream-Mandarine-AK-470
 

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
Są przeciwnicy i zwolennicy tego rodzaju trenowania automatów. Jak wiemy trening FIM polega na ucięciu ok. 80% szczytu rośliny, natomiast przy treningu TOPPING ucinamy cały szczyt. Niektórzy twierdzą że automaty mają zbyt krótki okres wzrostu i nie zdążą wytworzyć odpowiedniej wielkości szczytów, dlatego trening taki nie ma sensu.

Mozesz zajrzec do mojej relacji i zobaczyc jak rośnie Critical Kush po tym jak przy treningu LST przez przypadek ułamał się szczyt i wyszło cos ala TOPPING. Muszę powedziec ze nie odbiega wielkością od reszty.. Myślę ze moze to miec sens ale trzeba to zrobic w odpowiednim momencie.. temat do obgadania

https://www.forum.haszysz.com/showt...Sweet-Afgani-Delicious-Cream-Mandarine-AK-470

No właśnie przy automatach to już chyba bardziej doświadczeni, chociaż najlepiej na sezonówkach tak działać ;) No nic, odpuszczam te treningi, jak na pierwszy raz LST wystarczy ;) Widziałam Twoją relkę, faktycznie ładnie się rozrosła po tym ułamanym szczycie ;) Widać, masz dobrą rękę growera :) Powodzenia i z fartem :)

---------- Post Zaktualizowany 15:27 ---------- Data pierwszego postu 15:18 ----------

Wczoraj poprawiłam delikatnie LST, teraz już nic nie ruszam do odwołania :D

Panienki - 21 dzień - 10 dni po przesadzeniu

Widzę, że piją wodę jak szalone, dziś zamierzam im podlać po 400ml ;)<shiza>8)

Tak się zastanawiam czy zacząć już nawozić, czy jeszcze poczekać i dzisiaj podlać samą wodą a za 3-4 dni już z nawozami pewnie tylko z zestawem Hesi pack. :paleniee:

Aha, zaczęłabym od połowy zalecanej dawki nawozów. Co drugie podlanie samą wodą oczywiście. Póżniej pełna dawka. ;)

Dla przypomnienia : Medium - Plagron Growmix + 20% kokos :freak::lol:;)
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
Mozesz zaczac nawozic pomalu polowa dawki jak napisalas
 

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
Super, tylko na razie nie mogę ogarnąć tej tabeli ehh :( :( :confused:

Posiadam z tego Hesi :

- 250ml TNT Complex - to jest rozumiem na wega - Nawóz NPK 3+2+3
- 250ml Bloom Complex - Nawóz NPK 3-3-4
- 250ml Phosphorus Plus - Nawóz NPK 7-5
- 100ml Hesi Boost - Nawóz NPK 0.1.1

Nie wiem jak mam to zacząć liczyć :( Ktoś mógłby mi pomóc to ogarnąć ? Dawki mam rozpisane na nawozach, ale z resztą jestem w czarnej dupie ehh :(

Dziewczyny są 3 tyg. w growmixie bez nawożenia.

423-Dawkowanie_HESI_Gleba.jpg


Hesi Boost nie ma w tabeli.

Ogólnie chciałam przygotować "red bulla" dla dziewczyn, po czym zmierzę PH wody i jeśli będzie za wysokie, to obniżę (wyreguluję :freak:) Plagronem PH minus.

Dla przypomnienia jakie mam nawozy :
 
Ostatnia edycja:
O

OdcieńZieleni

Guest
Nawozy się leje gdy roślina tego potrzebuje a nie wg tabelki, te wszystkie tabelki to po piczu soo
 

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
Ja bym zaczęła tak :

Od dzisiaj :
+Bloom Complex - przez 3 tyg.
+ Boost - Do końca
potem, czyli od 4-tego tygodnia : Fosfor razem z bloomem - przez 4 tyg.

Dobrze kombinuję ? ;) oczywiście zwiększona kontrola ph ziemi i wody ;)

---------- Post Zaktualizowany 19:44 ---------- Data pierwszego postu 19:42 ----------

Nawozy się leje gdy roślina tego potrzebuje a nie wg tabelki, te wszystkie tabelki to po piczu soo

Hmmm dla mnie jako początkującej to już wyższa szkoła jazdy :(
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Wstrzymalbym sie z nawozeniem bo na glodne nie wygladaja.
 

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
Wstrzymalbym sie z nawozeniem bo na glodne nie wygladaja.

No dobra, wstrzymuję się :p:sunny:, dziś podleję samą wodą po 400ml, kolejne podlewanie prawdopodobnie w sobotę, wiem, że ta ziemia jest bogata w nawozy (na 14 dni), ale myślałam, że dodatkowe nawozy bardziej wypieprzą w kosmos roślinki :dancee::odlot:, okey, zatem czekam na odpowiedni moment ;)

Honza a tak na przyszłość, po czym poznać, że trzeba je nawozić ? Na co mam teraz głównie zwracać uwagę ? :):weed-2::queen:

---------- Post Zaktualizowany 21:51 ---------- Data pierwszego postu 21:48 ----------

Nie popełnij mojego błędu, Honza dobrze gada :)

Okey, wstrzymuję się na chwilę obecną ;)
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
Jak dolozysz cos raz na 2 tygodnie nie zaszkodzi pozdrowki
 

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
Wczorajszy update :

Sprawdziłam niedawno tą ziemię co mam, a mianowicie : Growmix - coś mi się pochrzaniło, że ona jest na 2 tyg. nawożona :

"Wstępnie nawożona przez 3 tygodnie wyrafinowana :freak: mieszanka substancji odżywczych, których jest aż 79%." :sunny::sunny:

Reasumując,
Panny były najpierw w mini doniczkach - 11 dni :)
Potem trafiły do finalnych 7L - na razie 11 dni w nowych, czyli do końca tych 3 tygodni zostało 10 dni ;)

Obecnie : Panienki - 22 dzień - 11 dni po przesadzeniu

Tak myślę, że tą tabelką będę się sugerować, tylko proszę o info czy dobrze KOMBINUJĘ :)

Plagron Terra Bloom = Hesi Bloom Complex ?

Zalecane dodatki wg. tabeli ;)

Plagron Pure Zym = Hesi TNT Complex ?
Plagron Green Sensation mam ;)


Jeśli tak to byłoby za***iście :grin: Składem tak na moje oko wyglądają podobnie :uff:


9.jpg


Wtedy tak bym to widziała :

* Od 29 dnia (czyli za tydzień) - terra bloom = Hesi Bloom Complex - akurat będą 3 tygodnie bez nawożenia tak jak jest w tabelce
Zalecane dodatki :
* Pure Zym Plagrona = Hesi TNT Complex pasowałoby wg. tej tabelki od początku (ale już za późno :grin:) - przez pierwsze 5 tygodni, potem out - czyli od następnego podlewania w sob/niedz do 35 dnia panienek (na prawie 2 tyg)
*Plagron Green Sensation - od 6 tygodnia, czyli od 35 dnia
* Fosfor z Hesi wg. braków w diecie :sunny::sunny::LOOL:

Oczywiście nawożenie wg. zaleceń (pierwsze dawki 50%) i co drugie podlewanie.

Trochę to wszystko mega przekombinowane, ale jakiś plan jest.
Może taki eksperyment wyjdzie mi na dobre :) :grin::grin: bo kto nie ryzykuje ten ...

Wczoraj panny dostały po 400ml wody, tak jak planowałam.
Kilka listków ma dziwne zażółcenia, ale chyba nie ma się co tym zbytnio przejmować, oceńcie sami ;)

:chili:Panienki - 22 dzień - 11 dni po przesadzeniu :chili:


















I widoczne zażółcenia liści





Pozdrawiam cieplutko ;)
 
Ostatnia edycja:

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
Zzolcenie, o ktorym mowisz jesli nie postepuje i jest na jednym lisciu, nie ma co sie przejmowac, czasami tak jest, reszta wyglada zielono, pozdroweczki

Ps. Po mojemu zolte, sa miejsca gdzie dotykal sznurek lub drut
 

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
Też tak myślę ;)

Natomiast na drugiej panience zauważyłam dzisiaj, że końcówki na kilku listkach robią się takie wybarwione, zbliżone do koloru jasnej zieleni.

Czyżby brak jakiegoś nawozu ? hmm, dziwne.
Jutro albo pojutrze podleję Hesi TNT Complex z wodą (50% zalecanej dawki) , po 400ml.

PH gleby - 6,5

Wody jeszcze nie mierzyłam, ale wydaje się ok, zwłaszcza, że od początku leję tą samą (odstana minimum 24h, czasami i z 50h :D)
Przy nawożeniu jednak wszystko dopilnuję, by mierzyć za każdym razem ;)

Chyba, że to kwestia przelania ?









<shiza>:mrgreen:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół