nasiona marihuany

Chleb na zakwasie, sery.........

Wyszukiwarka Forumowa:

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
:tiphat:

Parę osób pytało mnie o przepis na chleb. Akurat dzisiaj piekłem, więc wrzucam.




Zaczniemy od zakwasu:

Do słoika wsypujemy 50gram maki pszennej chlebowej (750), można też zrobić z żytniej, dodajemy tyle samo wody, mieszamy i odstawiamy w ciepłe miejsce. Na następny dzień robimy to samo i tak przez 5 dni.

Po tych 5 dniach mamy już tyle zakwasu, żeby upiec pierwszy chleb. Do czystego słoika odkładamy ok 50g zakwasu i wrzucamy do lodówki, będzie na następny chleb.

Jak wiem, że będę piekł chleb na drugi dzień, to wieczorem wyciągam zakwas z lodówki dodaję 130g mąki i tyle samo wody i daję w ciepłe miejsce. Na drugi dzień (po ok. 12 godzinach) mam zakwas aktywny (czyli ładnie wyrośnięty).

Zakwas po wyjęciu z lodówki:






po dodaniu mąki i wody, po 12 godzinach:







Składniki na chleb:

- mąka - 500g, ja mieszam różne, orkiszową, pszenną i żytnią
- zakwas aktywny - 250g
przy młodym zakwasie można dodać szczyptę suchych drożdży, wtedy szybciej wyrośnie
- płaska łyżka soli
- letnia woda - 250g
- opcjonalnie można dać słonecznik, sezam, mak czy co tam chcecie.



Mieszam wszystko w misce, wyrabiam z 5 minut, przykrywam ściereczką i odkładam na 30 minut.















Po tym czasie jeszcze raz wyrabiam chwilę, rozkładam na placek i zwijam. Obsypuję mąką gruboziarnistą i wrzucam do foremki wysmarowanej tłuszczem i też obsypanej mąką.
Przykrywam folią i wkładam do ciepłego piekarnika (ok 30 stopni), żeby sobie wyrósł.
U mnie ten proces trwa ok 1,5 godziny, ale przy młodym zakwasie może o wiele dłużej wyrastać.















Jak wyrośnie to zwilżam wodą, posypuję sezamem i makiem i wrzucam na 10 minut do rozgrzanego do 240 stopni piekarnika. Do piekarnika wrzucam też talerzyk z wodą, żeby sobie parowała. Po 10 minutach wyciągam talerzyk z wodą i zmniejszam temp. do 200 stopni. Piekę 10 minut, zmniejszam temp. do 180 stopni i piekę jeszcze 30 minut.

Na około 10 minut przed końcem pieczenia, spryskuję chleb wodą, wtedy nabiera blasku.
No i gotowe. Wyciągam chleb z foremki, wrzucam na kratkę i przykrywam ściereczką, żeby lekko ostygł.











Jako bonus dorzucam przepis na kanapkę z masłem, o który prosił kolega :def:



Składniki:


- kromka chleba
- masło, które tym razem zrobiłem sam :)





Kroimy kromeczkę, smarujemy masłem i wuala :kuch:

 
Ostatnia edycja:

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Za***iście wygląda. Zaraz nastawiam zakwas z przepisu i przetestuje.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Smacznie wygląda, przetestuje na dniach. :p
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Domowe masło-moja babcia robiła-smak dzieciństwa-i jeszcze rozpuszczone na ciepłym chlebku-kozak panie [MENTION=33194]Zacier[/MENTION]. Smaka narobiłeś.
 
L

Lord of Old School

Guest
Za***iście smacznie to wygląda,na pewno wypróbuję przepis i jak coś to wrzucę fote...
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Ja sobie kawałek cista zostawiam i z niego robię zakwas, jak z klonowaniem :).
 
P

pozytyw

Guest
kłaniam się w pas za take smakołyki przedstawione, dzieki za recepte relacje itp, to musi byc b. smaczne - robie to sam znowu bo zapomnialem, yo pozdro
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Moja żona też mi takuw cuda piecze.
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Nie samym chlebem człowiek żyje :uff:

Od jakiegoś czasu myślałem nad produkcją serów podpuszczkowych. No i zacząłem robić :kres:
Na początek poszedł ser Koryciński, wyszedł całkiem spoko, zniknął w ciągu dwóch dni. Chleb piekę dwa razy w tygodniu to nie będę tu spamował fotkami, ale jedną wrzucę, bo wczoraj robiłem.




tutaj ten ser Koryciński, nie pomyślałem wcześniej, żeby fotkę zrobić jak był cały, a jak pomyślałem to już było za późno ;)







a tutaj już sery twardsze, Gouda wyciągnięta dzisiaj z solanki, poszła do suszenia:







a tutaj Gouda, Farmhouse Cheddar i Parmezan, już po soleniu i suszeniu. Zawoskowałem i wyniosłem do piwnicy.
Przed woskowaniem i po:






Za miesiąc pierwsze testy :dance:

Jak wszystko pójdzie spoko, to może przerobię jedno pomieszczenie w piwnicy na dojrzewalnię :bal: a za parę dni porobię Camemberty i coś a'la oscypki wędzone.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Zacier a skąd mleko bierzesz? Masz jakieś dobre źródło czy jedziesz na sklepowym? Super ta serowa zajawka. Koniecznie napisz jak tam wrażenia po degustacji.
 

Królik Baks

outdoor fan
Rejestracja
Kwi 1, 2018
Postów
212
Buchów
0
Sam myślę zacząć robić sery. Paradoksalnie w mieście szybciej dostaniesz swojskie mleko jak teraz na wsi.
Po***ane czasy...
Co do chleba to za***isty, sam nie raz piecze tylko mi zawsze spadają otręby z niego :D
 
Rejestracja
Sty 26, 2020
Postów
21
Buchów
0
Rewelacja, szukalem sprawdzonego przepisuj na chleb na zakwasie, czesto robimy w domu ale na drozdzach, wiadomo że zakwas to zakwas... dzieki!!
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Za***iście wygląda. Zaraz nastawiam zakwas z przepisu i przetestuje.


Smacznie wygląda, przetestuje na dniach. :p

I jak poszło?

Zaczyn na zakwas nastawiłem jakiś tydzień temu, startowałem z mąki żytniej, siódmą porcję stanowiła mąka chlebowa (750), po niej zakwas ruszył jak po kresce koląbijki od ziąka.

Użyłem trzech rodzajów mąki: żytniej (720), chlebowej pszennicy (750) i orkiszowej pełnoziarnistej (1850) oraz sezamu bo tylko ten był na stanie. Na początku dałem po równo każdej, ale wyszło za dużo zakwasu i konsystencja ciasta mi nie odpowiadała, więc do***ałem na spontanie trochę żyta, trochę orkisza, żyta i znowu orkisza po dwókroć. Ugniotłem ciasto i zostawiłem na cały dzień, żeby sobie spokojnie wyrosło. Wieczorem ugniotłem na nowo i wsadziłem do piekarnika na jakieś 1,5h, moglem chwilę dłużej. Dalej wg. Zaciera, chociaż zapomniałem przed wstawieniem do piekarnika zwilżyć ciasta i dodać soli do wyrabianego ciasta. Stąd słone masło z pietruszką do chlyba.


Foteczky:

normal_100_1673~0.JPG


normal_100_1675~0.JPG


normal_100_1678~0.JPG


normal_100_1679.JPG


normal_100_1682.JPG


normal_100_1683~0.JPG


normal_100_1684.JPG


normal_100_1685.JPG


normal_100_1689.JPG


normal_100_1690.JPG


100_1692.JPG


normal_100_1695.JPG


 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Masło wygląda jak smalec :craz:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Ta i to w dodatku wegański. :p

Właśnie odgrzewam sobie chlebek w tosterze, ale to jest pyszne. Następnym razem muszę pozmieniać proporcje. :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół