nasiona marihuany

[CFL85][0.47 m2] Rewegetacja No-Name, Oryginal Amnesia

Wyszukiwarka Forumowa:

andrzejkakao

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2012
Postów
74
Buchów
0
Witam wszystkich forumowiczów:)
To moja pierwsza fotorelacja, choć nie pierwszy grow :)
Nadszedł czas, kiedy to stwierdziłem "je**ć to, zrobię fotorelację, może komuś w czymś pomoże"
Przedmiotem fotorelacji będzie łodyga po krzaczku, wystawiona ponownie na fotoperiod 18/6 w celu rewegetacji.

Krzaczek rósł sobie na balkonie od 20 Lipca, mniej więcej w połowie Września został przeniesiony do prymitywnego boxa z szafy. Z wszystkim lecę po taniości, lampy ze starego grow, szafka w której do niedawna trzymałem ubrania,
materiał odbłyskowy - styropian ( dodatkowo pozwalał utrzymać temperaturę w boksie, bo do 32 dnia rewega stał w nieogrzewanym pokoju
Wymiary:
długość 1m
szerokość 47cm
wys 78,
wysokość lamp regulowana
Oswietlenie:
2 x CFL 32W; 1x cfl 23W; świetlówka 17 W barwa cool white
wentylacja; jeden wiatraczek komputerowy wytłaczający, szafka i tak jest nieszczelna więc tyle styka
podłoże: tofr odkwaszony plus keramzyt
Nawozy; Weg Biohumus forte, flo Biopon do Datury

Aromat krzaka powalająco cytrusowy, nie dało się suchego topka po 2 tygodniowym curringu długo wąchać, bo kręciło się w głowie dosłowie :D, może to zasługa tego, że biopona użyłem tylko 2 razy, żeby mieć jak najbardziej naturalny sprzęcik :)
oto co wyrosło z tej panienki

a tutaj badylek po harvescie, który nastąpił 11 listopada, i od tamtej pory reweguje sobie:


wieczorem, albo jutro wrzuce fotki jak badylek wyglada po 32 dniach rewegetacji.

nie wiem czy to dobrze zrobiłem, jak coś jest nie tak prosze o wskazówki albo o przeniesienie do odpowiedniego działu :p :zjarany:

obiecane fotki ro slinki po 32/33 dniach rewegetacji. Przez około 2 tygodnie ustawiony był fotoperiod 18/6, i teraz leci 3 tydzień na fp 11,5/12.5. Malutka przed przejsciem na flo zaczyna się bardzo rozkrzaczac ;)







od 2 dni roślinka wypuszcza wszędzie dużo białych włosków, więc uznaję że jest to jej 2 dzien Flo :)
Zdjęcia kwitnącej rośliniki wrzucę za jakieś 2 dni, jak moj aparat ogarnie, że sa tam juz jakies białe włosy :D
Macie jakies porady, czy tam pytania?

W szafce walczą o miejsce Original Amnesia od Dinafem ( strasznie słabo sobie radzi, prawie wcale nie rośnie, ale to w końcu amnesia:D muszę ja mieć)
Crilical plus auto od dinafem
Super skunk af też cgyba od dinafem
2x noname z jakiejs kozackiej sativy
Pozdro mordeczki
 
Ostatnia edycja:
G

G-Star Raw

Guest
Rewegetacja fajna sprawa- też rewegetuje teraz BiG banng FEM GHS, zobaczymy jakie efekty końcowe będą . Z fartem narqaa
 

andrzejkakao

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2012
Postów
74
Buchów
0
UP
5 dzień flo, 37/38 dzien rewegetacji
Roślinka kwitnie pełna parą, krzaczy się niesamowicie bez żadnego treningu, dosłownie wszędzie rosną nowe odrosty, na moje oko krzaczek nie wykazuje niedoborów, dostaje po troszkę biopona do "datury na wydłużone kwitnienie" NPK; 4,5.6,
Do podlewania używam wody z kranu odstanej minimum 24h, nawilżanie powietrza w boksie to woda w walerzykach parująca sobie swodobnie, bez żadnych nawilżaczy, bo to grow po taniości :p
Temperatura w nocy 18-19 stopni, w dzien ok 22-23 , fotoperiod 11.5/13.5

W tle mały Super Skunk auto ;)






Mała krzaczy sie jak popie****ona, więc nie potrzebuję lst, ale może tam supercropping? opłaca się? czy to raczej na weg, bo opóźnia kwitnienie przez stres?
 
Ostatnia edycja:

NaSztywno12

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2013
Postów
645
Buchów
0
Fajnie to wygląda, ciekawe jak z mocą będzie tego tematu :) Moja panna po ścince została wywalona na dwór, sama łodyga, reszta pod ziemie taki mały test czy coś na wiosnę odbije :D Z fartem ! :spalony:
 

andrzejkakao

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2012
Postów
74
Buchów
0
Co do mocy to jesli będzie taka sama jak za pierwszym razem to będzie wyk***iście, znajomi twierdzili, że nie palili nigdy lepszego sprzętu. A co do łodygi, to może lepiej ją chociaż w piwnicy jakiej postawić, niech sobie stoi, tak długie przetrzymanie łodygi przy życiu to ciężka sprawa, a na mrozie to już całkiem chyba odpada..


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UP
Witam wszystkich chłodno, tak dla odmiany, bo zima za ciepła :D
na początek http://www.youtube.com/watch?v=CITqINrr0v0 słuchaj :)
Moje panienki też słuchają, box stoi między głośnikami, sprawdzał ktoś kiedyś działanie nak***iania basem roslinkom podczas kiedy sobie smacznie spią,czy są raczej fonoobojetne ? :D
za moment Waszym oczom ukaże się moja cytrusowa panienka w 41/42 dniu rewegetacji, 9 dzien flo ;)

Wszystko idzie bardzo dobrze, malutka kwitnie, co na zdjęciach niestety słabo widać,kiepski ze mnie fotograf

Krzaczek dostaje po troszkę nawozu na flo, o którem wyżej mowa była, temperatura bez zmian, wilgotność bez zmian (nieznana :p) miałem dylemat co do supercroppinu, więc poszedłem na kompromis z sobą i zmiażdżyłem tylko 2 z około 15 odrostów , na zdjęciach ich tyle nie widać, tak samo z resztą jak kwitnięcia, ale co tam, macie, paczcie
Z lotu ptaka :D

z lotu pingwina;

próba uchwycenia kwitnienia:

O! tu coś widać!:

a tu nie widać, ale widać, że "gensto jest a nie żatko" :smokee:


Pytania, rady, zażalenia jakieś so?
 
Ostatnia edycja:
P

PeterJoseph

Guest
Z muzyki to rośliny wolałyby Beethovena Leszka Możdżera itd. ;)
Jak ta roślina taka fajna jest to może sobie zapyl, będziesz miał nasionka, – jeśli ci to wogóle potrzebne, a może zechcesz się ta radością podzielić z innymi w dziale open seed ;) z tymi, co lubia to palic, nadasz jej imię. Jest tu gdzieś temat na forum o robieniu własnego srebra do zapylania.
Powadzona życzę z nią ; )
 

andrzejkakao

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2012
Postów
74
Buchów
0
Z muzyki to rośliny wolałyby Beethovena Leszka Możdżera itd. ;)
Jak ta roślina taka fajna jest to może sobie zapyl, będziesz miał nasionka, – jeśli ci to wogóle potrzebne, a może zechcesz się ta radością podzielić z innymi w dziale open seed ;) z tymi, co lubia to palic, nadasz jej imię. Jest tu gdzieś temat na forum o robieniu własnego srebra do zapylania.
Powadzona życzę z nią ; )

Ortega Cartel kladzie Bethovena na łopatki:p chciałem ja zapylić, i Zrobić open seeda, ale pyłku nie mam



Pozdro 220, dzięki za zainteresowanie ;)
 
Ostatnia edycja:

andrzejkakao

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2012
Postów
74
Buchów
0
Kolejny up

Witam wszystkich, za nami 47 dzien rewegetacji,14 dzień Flo , około 160 dzień z życia rośliny ogólnie ;)
Do boxa wskoczył jeden wentylator mieszający, plus teraz wytłaczający śmiga non stop, wcześniej wiał tylko przy zapalonym świetle.
Reszta parametrów bez zmian, malutka nie wykazuje niedoborów więc jedziemy ze zdjęciami








a tutaj bonus, Original Amnesia od Dinafem, jakieś po***ane geny chyba, kolega kupił 3 nasiona, po 2 tygodniach panny padły mu, moja trzyma się okrągły miesiąc, ale wygląda tak:
na poczatku bylo jej troche za morko, ale teraz to nie wiem co jest, ph gleby raczej w porządku, bo w tej samen donicy (25l)
rośnie Critical plus auto i ma się dobrze, reszta roślinek też nie narzeka...pomocy, trzymać to??
 

andrzejkakao

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2012
Postów
74
Buchów
0
Noworoczny Up,
51 dzien rewegetacji, 18 dzien flo
Panienka zaczyna pokrywać się żywicą, ciągle wypuszcza nowe odrosty, tak że wygląda na to, że będzie mniejsza niż za pierwszym razem, a tematu będzie więcej :p
Fotki na zewnątrz:




Bonsai :D

w boxie:




Opóżniona Oryginal amnesia troszkę jakby sie ruszyła po dostawieniu wiatraczka mieszającego, który stoi i dmucha centralnie na nią

OD dziś Amnesia poleciała na glebę, czyli zastosowałem pierwsze LST.

Foto całej rodzinki :p

Bezprzypałowego nowego roku dla wszystkich!!!

Up
Jeden nołnejm ( ten w czarnej doniczce) okazał sie jajcarzem, więc rewegowany plancik zostanie poddany kontrolowanemu zapyleniu. Męską roślinkę wy***ałem z boxa, chodzi mi tylko o pyłek, byle było czym zapylić, da sobie rady stojąc teraz na parapecie wytworzyć płodny pyłek?
kolejne pytanie,jeśli chcę poprowadzić w tym wątku także fotorelację z Amnesii mogę zmienić jakoś tytuł wątku, aby był bardziej zachęcający?
 
Ostatnia edycja:

andrzejkakao

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2012
Postów
74
Buchów
0
Zdjęcia Tatusia, którego pyłkiem zapłodnię rewegowaną mamusię




No i jest tak, tatus poleciał z boxa na parapet żeby nie zapylić całej mamusi, i tutaj moje pytanie: ile czasu da rady tak stać sobie na parapecie tatuś, bo chciałbym jeszcze zapłodnić pyłkiem Original Amnesię, a jej troche chyba jeszcze zejdzie, zanim zbierze się do kwitnienia...
 

suomynona

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2013
Postów
711
Buchów
2
Teoretycznie pyłek można przechowywać w nieskończoność w odpowiednich warunkach.

Jak wyżej - koperta - pojemnik musi być całkowicie pozbawiona wilgoci.
Świetnie nadają się do tego celu torby próźniowe lub pojemniki z których można odpompować powietrze.

Temperatura musi być stała poniżej -10 max -15 C

Z obserwacji zauważyłem, że taki pyłek nadaje się do zapylenia rośliny nawet
po kilku miesiącach ale zaraz po rozmrożeniu! uzyjcie cały pyłek resztki nie nadadzą się do ponownego przechowywania.

Z tym jest trochę jak z zamrożona komórką jajową człowieka

Bez mrożenia a tylko lekkiego chłodzenia w lodówce pyłek jest użyteczny do miesiąca.
Trzeba pamiętać że zdolność zapylania takiego pyłku maleje wraz z upływem czasu ;-/

Zbierzesz pyłek i możesz go przechować, więc zdążysz i amnesie zapylić. <sex>
 

andrzejkakao

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2012
Postów
74
Buchów
0
No jak roślinka nie przetrwa to zamrożę pyłek, ale i tak zostawie ją na razie na parapecie niech sobie stoi, wrzucę za jakiś czas zdjęcie jak się powyciągała od braku światła :p
 

NaSztywno12

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2013
Postów
645
Buchów
0
Całkiem ładnie idzie ta roślinka, jestem pełen podziwu, jaka część rośliny planujesz zapylić ? Rozumie, że pestki na out2014 czy część na openseeds dajesz ? Pozdro i z fartem ;)
 

andrzejkakao

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2012
Postów
74
Buchów
0
mam plan zapylić ten popcorn z dołu, do którego i tak światło nie dochodzi...dobry to plan? A co do open seeda to jak będą jacyś chętni to będzie można rozdać parę pestek :)
 
G

G-Star Raw

Guest
Śledze twoje poczynania (widac że nie pierwsze ) z rewegetacją , akurat jestem w czasie identycznego zabiegu ( przedłużam życie pestki z 10 lutego 2013 roku (klon , a teraz rewegetacja ) https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-529596 dłużej wegowała niz u ciebie . ale jest BUSZ -,- . jestem zwolennikiem przedłuzania linii w ten sposób można przetrzymać krzaka x 2 przez zime a na wiosne odchować klony i wstawić je pózniej na OUt . Napewno ludzie mający ograniczone środki finansowe powinni zapoznać się z tą opcją-JEŚLI MAJA PEŁNOSEZONÓWKI. Pozdro ; PS; ucb już ładnie kwitnąć zaczyna . Z fartem .
displayimage.php
bIG bANG fEM : )
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół