nasiona marihuany

Chłodzenie żarówek

Wyszukiwarka Forumowa:

PapaGrowBox

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2020
Postów
113
Buchów
33
Witam znów pytanie do was mam dwie żarówki 14w i dwie 10w dość mocno się grzeją bo są bez kloszy czy mogę do chłodzenia użyć wentylatorów dwóch 80x80 po obu stronach stelażu by wiały na siebie czy lepiej np jeden w stronę wylotu by chłodził lampy proszę o poradę i wytłumaczenie tego jak mam to zrobić dla pomocnych leci buch :D
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
buch ??

to => oskórowanie z plastiku.


+ otwarcie skrzydełek : w puszkach : delikatnie wkładki mogą być bardzo cienkie. Niewielki nadmuch z wentyla z zasilacza kompa : + wykorzystanie wewnętrznej powierzchni puszki do wymiany ciepła _ zdecydowanie lepsze warunki pracy diod.​
 

PapaGrowBox

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2020
Postów
113
Buchów
33
buch ??

to => oskórowanie z plastiku.


+ otwarcie skrzydełek : w puszkach : delikatnie wkładki mogą być bardzo cienkie. Niewielki nadmuch z wentyla z zasilacza kompa : + wykorzystanie wewnętrznej powierzchni puszki do wymiany ciepła _ zdecydowanie lepsze warunki pracy diod.​
Dzięki wielkie sub23 czyli poprostu zdjąć ten plastik i dmuchać na to wentylem? Plus pytanie jeśli bym nie zdejmował tego plastiku i zostawił go wyjściowo tak jak jest to czy taki wentylatorek 80x80 starczy by je chłodzić czy np lepiej dwa i czy te ułożenie że dwa na siebie nie wpłynie na wentylację w boxie?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Dzięki wielkie sub23 czyli poprostu zdjąć ten plastik i dmuchać na to wentylem?

Masz kożuszek na. Bez kożuszka zdecydowanie lepiej. A otwarte skrzydełka w puszkach _ dodadzą to o czym mówiłem powierzchnia wymiany ciepła wzrasta znacznie _ przy przepływie wymuszonym powietrza dużo to daje. Nie wiem tylko czy te źródła są warte walki.. Jakie to lampki ?? producent ??

Popatrz na pomiary w tym wątku: nie miarodajne : same deklaracje na pudełku dużo mówią : tanie szajsy mają np. 1,5 umol/J najlepsze podchodzą pod sprawność komercyjnych paneli.


Plus pytanie jeśli bym nie zdejmował tego plastiku i zostawił go wyjściowo tak jak jest to czy taki wentylatorek 80x80 starczy by je chłodzić czy np lepiej dwa i czy te ułożenie że dwa na siebie nie wpłynie na wentylację w boxie?
będziesz miał mieszaka. Możesz regulować obroty : dmuchaj na obudowy : jeden już poprawi.
 

PapaGrowBox

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2020
Postów
113
Buchów
33
Masz kożuszek na. Bez kożuszka zdecydowanie lepiej. A otwarte skrzydełka w puszkach _ dodadzą to o czym mówiłem powierzchnia wymiany ciepła wzrasta znacznie _ przy przepływie wymuszonym powietrza dużo to daje. Nie wiem tylko czy te źródła są warte walki.. Jakie to lampki ?? producent ??

Popatrz na pomiary w tym wątku: nie miarodajne : same deklaracje na pudełku dużo mówią : tanie szajsy mają np. 1,5 umol/J najlepsze podchodzą pod sprawność komercyjnych paneli.



będziesz miał mieszaka. Możesz regulować obroty : dmuchaj na obudowy : jeden już poprawi.
Mam teraz dwie z Ikei dokładnie to ryet LED 14.5w i dwie livarnolux'a 10w i strumień świetlny na mojego boxa o wymiarach 40x20x40 się zgadza myślałem by zamontować jeden wentyl jako wentylacja żarówek i drugi jako mieszający i wiadomo trzeci wylot tylko czy to się sprawdzi czy raczej chu*@#y pomysł? I nie rozumiem tego kożuszka tzn to ten plastik wychodzący od gwintu czy ten metalowy pod kożuszkiem bo klosze mam pozdejmowane jeśli o to chodzi
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,259
Buchów
5,170
Mam teraz dwie z Ikei dokładnie to ryet LED 14.5w i dwie livarnolux'a 10w i strumień świetlny na mojego boxa o wymiarach 40x20x40 się zgadza​

Pierwsza ma wysokie CRI i 2 rodzaje diod na płytce _ ściemnialna tak ??
myślałem by zamontować jeden wentyl jako wentylacja żarówek i drugi jako mieszający i wiadomo trzeci wylot tylko czy to się sprawdzi czy raczej chu*@#y pomysł?​

Sprawdzi się.
I nie rozumiem tego kożuszka tzn to ten plastik wychodzący od gwintu czy ten metalowy pod kożuszkiem bo klosze mam pozdejmowane jeśli o to chodzi​

Wkładka .al odprowadzającą ciepło z mcpcb na którym są diody jest przykryta plastikiem który ma kiepską raczej przewodność cieplną. Pozbycie się go + przepływ powietrza + ewentualne otwarcie skrzydełek w puszce.. i nie masz :kocyka" kożuszka. Rozpraszacze zdejmujesz stand. One są po ta aby z kierunkowego źródła zrobić nie kierunkowe _ zżerają także kapkę światła.

Diody w takich zamiennikach żarówek są niezłej klasy. Ale : Pracują w kiepskich warunkach termicznych _ bardzo złe odprowadzanie ciepła. a to:

1# zmiesza ich sprawność _ im chłodniejsze tym więcej światła z mocy _ dodatkowo przy nagrzaniu się diody spada FV _ przy utrzymaniu tego samego prądu _ a to robi zasilacz w tym obecny oznacza to spadek mocy : tracisz więc w porównaniu ze startem pracy _ zanim się to nagrzeje światła na 2 sposoby : przez spadek mocy źródła oraz spadek sprawności związany z temperatura na pompie która to napędza.

2# trwałość _ diody w żyrandolledzie się szybko degradują przez złe warunki pracy _ spada Ci sprawność a i także może się zmieniać CCT _ na zimniejszą przez termiczne uszkodzenia luminoforu. Bez poprawy chłodzenia masz lampkę na 4 grow powiedzmy, a potem lepiej się jej pozbyć.

Teraz : panele komercyjne i nie tanie miewają sprawności rzędu 2,2 _2,3 _ sporo takich jest na rynku i kosztują po 2,5K za 300 W mocy. Niektóre zyrandolledy niedrogie miewają sprawności 2,1 [ LSC 17W A++ np] _ prosty mod _ rozbiórka + osadzenie tego na alu. zadbanie o chłodzenie i masz : Trwały panel za psi grosz : z wadami [ brak płynnej regulacji mocy ] Są i panele popularne dosyć które mają sprawności na starcie poniżej takich źródeł. Inwestując bardzo mało możesz swobodnie ciapnąć sobie źródło fotonów bardzo sprawne i trwałe. Zostaje Ci w kieszeni masa kabzy. Można i w niektórych wypadkach podnieść sprawnosc takich zabawek up. Z dodanym solidnym chłodzeniem _ aktywnym np. wyciągnąć się da trwałość lepszą od komercyjnego o podobnej sprawności i kilkukrotnie większej cenie.

To czy Ci na tym zalezy i czy chesz sie bawic _ Twoje sprawa : ja bym przynajmniej postarał się pozbyć "kocyka/kożuszka" _ mógłbyś niekoniecznie z tych źródeł _ ale innych _ np LSC 17W puszczonych na pół prądu : zrobić bardzo "płaski" sprawny panelik do pc boxa. Z chłodzeniem aktywnym jednym wiatrakiem.

Jak chcesz zrobię Ci projekt _ jeżeli.. podasz mi wymiary boksa : 2,2 sprawności powinno to wyciągnąć _ źródła były by słabszej mocy : mniejsza odległość wymagana od : bardzo ładny rozkład światła.​
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół