nasiona marihuany

[CFL 80W] Sweet Tooth, Low Ryder, Northern Light, OrangexMaroc [ZAKOŃCZONE]

Wyszukiwarka Forumowa:

Dziamdziak

Well-known member
Rejestracja
Gru 2, 2011
Postów
115
Buchów
0
Witam ponownie wszystkich oglądających. Update o tydzień za późno. Musiałem na tydzień w delegacje jechać, więc przeniosłem roślinki do dużej szafy, obficie podlałem, nastawiłem timer 12/12 i przez tydzień radziły sobie same. Jako że nie mogłem ustawić optymalnej wysokości lampy bo mogły się przypalić podczas mojej nieobecności, postanowiłem lampy umieścić wyżej. Wyciągnęły się przez to niesamowicie. Ale teraz już podłożone pudełko więc są blisko świetlówek.
Podczas mojej nieobecności 3 z 4 roślinek pokazały płeć. Dwie roślinki to faceci a jedna to panienka. Faceci to low ryder i orange x maroc. Dziewczynka to sweet tooth. Nothern light się jeszcze nie określił.
Parę fotek:

  • Low ryder
normal_DSCN5829.JPG


  • Orange x Maroc
normal_DSCN5828.JPG


  • Sweet tooth
normal_DSCN5830.JPG


  • Nothern Light
normal_DSCN5825.JPG


  • Razem
normal_DSCN5824.JPG


  • A tutaj nn.
normal_DSCN5823.JPG
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Plant z 2 szafki ma ponad miesiąc flo, ale dałem ją teraz na tydzień na wega żeby jeszcze odrostów dostała. Potem wszystkie razem spotkają się w dużej szafie.
A tutaj daję zdjęcie zwierzątek które mi humus świeży robią:
normal_DSCN5813.JPG

nie kompostuj zadrukowanych gazet, tylko odpady organiczne!
 

Dziamdziak

Well-known member
Rejestracja
Gru 2, 2011
Postów
115
Buchów
0
Witam, 2 facetów zostało wypieprzonych. Northern light dalej się nie określił czy jest facetem czy babą a że faceci niby się wcześnie określają to chyba będzie babeczka. Roślinki troszkę wolno rosną, dostają już stymulator kwitnienia. Żadnego szału nie ma u innych to troszkę lepiej wygląda. Parę fotek:
Northern light
normal_DSCN5818%7E0.JPG
normal_DSCN5819%7E0.JPG

Sweet tooth:
normal_DSCN5820%7E0.JPG
normal_DSCN5821%7E0.JPG

I NN:
normal_DSCN5822%7E0.JPG
normal_DSCN5823%7E0.JPG


---------- Aktualizacja posta 30-11-2012 12:27 ---------- Czas poprzedniego posta 29-11-2012 12:21 ----------

Na moich roślinkach pojawiły się robale. Chyba przędziorki. Spryskałem je wodą z szarym mydłem i poczekam na efekty.
normal_Obraz_018.jpg
normal_Obraz_013.jpg
normal_Obraz_009.jpg
 
Z

ZWM

Guest
siema
kup lepiej jakis chemiczny srodek na te robaczki i uwazaj zeby nie przedostaly sie do innych plantow bo moze byc nieciekawie

powodzenia
 
G

Gość

Guest
Nom po planciku widac że przędziorki sie na nia spuszczały.

Tak jak pisze ZWM ogarnij to szybko bo cięzko sie z tym kurestwem walczy.
Na kolejny grow czeka cie dzyinsekcja pomieszczenia i wszystkiego co
miło stycznośc z tym gównem.
Zmora INDORA.

Najbardziej rozpowszechniony w naszych domach i ogrodach przędziorek chmielowiec atakuje większość roślin doniczkowych i ogrodowych. Rozwojowi szkodnika sprzyja wysoka temperatura połączona z suchym powietrzem. Objawami wystąpienia szkodnika są jasnozielone a następnie żółte plamy, które pojawiają się na liściach rośliny. Przy silnej inwazji blaszka liściowa stopniowo zasycha w konsekwencji czego roślina zamiera

Sposoby zwalczania.

Przede wszystkim bardzo dokładnie przeglądamy rośliny, szczególnie zimą, gdy ze względu na włączone kaloryfery powietrze jest szczególnie suche. Jeżeli wcześnie zauważymy szkodniki łatwiej będzie je zwalczyć i uratować roślinę.

Zwiększamy, także wilgotność powietrza w otoczeniu i często zraszamy liście. Zrywamy najbardziej uszkodzone. Pomaga, też opryskanie rośliny wodą z mydłem oraz posypanie liści resztkami z wypalonego papierosa. Dobrym sposobem jest, również zastosowanie wyciągu z czosnku czy cebuli, bądź pokrzywy. W przypadku zaatakowania przez szkodnika Hortensji Krzewiastej, Fiołka Wonnego czy Cyprysika pomaga, także spryskiwanie co kilka dni krzewów silnym strumieniem wody.
Jeżeli nie pomogą środki naturalne, niezbędne są chemiczne, na przykład Cascade 050 EC czy Nissorun., Talstar oraz Mitac 200 EC. Poza tym można też zastosować Polysect Hobby AL. Roślinę opryskujemy preparatem dwukrotnie, w odstępach siedem – dziesięć dni.

Naturalnym wrogiem Przędziorka jest Dobroczynek Szklarniowy. Zabija Przędziorka w temperaturze powyżej dwudziestu stopni Celsjusza.


Przędziorki nie będą się rozmnażać, jeżeli wilgotność powietrza będzie ponad dziewięćdziesiąt procent.

DOBROCZYNEK SZKLARNIOWY.

Produkt: SPIDEX

Butelka 100 ml z dozownikiem

Zawartość: 2000 dorosłych roztoczy wymieszanych z trocinami


Zastosowanie

Do zwalczania przędziorka chmielowca (Tetranychus urticae) - wszystkie stadia rozwojowe, jednak preferuje młodsze. Ten drapieżny roztocz może żywić się jedynie przędziorkami (Tetranychus spp.).

Wprowadzenie do uprawy

Obrócić butelkę i delikatnie wstrząsnąć.

Rozsypać produkt na liściach lub do pudełek dozujących DIBOX.

W uprawach niskich możliwa jest dystrybucja SPIDEX mechanicznie, przy użyciu AIRBUG – dmuchawy do rozprowadzania roztoczy w uprawie.


Warunki środowiskowe

Przez kilka godzin dziennie względna wilgotność powinna wynosić powyżej 75%, a temperatura co najmniej 20°C.

Dobroczynek nie diapauzuje, w związku z tym może być stosowany także zimą.

Przechowywanie

Po otrzymaniu produkt przechowywać przez 1-2 dni w temperaturze 10-15°C, bez dostępu światła (butelka w pozycji poziomej).

Należy zapewnić wentylację, by uniknąć kumulacji CO2.


Charakterystyka

Dorosłe roztocza: jaskrawoczerwone, bardzo ruchliwe, kulisty kształt, wysoko osadzone na nogach

Jaja: podłużne, początkowo różowe i przezroczyste, później ciemnieją; dwukrotnie większe od jaj przędziorków

Larwy/nimfy: blade do jasnoczerwonych

Sposób działania

Dorosłe drapieżne roztocza poszukują ofiar, a następnie wysysają je.

Widoczne efekty

Pozostałości przędziorków zabitych przez dobroczynka zmieniają barwę z brązowej na czarną (w uprawach pomidorów) i są widoczne jako czarne punkty na liściach. Nie należy ich mylić z żywymi, jasnobrązowymi lub ciemnoczerwonymi przędziorkami.


:yeahh:
 

Dziamdziak

Well-known member
Rejestracja
Gru 2, 2011
Postów
115
Buchów
0
Szybki UP. Nothern light się określiła jako kobitka co mnie bardzo cieszy. Czeka ją chyba w najbliższym czasie jakiś trening, ścięcie czubka albo spóźnione lst. Przędziorki jeszcze atakują ale jest ich znacznie mniej. Praktycznie siedzą już tylko na nn ale z racji tego że jest spuchnięta i mają dużo zakamarków do schowania się to ciężko je wybić. Codziennie idą opryski z wody z mydłem i tytoniem z papierosów. Oprócz tego dałem do boksa duży nawilżacz. Zastanawiam się czy może wrzucić do szafy zapaloną siarkę służy do odkażania pomieszczeń ale nie wiem czy nie zaszkodzi roślinom. Parę fotek z dzisiaj:
Sweet tooth
normal_DSCN5838.JPG
normal_DSCN5837.JPG
normal_DSCN5836.JPG

Northern light
normal_DSCN5835.JPG
normal_DSCN5834.JPG

A to spuchnięta nn
normal_DSCN5833.JPG
normal_DSCN5832.JPG
normal_DSCN5831.JPG
normal_DSCN5829%7E0.JPG

Pozdrawiam innych 1 litrowców, jest nas coraz mniej :(
 

Dziamdziak

Well-known member
Rejestracja
Gru 2, 2011
Postów
115
Buchów
0
Witam, kolejny UP. Nothern light jest po topingu, reszta sobie wolno rośnie. Na nn pokazały się nasionka z zapylenia pyłkiem low rydera. NN ogólnie troszkę marna po ostrym ataku przędziorków. Ogólnie ich już nie widać ale pryskam co 2 dni jeszcze zapobiegawczo. Przepraszam że niektóre zdjęcia nie obrócone, zapomniałem a nie chcę wrzucać drugi raz. Oto parę zdjęć:
NN
normal_DSCN5850.JPG
normal_DSCN5849.JPG
normal_DSCN5848.JPG
normal_DSCN5847.JPG
normal_DSCN5846.JPG

Nothern Light
normal_DSCN5845.JPG
normal_DSCN5843.JPG
normal_DSCN5842.JPG

A to Sweet tooth.
normal_DSCN5841.JPG
normal_DSCN5840.JPG
normal_DSCN5839.JPG
normal_DSCN5838.JPG
 

Dziamdziak

Well-known member
Rejestracja
Gru 2, 2011
Postów
115
Buchów
0
Witam po długiej przerwie. Byłem na wyjeździe i rośliny zostawiłem tylko do podlania. Niestety podczas mojej nieobecności podstępny przędziorek wyszedł z ukrycia i przez 2 tygodnie hasał po wszystkich moich roślinkach. Po powrocie na wszystkich liściach od spodu pełno świeżego robactwa. Spryskałem aerozolem na ssąco-kłujące owady i wszystko padło.

NN już ścięta przed wyjazdem i się kuringuje. Sweet Tooth auto już łądnie spuchło i ładnie owocowo pachnie. Nothern Light miała toping parę razy a klony poszły do krążków torfowych bo jakoś przez te 2 tygodnie leżenia w samej wodzie nie puściły korzonków.

Teraz parę zdjęć moich panienek, marne w porównaniu do innych startujących w konkursie ale przynajmniej jakieś doświadczenie zdobędę.

Jak zwykle po wrzuceniu zobaczyłem że ich nie obróciłem :(
Nothern Light
normal_DSCN5851.JPG
normal_DSCN5852.JPG
normal_DSCN5853.JPG

Sweeth Tooth
normal_DSCN5854.JPG
normal_DSCN5855.JPG
normal_DSCN5856.JPG
 

Upeed665yuf

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2012
Postów
157
Buchów
0
ale ładnie się oblał żywicą czyżby jakiś magiczny specyfik
daje buha:spalony:
 

Dziamdziak

Well-known member
Rejestracja
Gru 2, 2011
Postów
115
Buchów
0
Witam, czas na mały update. Roślinki dalej sobie rosną. Opryski całkowicie wyeliminowały przędziorki. Na auto Sweet Tooth pojawiły się kokony z nasionkami. Myślałem że nic nie wyszło z zapylania ale jednak udało się. Na razie wydłubałem około 30 nasionek reszta dojrzewa. Nie patrzyłem jeszcze pod mikroskopem jaki kolor mają trichomy ale myślę że pod koniec przyszłego tygodnia pójdzie do ścięcia.
Nothern Light dalej rośnie i po troszeczku puchnie. Jak na dwa tygodnie wega i miesiąc kwitnienia to nawet nawet wyszło. Teraz parę fotek:

Sweet Tooth
normal_DSCN5860.JPG
normal_DSCN5859.JPG
normal_DSCN5863.JPG

Nothern Light
normal_DSCN5858.JPG
normal_DSCN5857.JPG
 

smoke_christ

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
356
Buchów
1
hmm moze nie rozumiem idei ale musza byc takie badyle? nie lepiej bylo na poczatku mocno topowac zeby wyszedl gesty krzaczek?bo jak z jedego patyka bedziesz mial 5g suszu to chyba szkoda pradu i zachodu...
 

Dziamdziak

Well-known member
Rejestracja
Gru 2, 2011
Postów
115
Buchów
0
Po przeczytaniu całego tematu wiedziałbyś że nie było mnie raz tydzień i drugi raz 2 tygodnie i nie mogłem się nimi należycie zaopiekować i potrenować tak jakbym chciał. Dodatkowo miałem atak przędziorków. Poza tym ja zgodnie z regulaminem konkursu dałem 2 tygodnie wega i przełączyłem na 12/12. Przy 80W nie można oczekiwać rezultatów jak pod HPS 600W.
Co do ilości jaką zbiorę to jeśli nawet będzie 5g to przy korzystaniu z waporyzera starczy mi na długo :D
Nasionek się trafiło też kilka to będzie co zasadzić na oucie. Może i jakiegoś OSa zrobię jak będą chętni.
 
D

delete

Guest
Po przeczytaniu całego tematu wiedziałbyś że nie było mnie raz tydzień i drugi raz 2 tygodnie i nie mogłem się nimi należycie zaopiekować i potrenować tak jakbym chciał. Dodatkowo miałem atak przędziorków. Poza tym ja zgodnie z regulaminem konkursu dałem 2 tygodnie wega i przełączyłem na 12/12. Przy 80W nie można oczekiwać rezultatów jak pod HPS 600W.
Co do ilości jaką zbiorę to jeśli nawet będzie 5g to przy korzystaniu z waporyzera starczy mi na długo :D
Nasionek się trafiło też kilka to będzie co zasadzić na oucie. Może i jakiegoś OSa zrobię jak będą chętni.

jak na 80 w . to naprawde fajnie wyglada jak jeszcze twierdzisz ze nei miales kontaktu z nimi.
 
E

EZLN

Guest
1 litr to nie taka prosta sprawa, szczegolnie jak sie nie czasu, pozatym to zabawa :) pozdro
 

Dziamdziak

Well-known member
Rejestracja
Gru 2, 2011
Postów
115
Buchów
0
Witam, zdjęć nie dodaje bo nic się nie zmieniło. Roślinki już nie puchną tylko czekam na trichomy żeby były w większości bursztynowe. Sweet Tooth ma połowę bursztynowych a Nothern Light kilka tylko reszta mleczna. Potrzymam go jeszcze z 1,5 tygodnia a Sweet będzie mu towarzyszył jak i tak się świeci.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół